Jump to content

Matii

Members
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Matii

  1. Byłbym zainteresowany kupnem: Mieszadło+kolba 2l+ kolba 0,5l + 2 rdzenie magnetyczne oraz Probówki sterylne 10ml 50 szt, najchętniej z wysyłką. Pozdrawiam
  2. Ok, rozumiem. Dzięki za pomoc. Jeśli to tylko z chmielu jest ten smak a nie zakażenie to będę szczęśliwy.
  3. Stąd właśnie moje pytanie czy chmiel może wnieść aż tak dużo, nie tyle co armatu a smaku do piwa w tym przypadku kwaśnego. Nie ukrywam że pierwszy raz używam tego chmielu. W przypadku poprzednich warek i chmielenie ich na zimno nie miałem ani razu takiej sytuacji pomimo użycia większej ilości chmielu.
  4. Witam. Chciałbym prosić o poradę w kwestii chmielenie na zimno. Uwarzyłem w zeszłym tygodniu AIPA 27l z zacieraniem 66' - 45 min i 72' - 30 min, do tego podczas gotowania brzeczki dodałem 100g Cenntenial i 50g Citra. Po fermentacji burzliwej zeszło z 15BLG do około 4,5 na drożdżach S04 ( temp. piwa oscylowała wokół 18-19'), po przelaniu na cichą czekałem jeszcze trzy dni i wrzuciłem chmiel na zimno w ilości Citra 50g i Lemon drop 50g. Piwo w smaku przed chmieleniem na zimno super, wyraźna goryczka i przyjemny aromat, natomiast dwa dni po chmieleniu na zimno piwo w aromacie bez zarzutów jednak w smaku jest wyczyuwalny leki smak kwaśny, nie jakoś bardzo intensywny. Czy jest możliwość by to chmiel wniósł takie aromat czy raczej zakażenie ( choć wygląd piwa i jego smak na to nie wskazuje). Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.