Jump to content

l3onsjo

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak zaczynałem to też takie miałem z pleśnią. I zrobiłem tak ciepła woda z płynem do naczyń, potem wylewałem ją, wsypywałem ryżu + nowa woda z płynem. Wkładam w butelkę zwykłą myjkę podłączona pod wiertarkę i szorowanko (ryż dobrze czyści dno butelki). Po skończonym myciu dokładnie oglądałem pod światło czy nic nie zostało. Przed rozlewem płukałem wodą i piekarnik. U mnie najmocniejsze jest oxi
 2. Jest 6 postów nie na temat łącznie z moim. Dzięki z link poczytam
 3. Ja planuję zakup śrutownika. Można jakieś foto "śrutownika od Patryka"? I czy ześrutuję nim bardzo drobno, wręcz na mąkę do innych celów? A ja zwykle śrutuję 25 kg. Mam maszynkę do makaronów za wolna jak dla mnie i chyba za niedługo ją zatrę.
 4. Płuczę, suszę i do kartonu. Przed rozlewem płuczę wodą i piekarnika 180* na 25-30 min zero chemii.
 5. Zawsze można kupić dwie lodówki, ewentualnie poratować się ekstraktem. Jeszcze inaczej: kiedyś zacierałem w lodówce i w garze, po wysłodzeniu z lodówki czyściłem ją i przenosiłem zacier z gara ...2 wysładzanie ... i do warzenia. Trochę roboty było. edit Masz też obecny system możesz połączyć.
 6. Jest cały temat o niej na forum. Wystarczy wyciąć otwór na kranik i dokręcić wężyk lub rurkę. Ja mam najtańszą z alledrogo 35l o większą ciężko.
 7. Lodówka jest ekonomiczniejsza. Ja mam 2 lodówki 35 l i 52 l, zacieram w nich max 10 kg i 15 kg. Jak dla mnie wystarczający sprzęt, jestem zadowolony.
 8. Można jeszcze kupić w sklepie butelki, pozbierać od znajomych.
 9. Czekaj i butelkuj. Będziesz wiedział jak smakuje takie "piwo". Do tego lekcja i pierwsze doświadczenia bezcenne.
 10. Zawsze można z tego zrobić wyższe procenty, jak nie będzie dało się pić.
 11. Cukier daje posmaki bimbrownicze im więcej tym więcej ich. Moja rada: poczytaj wiki i forum, możesz kupić jakąś książkę dla początkujących piwowarów i przejdź na zacieranie wyjdzie taniej i smaczniej.
 12. Czy mogę zbierać gęstwę w dni rozlewu po 21 dniach fermentacji bez przelewania na "cichą". Zadać ją następnego dnia do nowej warki. W Takiej samej ilość czy więcej? Piwo górnej fermentacji. Pozwoliło by mi to zaoszczędzić na 2 wiaderkach i czas którego zawsze mało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.