Jump to content

Withereggie

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar z Kostki
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  66
 • Miasto
  Szczecin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może się nie znam ale Single Malt and Single Hop... Dla mnie jasne...
 2. Robiłem zakupy u nich kilka razy, generalnie mimo 2 zonków było. Ok. Szybka akcja. Co do wpadek, zamówiłem 5kg słodu, dostałem 1kg, szybki telefon i za 2 dni dosłali brakujące 4kg, drugi zonk to 10kg słodu który miał być cały a przyszedł ześrutowany.
 3. Słuchaj, z mojej perspektywy wyglądało to tak: Jak zaczynałem, to pierwsze kilka zestawów było z różnych sklepów bo tak jak Ty szukałem "złotego środka". Prawda była taka, że w każdym sklepie potrafi zdarzyć się lipa. Każdy sklep robi pod swoją określoną wydajność i "młody" się wkurza, że miało być 20L a wyszło np. 16L. dzisiaj te ilości są dla mnie realne a nawet niektóre są wręcz zaniżone. Prawdę mówiąc, każdy z "czołowych graczy" ma niezłe zestawy, ja jednak najbardziej byłem zadowolony z zestawów Homebrewing.pl Ceny są na podobnym poziomie, różnicę stanowi często to, że w przepisie sklepu A jest słód niemiecki a sklepu B słód polski i już masz niezgodność. Browamator daje w zestaw drożdże co nie zawsze mi pasowało. Po kilku warkach zacząłem zamawiać same słody z opcją śrutowania i tworzyć pod siebie. Bazując np. na Brewness wiedziałem już jaką mam wydajność a jaką zakładał wcześniej sklep, byłem w stanie skorygować to w domu. Jeśli patrzysz na złotówki, to z all...o czasami brałem z Deptana.pl Mają tam co prawda tylko polski słód ale opakowania 5kg śrutowanie gratis. Po kilku warkach i nabraniu wprawy prawie każdy zasugeruje Ci, żebyś sam sobie coś układał, po prostu większy fun. reasumując elaborat: czołowe sklepy mają sprawdzone gotowe zestawy i patrzenie na 5zł różnicy nie ma sensu. A jak któryś sklep da ciała to więcej tam nie zamówisz ;)
 4. Gdyby coś ktoś, to biorę jedną z paczkomatu.
 5. Zmień tą rurkę na "ciche noce", zyskasz kilka cm...
 6. Domowe urządzenia chlodnicze mają tzw. klasy. Zwykła lodówka domowa (taka z automatycznym odszronianiem) jest najczęściej klasy N, co oznacza że będzie działać-chłodzić jeżeli będzie w temperaturze min. 10℃. Poniżej tej temp. zabezpieczenie nie pozwoli ma uruchomienie. Na zdrowy chłopski, niższe temperatury mogą wymagać "ogrzewania" brzeczki a to nie ma wpływu na działanie lodówki. Podsumowując: teoretycznie możesz ale jej zakres prac będzie okrojony, a jej żywotność będzie zależała od warunków wewnątrz "szopy".
 7. Dolne zakresu nie ułatwiają startu więc stąd ten lag. Spokojnie czekaj... ja bym się zaczął martwić po 3 dniach i braku zmian w wiadrze.
 8. Młode piwo nosi śladowe ilości CO2, wzruszone przy nalewaniu po prostu uwalnia to CO2. Ot co...
 9. Czujnik ntc. Allegro, Ali... jest tego trochę...
 10. Co racja to racja. Ale zimą na poddaszu idą "ejle" a w lodówce lagerki 😁...
 11. Myślałem dokładnie jak Ty ... 3 warki w box'ie... obecnie chłodziarka Podaj wymiar zewnętrzny swojego box'a, teraz zestaw z chłodziarką 60x55x85 (chłodziarka pod zabudowę jest jeszcze mniejsza) Wysokość aż tak nie stanowi jak podłoga, a lodówka po podłodze zajmie Ci minimalnie więcej miejsca... Hałas? Moja lodówka w sezonie zimowym stoi 2m od łóżka, załacza sie kilka razy na dobę na kilkanaście min. a jedyne co słychać to pierwsze kilkanaście sekund uruchomienia agregatu... żonę mam wyczuloną na hałas więc nie porównuj jej z kolosem z kuchni...
×
×
 • Create New...