Jump to content

PaniczDoBrewdziej

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar ReBelgia
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  62
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja bardzo chciałabym tego spróbować. A tu się Baltic Porter Day zbliża......
 2. Również mam piwko pod ten konkurs i z chęcią dorzuciłbym je do jakiejś wspólnej wysyłki - wiadomo, taniej tak (chyba taniej, nie wiem, bo nigdy nic nie wysyłałem za granicę) i przede wszystkim pewniej. Ale tak sobie pomyślałem przy tej okazji, czy nie byłoby ciekawą koncepcją stworzenie jakiegoś funduszu celowego na takie akcje. Czy nie mogło by być to np w ramach struktur PSPD. Żeby z tych pieniędzy finansować wysyłkę piw polskich piwowarów na zagraniczne konkursy. Nie wiem czy miałoby to sens, czy by się sprawdziło, czy zebrała by się grupa ludzi chętnych na to łożyć, i jak to w ogóle zorganizować, ale może jest to jakiś pomysł. Żeby dobry człowiek, który poświęca swój czas i środki, wożąc nasze piwa gdzieś po obcych landach miał z tego coś więcej niż "dziękuję" a przynajmniej nie był na tym bardzo w plecy.
 3. Czy ktoś używał może rocznika 2019? Mam 100g i nie wiem czy do jakiegoś AIPA warto go na aromat używać, czy raczej nic ciekawego nie wniesie? Czy w ogóle ma on jakieś cechy wspólne z amerykańskim Cascadem? Jeśli nie to jakich nut się mogę po nim spodziewać?
 4. Kiedy będą aktualizowane wpłaty i dostawy piw w systemie zgłoszeniowym?
 5. Czy wpłaty będą uaktualnianie w systemie zgłoszeniowym? Pytam bo robiłem przelew we wtorek, dziś jest piątek, a zgłoszenie widnieje wciąż jako nieopłacone.
 6. Nie wiem czy już się to zadziało, ale moje zgłoszenie jest w systemie wciąż nieopłacone.
 7. Czy płatności w systemie rejestracji są uaktualniane na bieżąco? Pytam, bo przelew zrobiłem w niedzielę, powinien już dotrzeć a w systemie zgłoszenie widnieje jako nieopłacone.
 8. Podbijamy pytanie: Czy w SMaSH Polish Ale można użyć Cascade(PL) lub Chinook(PL)?
 9. Chciałem dopytać o fermentację tego kwacha. Też robię na US-05 kwasa właśnie i wczoraj, żeby go wzmocnić i uwytrawnić, syropem cukrowym otworzyłem fermentora po tygodniu fermentacji. Zapach dla mnie trudny do jednoznacznego zidentyfikowania, bo sensoryk ze mnie żaden, ale siarkowodór jakiś lub coś równie mało przyjemnego walnęło mnie po nozdrzach. I tu moje pytanie: czy stres stres związany z kwaśnym środowiskiem mógł sprawić, że US-y coś takiego wydzieliły w trakcie fermentacji? Czy raczej infekcja?
 10. W sobotę zadałem je do eksperymentalnego NEIPA. Starter od środy bez mieszadła sobie fermentował w kolbie 1L. Aromat piękny, owocowy. Do brzeczki zadałem całość. Ruszyły w sobotę błyskawicznie po zadaniu, jak żadne wcześniej, bodajże po niecałej godzinie. Fermentują w temperaturze pokojowej, czyli 25-26 stopni. Drugiego dnia zaczęło strasznie jajcem walić czy powinienem się niepokoić czy dać mu czas?
×
×
 • Create New...