Jump to content

oxy96

Members
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

731 profile views
 1. Dobra cena na desprej, w ofercie smart: https://allegro.pl/oferta/desprej-szybka-dezynfekcja-powierzchni-1l-promocja-6366966674 Dodatkowo sprzedający ma jeszcze rękawiczki jednorazowe, przydatne podczas długich prac z wodą.
 2. Jaki stan i cena garnka? Rozglądam się za drugim na mniejsze warki.
 3. 25 godzin od kupienia przedmiotów na allegro, paczka wylądowała w paczkomacie - super. Duży plus opcja Smart. Paczka Chmiel Nelson Sauvin (NZ) granulat 2019 - po otwarciu - pachnie bardzo fajnie. Polecam!
 4. 1. Porządny cold crush przed butelkowaniem. 2. Dłuuugie leżakowanie cydru. Tak naprawdę cydr powinien odpoczywać 3 miesiące minimum. Ale nawet 6 miesięcy to nie jest długo. W tym roku, butelki z tamtego, otworzyłem dopiero po 8 miesiącach i były bez drożdżowego aromatu. I w tym punkcie proces różni się trochę od piwa, bo w tym woltażu piwa zazwyczaj się tak długo nie leżakuje przed degustacją 3. Dobrze schładzamy cydr przed nalaniem, nawet 2-3 dni i nalewamy bez osadu z butelki. Możesz dopytać na grupie FB Cydrowi Rzemieślnicy. Możesz poszperać także tutaj: https://projektcydr.pl/?p=814
 5. @Kaniutek Spróbuj tej wersji. Aktualizacji do wersji poniżej 2010 nie przewiduję MANY_TEMPLATE _2010.xlsx
 6. Niestety nie mam wersji 2010. Pobrałem wersję z forum i u mnie nadal działa. Możesz przesłać mi screena, które komórki edytujesz w "Ustawienia" i jak wygląda komunikat błędu na zakładce "Kapsle"?
 7. Słabo. Czytanie kolejnego tematu, gdy nie wiem co to za temat, a nie koniecznie przewijanie do góry jest szybkie, jest słabe. Może można to skonfigurować? Szczególnie upierdliwe na telefonie.
 8. @tomitomi13 dzięki wielkie za pomysł i realizację! Ale wiadomo lepsze wrogiem dobrego , pod swoje potrzeby zmieniłem trochę Twój szablon. Na jednym arkuszu wychodzi 70 naklejek i często w obrębie 1 warki mam dodatkową wariację (chmiel na zimno, kawa, herbata, owoce, rosa zbierana przy pełni księżyca), więc zmodyfikowałem Twój szablon by na jednym arkuszu można było wydrukować kilka "warek". Warki definiujemy w zakładce "Ustawienia". Dodatkowo można samemu ustalić co wstawiamy w każde pole, ja trochę inne informację ustawiam na samym kapslu. Mam nadzieję, że komuś to się przyda. Na zdrowie! MANY_TEMPLATE.xlsx
 9. @Marxam Brewing I jak wiecie może już coś więcej? Na pewno planuję kupować słody, chmiele, kapsle czy jakieś oxi.
 10. I po 56 dniach w końcu do mnie dotarły, a straciłem już nadzieję Jednak trzeba było na alledrogo zamówić @manfred_91
 11. Po cydrze na 100% możesz użyć. Bezpieczniej umyć NaOH. Ja stosuje płyn do zmywania i gąbkę, a potem OXI. Wiadra mieszam pomiędzy piwem i cydrem i po 12 wypustach cydru nic się nie działo. Z winem pewnie podobnie, jeśli dokładnie umyjesz powinno być ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.