Jump to content

mistrzkaskader

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mistrzkaskader

 1. Po odkręceniu fiolki tak waliło a nie starter. Możliwe że już od producenta wyszło zakażone?
 2. Dziś robiąc starter powąchałem fiolkę i strasznie wali octem. Czy tak powinno być?
 3. Nie polecam, tłumaczenie tragiczne jakby google to robił
 4. Jeszcze dwa lata temu można było kupić za 150 dziś niestety nikt nie sprzeda poniżej 250. W tamtym roku sam szukałem i znajomy z hurtowni mnie uświadomił (podobno wszystko poszło do Chin, ale ile w tym prawdy).
 5. Zrobiłem starter ale coś było z nimi nie tak, brak jakiejkolwiek piany, zero reakcji - nul. Bulkają już S-05 a gęstwa idzie na RISa.
 6. Wszędzie czytam by robić pierwsze piwo 10-12blg. Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.
 7. Gęstwa będzie świeża. Mam zamiar tego dnia zlewać na cichą, chodzi mi raczej, że jedna saszetka przerabia teraz "Klon Pan IPAni" 16blg i nie wiem czy nie będą zbyt "zmęczone", to byłoby moje pierwsze piwo na gęstwie. BW ma być 20litrów, 25-26blg
 8. Czy gdy nie jesteśmy pewni kondycji drożdży to czy zamiast samej gęstwy można dodać jeszcze paczkę sucharów? Gęstwa ma być po blg 16 a zniej robiony BW. Drożdże US-5. Czy za dużo drożdży też nie dobrze?
 9. Cześć do czego najlepiej nadają się drożdże White Labs WLP060 Yeast Blend? RIS na nich wyjdzie?? Czy szkoda ich i zmajstrować coś innego?
 10. Żaden link z tego działu nie działa, a wisi na samej górze:
 11. Cześć wszystkim. Mam zamiar rozpocząć zabawę z piwem i na początek mam pytanie. Mogę to robić tylko w garażu w którym również pichcę mocniejsze trunki, czy samo wywietrzenie wystarczy by drożdże gorzelnicze nie przeniosły się do ostygniętej brzeczki zanim zdążę ją zadeklować? Oczywiście jeśli w ogóle w powietrzu będą występować. Beczka z zacierem również była zadeklowana i od kilku dni już jej nie ma :).
×
×
 • Create New...