Jump to content

Laki

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi poprzednie dwa razy na us-05 się zgadzało (tak wiem super próbka), teraz tak nie do końca, ale to też nie jest jakaś super duża różnica. Tylko nie bardzo wiem co teraz powinienem zrobić, pewnie jakbym nie zrobił fft to już bym normalnie zabutelkował bo 'nie spada'.
 2. Przy fft zeszło mi niżej, ale tu od 10 dni stoi na 4blg i niżej nie chce zejść
 3. Zgodnie z podpowiedziami podniosłem temperature i fermentor stoi teraz w 19-20 stopniach, ale blg nie spadło już poniżej tych 4. Butelkować, ale z mniejszą ilością cukru do refermentacji?
 4. Zrobiłem dry stouta na s-04. FFT wyszło mi 3-3.5 blg po 4 dniach stania w ponad 22 stopniach Tymczasem po 7 dniach zmierzyłem blg z fermentora i mam 4BLG i to samo 3 dni później. Fermentor stoi w styropianowym pudle gdzie temperatura otoczenia to jakies 14-16 stopni. Co teraz? Podnieść tam temperature? Zamieszać fermentorem? Czy poczekać jeszcze tydzień i jak nic nie spadnie to butelkować?
 5. Poczytałem trochę przez te 2 godziny i wyszło mi coś takiego: https://brewness.com/pl/recipe/cms-coffee-milk-stout/view ad2. jęczmień i słód wrzuciłbym do woreczków i gotował w tych 68-70 stopniach przez 30 min wyjął a później dodał ekstrakty ad4. faktycznie bezsensu pytanie o chmielenie stouta
 6. Dzięki za odpowiedź. Wiki przeczytałem, forum staram się czytać ale korzystanie z wyszukiwarki na tym forum nie należy do najprzyjemniejszych.
 7. Cześć, potrzebuję trochę pomocy przy drugiej warce: chce zrobić stouta, ale nie wiem czy dobrze ogarniam przepis, warka ~22L: 1. Ciemny ekstrakt słodowy 1,7kg 2. Jasny ekstrakt słodowy 1,7kg 3. Jęczmień palony 250g 4. Słód czekoladowy 250g 5. Laktoza 500g 6. drożdże s-04 I kilka pytań: 1. Jakie chmiele? Mam simcoe i chinook po ostatniej apie ale nie wiem czy do stouta się nadadzą 2. Czy dobrze ogarniam kolejność? najpierw gotuje jakieś 15 min słód czekoladowy i jęczmień w woreczku a później dorzucam ekstrakty, a później chmiele? 3. Laktoza na ostatnie 15 minut gotowani
 8. Nie pomyślałem o strzykawce chyba z tego skorzystam, dzięki
 9. 1. Tak właśnie też mi się wydaje. 2. Ok, sprawdze jeszcze brewness ale na pierwszy rzut oka nie widzę ale info że roztwór powinien mieć tyle plato co brzeczka na początku powinno mi wystarczyć do obliczenia, w moim wypadku 13blg. 3. Problem w tym że mam dwa fermentory, jeden z kranikiem w którym teraz jest piwo i drugi bez. Dlatego w ogóle rozważam wsypywanie cukru bezpośrednio do butelek żeby nie przelewać piwa dwa razy żeby butelkować z fermentora z kranem.
 10. Mam kolejne pytanie z kategorii tych początkujących. Za kilka dni mam zamiar butelkować piwo z kalkulatora na tej stronie https://brewness.com/calculator/pl/carbonation wyszło mi że dla 23L piwa i poziomie nasycenia 2.5 co jest taką prawie średnią dla american ale, potrzebuje 153g cukru. I teraz tak, wszystko do tej pory robiłem w jednym fermentorze. Słyszałem że lepiej jest zrobić 'syrop cukrowy' zamiast wsypywać do każdej butelki cukru a w moim przypadku wychodzi jakieś 3,3g/butelka. Pytania: 1. Czy faktycznie zrobić jakiś roztwór cukrowy zamiast sypać bezpośrednio do butelek? 2. J
 11. @Gawron Dzięki, tak pewnie zrobię poczekam do poniedziałku z chmielami i w następną sobotę zabutelkuje.
 12. Warzyłem 9 września popołudniu, przez pierwsze 3dni była wysoka piana, potem spadło i 'bulganie' się uspokoiło.
 13. Moje piwo z brewkitu zeszło z 13blg na 5, pierwszy pomiar był w sobotę a drugi dziś. Wydaje mi się że to trochę dużo, ale chyba nic z tym już nie zrobię prawda? Mogę wrzucać chmiel na zimno i za 4-5 dni butelkować?
 14. Dzięki! Dobrze rozumiem że najpierw mam być pewny że blg już nie spada i dopiero wrzucić chmiel? Ogólnie trochę nie wytrzymałem i dzisiaj odlałem z kranika trochę do sprawdzenia blg i wyszło że z początkowych 13 spadło do 5.
 15. Cześć, mój pierwszy wpis dotyczy mojej pierwszej warki, oczywiście z brewkita. Wybrałem sobie brewkit Mangrove Jack APA z chmielami w granulacie i tu mam dwa pytania: 1. Czy jak fermentacja już ustanie to powinienem przelać na cichą i dopiero wtedy wrzucić chmiel? 2. Ile tego chmielu? W zestawie była mieszanka 25g Simcoe i 25g Chinook, kupiłem też osobno paczki tych chmieli po 50g i zastanawiam się ile ich ostatecznie wrzucić, żeby było dobrze nachmielone
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.