Jump to content

oxy96

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

565 profile views
 1. @Kaniutek Spróbuj tej wersji. Aktualizacji do wersji poniżej 2010 nie przewiduję MANY_TEMPLATE _2010.xlsx
 2. Niestety nie mam wersji 2010. Pobrałem wersję z forum i u mnie nadal działa. Możesz przesłać mi screena, które komórki edytujesz w "Ustawienia" i jak wygląda komunikat błędu na zakładce "Kapsle"?
 3. Słabo. Czytanie kolejnego tematu, gdy nie wiem co to za temat, a nie koniecznie przewijanie do góry jest szybkie, jest słabe. Może można to skonfigurować? Szczególnie upierdliwe na telefonie.
 4. @tomitomi13 dzięki wielkie za pomysł i realizację! Ale wiadomo lepsze wrogiem dobrego , pod swoje potrzeby zmieniłem trochę Twój szablon. Na jednym arkuszu wychodzi 70 naklejek i często w obrębie 1 warki mam dodatkową wariację (chmiel na zimno, kawa, herbata, owoce, rosa zbierana przy pełni księżyca), więc zmodyfikowałem Twój szablon by na jednym arkuszu można było wydrukować kilka "warek". Warki definiujemy w zakładce "Ustawienia". Dodatkowo można samemu ustalić co wstawiamy w każde pole, ja trochę inne informację ustawiam na samym kapslu. Mam nadzieję, że komuś to się przyda. Na zdrowie! MANY_TEMPLATE.xlsx
 5. @Marxam Brewing I jak wiecie może już coś więcej? Na pewno planuję kupować słody, chmiele, kapsle czy jakieś oxi.
 6. I po 56 dniach w końcu do mnie dotarły, a straciłem już nadzieję Jednak trzeba było na alledrogo zamówić @manfred_91
 7. Po cydrze na 100% możesz użyć. Bezpieczniej umyć NaOH. Ja stosuje płyn do zmywania i gąbkę, a potem OXI. Wiadra mieszam pomiędzy piwem i cydrem i po 12 wypustach cydru nic się nie działo. Z winem pewnie podobnie, jeśli dokładnie umyjesz powinno być ok.
 8. Z tego co pamiętam paczki z chmielem mam zawsze odesanne z powietrza. Kilka razy już tu zamawiałem i pakowanie zawsze było ok. Zdarzyło Ci się więcej niż raz?
 9. Możesz jeszcze dopytać na FB w grupie Cydrowi Rzemieślnicy Typowo cydrowo
 10. Pod warunkiem, że cała warka ma być świąteczna Jeśli tak, to jest to najczęściej polecana metoda i rzeczywiście nie ma co się bawić wtedy z dodatkiem na cichą.
 11. Przede wszystkim to jest specjalny dział do receptur https://www.piwo.org/forums/forum/24-receptury/ Co do przypraw na cichą, jeśli nie robiłeś do tej pory nic świątecznego, to podszedłem bym ostrożniej i podzielił warkę na 2 część po skończeniu fermentacji i 10 l zabutelkował zwykłego milk stout-a, a drugie 10 l zrobił z przyprawami. Przyprawy świąteczne to śliski temat i cześć osób lubi mega pierniki w piwie, a część toleruje tylko trochę cynamonu Więc jeśli jeszcze nie wiesz jaki lubisz - to ostrożnie. Co do samych ilości - to nie wiem, wygląda sensownie, zastanowiłbym się tylko jeszcze raz nad ilością anyżu i imbiru. Polecam przegotować 300-400 ml wody z 10 minut, dodać na 10-15 minut przypraw, i przefiltrować przez siateczkę/worek/gazę (oczywiście odpowiednio przygotowaną przez gotowanie czy jakieś OXI) i na cichą na 2-5 dni i do buteleczek.
 12. U mnie ostatnio S-04 dosyć wysoko kończą mimo natlenienia, zacierania w 65 stopniach i podnoszenia temperatury do 20 stopni na końcu. Nawet jak część zlałem na cichą - nic się zmieniło. Po zabutelkowaniu, nagazowanie było normalne.
×
×
 • Create New...