Jump to content

pm347

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czesc Danielu, pisze odnosnie chmielu, bywasz moze w Zyrardowie, ewentualnie czy wyslal bys po kawalku tych karp kurierem?
  Mam Sybille, Magnata, Lubelski i Junga, jednoroczne. Chetnie sie wymienie, nie mam samochodu stad zaczalem od pytan czy bywasz w Zyrardowie, bo tu mieszkam.
  pozdrawiam
  Piotrek

 2. Amadeuss zrobiłeś super sprzęt. Dziękuję za pomysł. Jaka jest średnica główki zaciskającej kapsel? Może jakąś mufę dałoby wspawać? Delikatnie otworzony kapsel dał mi wynik 29,26 mm. Tabela przeliczników miar daje propozycję 1 i 1/8 cala co równa się 28,575 mm.. 0,7mm to chyba idealnie spasowane. W sklepie hydraulicznym powiedzieli mi że muf o średnicy 1 i 1/8 nie ma, natomiast 1 i 1/4 ma ok 1 mm luzu. Macie jakieś pomysły na ten element?
 3. Na jakiej wysokości optymalnie ustawić termometr w kegu z pojedynczą parą łopat w mieszadłe (zamontowane u dołu)? Jak daleko od ściany kega? Czy rurkę z sondą termometru lepiej dawać pionowo czy poziomo?
 4. Piękne cudeńko, te łopaty są super. Ja jestem w fazie testowej swojej konstrukcji. Dolutowałem palnikiem gazowym - takim za 19 zł na kartusze - do oskrobanej nakrętki oskrobaną rurkę z kega, rurka odwrócona do góry nogami. Dawną górę rurki, a obecnie dół mieszadła naciąłem i wsadziłem ułamany fragment drewnianych szczypiec do kapusty / ogórków. Uprzedzając uwagi - szczypce bez bakterii mlekowych bo ostatnio służyły za podporę małej grzałki typu nurek 500W, która robiła za element grzejny pasteryzatora słoików z konfiturami. Wytrzymało "toto" 35l wody i 10-11 kg słodu pszeniczno - ję
 5. www szrot pl (cena 5 zł) Zedytuję na wszelki wypadek. Miałem na myśli szrot u mnie w mieście. Idziesz i pytasz o silnik a pan(i) Ci pokazuje górę wyrwanych i wykręconych dźwigni z zaplątanymi kablami i różnej wielkości silnikami wmocowanymi , a czasami wręcz wrośniętymi w to metalowe środowisko. Mój (średnica 60 mm), miał napis zrobiony białym markerem Seat Toledo 95, nie był zardzewiały - archeologiem nie jestem ale szacuję, że leżał na tej górce stosunkowo niedługo. Wnioskuję to po umiejscowieniu na górze piramidy. Pod markerem jest oznaczenie Bosch ... Byłem w elektryc
 6. Ten ATX jakoś do mnie nie przemawia, kupiłem silnik Boscha, który jest spory. Poza tym toroida mam, więc dokupię tylko mostek, zaciski oraz przekaźnik samochodowy 12V 40A aby pod timerem 555 lub attiny13 zrobić blinka dla pracy mieszadła.
 7. To co wyjąłem ze starego radia ma mostek. Więc operuję na napięciu stałym. Zmierzyłem amperaż na tym zasilaczu, po podłączeniu silnika wyniósł on 3,1 - 3,2A. Grzeje się nie transformator, a płytka z mostkiem, w którą wlutowane są diody i dodatkowe kondensatory. Przy 3A silnik można zatrzymać ręką. Mam wątpliwości, że przy 5A będzie dużo lepiej, a przecież obciążenie z mieszadła jest spore. Zakładam, że przyda się z 10A. Mam gdzieś na strychu transformator 12V od halogenów 100W (toroidalny), czytałem na elektrodzie, że aby zrobić 12V prądu stałego należ odwinąć kilka zwojów, tak aby mieć
 8. Sprawek, dzięki za odpowiedz. Zanim zacznę szukać cp chętnie wysłucham innych opinii . Jaką dopuszczalną temperaturę można przyjąć dla transformatora podczas pracy? Czy dobrze zakładam, że przy podłączeniu silnika pobierającego zbyt dużo amper to spali się transformator?
 9. Cześć, powiedzcie czy można "mniej więcej" oszacować wydajność amperową transformatora. Mam taki o wymiarach 45x55x25 daje 13v zamontowany był w starym radiu. Tak mi się wydaje, że może być równy albo i większy od tego z zasilacza ATX, a ten z ATXa ma ponoć 16A. Pytam bo zabezpiecza go bezpiecznik szklany 2,5A, nie wiem czy to takie zabezpieczenie "na wyrost" bo w zasilaczu 2,4A mam transformator o wielkości 1/3 teg 13V.
 10. pm347

  jaki to fitting

  @Mateos czy Ty też masz takie wprasowania na szyjce wlotu kega jak te na fotce w moim? A jeżeli nie, czy to oznacza, że ten wlew w moim kegu jest tylko do urżnięcia? Mimo wycięcia góry tak aby z kega powstała kadź, chciałbym rozwiązać problem korka mało inwazyjnie bo z tego co widzę na YT to ładnie wycięta góra może zostać przerobiona na pokrywkę w dodatku z fajnym otworem pod mieszadło.
 11. pm347

  jaki to fitting

  Przepraszam, że tak późno odpisuje, ale nie kliknąłem "włącz powiadomienia o odpowiedziach" to fotka.
 12. pm347

  jaki to fitting

  Jak się otwiera fitting typu "G"? Por. fotka Mateosa 6 postów wyżej. W śród 5 czy 6 (nie pamiętam dokładnie a niem ma kega pod nosem) prostokątnych otworów na szyjce zaworu kega jeden jest nietypowy, jak gdyby pod pierwszą blachą była druga z minimalnie mniejszym otworem w tym samym kształcie.Przy kręceniu (ruch max 5 stopni) nakrętką górną widać lekki ruch blachy z wewnętrznym otworem względem tej zewnętrznej. Na chwilę obecną zdemontowałem środek zaworu (blachę, uszczelkę i zrzuciłem z zawieszenia rurkę) i nie wiem jak dalej to odkręcać. Czy siłowo trzeba kręcić bo coś się zacięło?
 13. Na wycinak/wykrojnik otworów pojawia się w aledrogo to samo co na otwornica tyle, że cena nieco wyższa. Swoją drogą to urządzenie, o które pytałem to bardziej byłby wyginak, ale allegro nie ma nic takiego. Myślałem nawet nad nasadką z klucza nasadowego i jakimś łącznikiem żeliwnym z drugiej strony oraz śrubie, która by to ścisnęła w czasie gięcia, ale zgrać to pod 1 cal nie mając doświadczenia i narzędzi wydaje się mało realne.Tym bardziej, że jak pokazują filmy z YT po wygnieceniu blachy mufę trzeba wcisnąć przy pomocy tego samego mechanizmu (wcisk przez wkręcenie). Pomyślałem więc
 14. Czy wiecie jak to Kettle Dimpling Tool Kit się nazywa po polsku? I gdzie to można kupić w cenie do 15-20 zł, na warte więcej to to nie wygląda.Chcę wlutować mufę w blachę nierdzewną i widzę, że sporo ludzi na YT tego używa do wgniecenia blachy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.