Jump to content

PaniczDoBrewdziej

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

About PaniczDoBrewdziej

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Gubernator
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  57
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedy będą aktualizowane wpłaty i dostawy piw w systemie zgłoszeniowym?
 2. Czy wpłaty będą uaktualnianie w systemie zgłoszeniowym? Pytam bo robiłem przelew we wtorek, dziś jest piątek, a zgłoszenie widnieje wciąż jako nieopłacone.
 3. Nie wiem czy już się to zadziało, ale moje zgłoszenie jest w systemie wciąż nieopłacone.
 4. Czy płatności w systemie rejestracji są uaktualniane na bieżąco? Pytam, bo przelew zrobiłem w niedzielę, powinien już dotrzeć a w systemie zgłoszenie widnieje jako nieopłacone.
 5. Podbijamy pytanie: Czy w SMaSH Polish Ale można użyć Cascade(PL) lub Chinook(PL)?
 6. Chciałem dopytać o fermentację tego kwacha. Też robię na US-05 kwasa właśnie i wczoraj, żeby go wzmocnić i uwytrawnić, syropem cukrowym otworzyłem fermentora po tygodniu fermentacji. Zapach dla mnie trudny do jednoznacznego zidentyfikowania, bo sensoryk ze mnie żaden, ale siarkowodór jakiś lub coś równie mało przyjemnego walnęło mnie po nozdrzach. I tu moje pytanie: czy stres stres związany z kwaśnym środowiskiem mógł sprawić, że US-y coś takiego wydzieliły w trakcie fermentacji? Czy raczej infekcja?
 7. Czy można gdzieś sprawdzić aktualny ranking pucharu?
 8. W sobotę zadałem je do eksperymentalnego NEIPA. Starter od środy bez mieszadła sobie fermentował w kolbie 1L. Aromat piękny, owocowy. Do brzeczki zadałem całość. Ruszyły w sobotę błyskawicznie po zadaniu, jak żadne wcześniej, bodajże po niecałej godzinie. Fermentują w temperaturze pokojowej, czyli 25-26 stopni. Drugiego dnia zaczęło strasznie jajcem walić czy powinienem się niepokoić czy dać mu czas?
 9. Czy wiadomo może kiedy nastąpi wysyłka nagród dla laureatów? Czy rodzaj słodu od VM będzie można sobie wybrać czy nie i czy będzie opcja ześrutowania tego słodu dla uczestnika bez śrutownika?
 10. Chciałem dopytać, dla 100% pewności, o styl Sour Imperial IPA: zakwaszanie poprzez dolewanie kwasu mlekowego, czy też przez użycie słodu zakwaszającego jest niedozwolone a zakwaszać można jedynie przez bezpośrednie zadawanie bakterii Lactobacillus?
×
×
 • Create New...