Jump to content

PaniczDoBrewdziej

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Gubernator
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  54
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem czy już się to zadziało, ale moje zgłoszenie jest w systemie wciąż nieopłacone.
 2. Czy płatności w systemie rejestracji są uaktualniane na bieżąco? Pytam, bo przelew zrobiłem w niedzielę, powinien już dotrzeć a w systemie zgłoszenie widnieje jako nieopłacone.
 3. Podbijamy pytanie: Czy w SMaSH Polish Ale można użyć Cascade(PL) lub Chinook(PL)?
 4. Chciałem dopytać o fermentację tego kwacha. Też robię na US-05 kwasa właśnie i wczoraj, żeby go wzmocnić i uwytrawnić, syropem cukrowym otworzyłem fermentora po tygodniu fermentacji. Zapach dla mnie trudny do jednoznacznego zidentyfikowania, bo sensoryk ze mnie żaden, ale siarkowodór jakiś lub coś równie mało przyjemnego walnęło mnie po nozdrzach. I tu moje pytanie: czy stres stres związany z kwaśnym środowiskiem mógł sprawić, że US-y coś takiego wydzieliły w trakcie fermentacji? Czy raczej infekcja?
 5. Czy można gdzieś sprawdzić aktualny ranking pucharu?
 6. W sobotę zadałem je do eksperymentalnego NEIPA. Starter od środy bez mieszadła sobie fermentował w kolbie 1L. Aromat piękny, owocowy. Do brzeczki zadałem całość. Ruszyły w sobotę błyskawicznie po zadaniu, jak żadne wcześniej, bodajże po niecałej godzinie. Fermentują w temperaturze pokojowej, czyli 25-26 stopni. Drugiego dnia zaczęło strasznie jajcem walić czy powinienem się niepokoić czy dać mu czas?
 7. Czy wiadomo może kiedy nastąpi wysyłka nagród dla laureatów? Czy rodzaj słodu od VM będzie można sobie wybrać czy nie i czy będzie opcja ześrutowania tego słodu dla uczestnika bez śrutownika?
 8. Chciałem dopytać, dla 100% pewności, o styl Sour Imperial IPA: zakwaszanie poprzez dolewanie kwasu mlekowego, czy też przez użycie słodu zakwaszającego jest niedozwolone a zakwaszać można jedynie przez bezpośrednie zadawanie bakterii Lactobacillus?
 9. Czy wpłaty są na bieżąco aktualizowane? Pytam, bo przelew puszczałem jakiś czas temu, a w systemie rejestracyjnym zgłoszenie wisi jako nieopłacone.
 10. Mam 3 pytania: 1. Co wybrać w Drop-Off Location: Not Applicable/Shipping Entries czy Wunder Sörmuvek? 2. Czy opłatę za udział w konkursie mogę dostarczyć w paczce razem z piwami wysyłanymi do Ciebie? 3. Jakoś konkretnie opisywać, oznaczać paczkę, żeby łatwiej było zweryfikować, że jest skierowana na konkurs w Budapeszcie? Z góry dziękuję za informacje.
 11. Bardzo proszę o sprecyzowanie jakich konkretnie wędzonek można użyć w stylu wędzony stout a jakie są nieodpowiednie. Nie chciałbym wysłać piwa, które odpadnie w przedbiegach, bo użyty słód jest wędzony nie tym czym trzeba. Z góry dziękuję.
×
×
 • Create New...