Skocz do zawartości

PaniczDoBrewdziej

Members
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Piwowarstwo

 • Miasto
  Lublin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. PaniczDoBrewdziej

  8 września 2018 IX Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego

  Kiedy będzie regulamin? Do kiedy można wysyłać piwa?
 2. PaniczDoBrewdziej

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Najprawdopodobniej z wielu powodów. Począwszy od finansowych poprzez logistyczno - lokalowe a skończywszy na pozostałych (innych). Konkursów jest wiele. Moim zdaniem uczestnik wielu z nich miałby większe szanse na eliminacje niż uczetnik kilku czy też jednego. Warzenie kosztuje. Wymaga miejsca. Nie wspomnę już o tym, że co nie wyślesz na konkurs, to trzeba wypić Nie twierdzę, że młody, ambitny piwowar nie chce startować w innych konkursach. Nie mówię też, że każdy nie może. Wielu jak już złapie bakcyla, to pewnie meble wystawi na oeliksie, żeby dostawić fermenntorów. Jestem tylko i wyłącznie zwolennikiem rozwiązania, które docenia efekt a nie dyskwalifikuje za brak możliwości.
 3. PaniczDoBrewdziej

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Być może dlatego, że jestem świeżym piwowarem. Być może dlatego, że nie posiadam w tej dziedzinie wielkiego dorobku. Być może dlatego, że nie bardzo mogę z przeróżnych powodów pozwolić sobie na uczestnictwo w Pucharze PSPD. A najprawdopodobniej z każdego z tych powodów, nie jestem zwolennikiem tego rodzaju eliminacji do MPPD. Elitarność, która miałaby być tym sposobem wytworzona, sprawiłaby, że zabawa dotyczyć będzie wąskiego grona ludzi a dla dużej części piwowarów startujących w konkursach z doskoku może przestać być interesująca. Obecna, otwarta formuła, oczywiście dopóki frekwencja pewnego dnia nie przerośnie najśmielszych oczekiwań, sprawia, że wielu ludzi może zechcieć pogłębiać swoją wiedzę o warzeniu piwa i poprawiać umiejętności warzelnicze, żeby pewnego dnia tym jednym jedynym piwem zachwycić sędziów i zostać Grand Championem. Nawet jeśli będzie okazywać się to tylko złudną marą. Jakiekolwiek eliminowanie piwowarów przed ocenieniem ich piwa w konkursie może sprawić (nawet jeśli to nie jest wielce prawdopodobne), że dobre piwa oraz receptury na nie będą zostawać w przydomowych piwniczkach. Do konkursu będzie ograniczany dopływ "świeżej piwowarskiej krwi". To trochę tak jak z piłkarską Ligą Mistrzów - zawłaszczyli ją wielcy i bogaci; i najchętniej nie wpuszczali by tam mniejszych, bo nie jest to w ich interesie. Coraz bardziej przymykają dla nich "drzwi eliminacyjne". Ale część kibiców ma już trochę tego dosyć twierdząc, że oglądanie n-tego w sezonie i nastego w pięcioleciu pojedynku tych samych z tymi samymi nie jest już takie ekscytujące. Kluby zaczynają kisić się we własnym sosie. Coraz częściej na trybunach można zobaczyć transparenty głoszące, że football wymyślony przez biednych, ukradziony został przez bogatych. Jakkolwiek jest to nieporównywalne, nie róbcie tego samego, nie z piwowarstwem domowym. Oczywiście moim skromnym zdaniem.
 4. PaniczDoBrewdziej

  21-22.04.2018 - V Łódzki Konkurs Piw Domowych

  A może rozważylibyście także na zniżkę dla piwowarów, którzy zdecydują się wystartować w dwóch kategoriach. 2/5 to też sporo.
×