Skocz do zawartości

Withereggie

Members
 • Liczba zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  45
 • Miasto
  Szczecin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Robiłem zakupy u nich kilka razy, generalnie mimo 2 zonków było. Ok. Szybka akcja. Co do wpadek, zamówiłem 5kg słodu, dostałem 1kg, szybki telefon i za 2 dni dosłali brakujące 4kg, drugi zonk to 10kg słodu który miał być cały a przyszedł ześrutowany.
 2. Withereggie

  Zakupy słodów

  Słuchaj, z mojej perspektywy wyglądało to tak: Jak zaczynałem, to pierwsze kilka zestawów było z różnych sklepów bo tak jak Ty szukałem "złotego środka". Prawda była taka, że w każdym sklepie potrafi zdarzyć się lipa. Każdy sklep robi pod swoją określoną wydajność i "młody" się wkurza, że miało być 20L a wyszło np. 16L. dzisiaj te ilości są dla mnie realne a nawet niektóre są wręcz zaniżone. Prawdę mówiąc, każdy z "czołowych graczy" ma niezłe zestawy, ja jednak najbardziej byłem zadowolony z zestawów Homebrewing.pl Ceny są na podobnym poziomie, różnicę stanowi często to, że w przepisie sklepu A jest słód niemiecki a sklepu B słód polski i już masz niezgodność. Browamator daje w zestaw drożdże co nie zawsze mi pasowało. Po kilku warkach zacząłem zamawiać same słody z opcją śrutowania i tworzyć pod siebie. Bazując np. na Brewness wiedziałem już jaką mam wydajność a jaką zakładał wcześniej sklep, byłem w stanie skorygować to w domu. Jeśli patrzysz na złotówki, to z all...o czasami brałem z Deptana.pl Mają tam co prawda tylko polski słód ale opakowania 5kg śrutowanie gratis. Po kilku warkach i nabraniu wprawy prawie każdy zasugeruje Ci, żebyś sam sobie coś układał, po prostu większy fun. reasumując elaborat: czołowe sklepy mają sprawdzone gotowe zestawy i patrzenie na 5zł różnicy nie ma sensu. A jak któryś sklep da ciała to więcej tam nie zamówisz ;)
 3. Gdyby coś ktoś, to biorę jedną z paczkomatu.
 4. Withereggie

  Lodówka - jaką wybrać

  Zmień tą rurkę na "ciche noce", zyskasz kilka cm...
 5. Domowe urządzenia chlodnicze mają tzw. klasy. Zwykła lodówka domowa (taka z automatycznym odszronianiem) jest najczęściej klasy N, co oznacza że będzie działać-chłodzić jeżeli będzie w temperaturze min. 10℃. Poniżej tej temp. zabezpieczenie nie pozwoli ma uruchomienie. Na zdrowy chłopski, niższe temperatury mogą wymagać "ogrzewania" brzeczki a to nie ma wpływu na działanie lodówki. Podsumowując: teoretycznie możesz ale jej zakres prac będzie okrojony, a jej żywotność będzie zależała od warunków wewnątrz "szopy".
 6. Dolne zakresu nie ułatwiają startu więc stąd ten lag. Spokojnie czekaj... ja bym się zaczął martwić po 3 dniach i braku zmian w wiadrze.
 7. Młode piwo nosi śladowe ilości CO2, wzruszone przy nalewaniu po prostu uwalnia to CO2. Ot co...
 8. Czujnik ntc. Allegro, Ali... jest tego trochę...
 9. Co racja to racja. Ale zimą na poddaszu idą "ejle" a w lodówce lagerki 😁...
 10. Myślałem dokładnie jak Ty ... 3 warki w box'ie... obecnie chłodziarka Podaj wymiar zewnętrzny swojego box'a, teraz zestaw z chłodziarką 60x55x85 (chłodziarka pod zabudowę jest jeszcze mniejsza) Wysokość aż tak nie stanowi jak podłoga, a lodówka po podłodze zajmie Ci minimalnie więcej miejsca... Hałas? Moja lodówka w sezonie zimowym stoi 2m od łóżka, załacza sie kilka razy na dobę na kilkanaście min. a jedyne co słychać to pierwsze kilkanaście sekund uruchomienia agregatu... żonę mam wyczuloną na hałas więc nie porównuj jej z kolosem z kuchni...
 11. Withereggie

  FM50 Kłosy Kansas - gęstwa

  U mnie stoi APA na Mosaicu ale to dopiero 7 dzień więc nie powiem...
 12. Surowiec bawiących dajesz na kolor i poniekąd na smak. Skoro inne zwiekszasz to w stosunku do barwiacego znowu rozjasnisz, czyli... ? Użyj jakiegokolwiek programu do układania receptur, zobaczysz obrazowo i liczbowo co i w jaki sposób wpływa na zasyp. Nawet cukier.
 13. Fradio skoro masz mniejszą wydajność to na każdym słodzie (teoretycznie) więc... Skoro zamiast 20L z receptury chcesz 10L to dziel na pół... Cold crash to zbicie temperatury do zamierzonego poziomu i utrzymanie jej takiej, więc każdy sposób jest skuteczny, choć nie każdy jest wygodny.
 14. Ja użyłem miesiąc temu 450g na 20L warkę CSIII na mashout, wyspałem, zamierzałem z 2 minuty i przełożyłem do wysładzania. Kolor piękny. Smaku paloności praktycznie nie ma. Następnym razem trzymam 5 minut.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...