Skocz do zawartości

Joosto

Members
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Joosto

 • Urodziny 28.01.1975

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Radmir
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  81
 • Miasto
  Jelenia Góra

Kontakt

 • Imię
  Michał
 1. 11A. Ordinary Bitter

  Chlebowa.
 2. Podobnie Pilzeński Premium Weyermanna
 3. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Ludzie, a jaka jest pogoda ? Wegetacja już ruszyła ? Jeśli ktoś jest z lubelskiego, niech wbije szpadel w ziemię i... pierwszy rzuci kamień ! Ruszą prace polowe przy obróbce chmielu to dostaniecie sztobry. ...a niby piwowarstwo uczy cierpliwości...
 4. Fermentis Safbrew WB-06

  Robiłem na nich pszenice w 13 stopniach właśnie. Nie było problemu z fermentacją w tej temperaturze, jednak jeśli chodzi o hefewaizena - te drożdże to kiepski wybór. Są lepsze.
 5. American East Coast IPA

  Chłodzisz chłodnicą po gotowaniu? Z Brewersfriend wychodzi IBU 54 Jeśli naturalnie będzie stygło, IBU wzrośnie. Ja bym przesunął Equinox i Mosaic z minuty na hopstand 30min. w 75st. C przy chłodzeniu.
 6. American East Coast IPA

  Mosaic. Miły jest na goryczkę Zeus Wylicz IBU z Brewness
 7. Złote Polesie

  oraz CP https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/chmiele/granulat/zlato-polissya-ua-2016-100-g
 8. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Jeśli od zeszłego roku się nic nie zmieniło, to nie powinno być żadnej odpłatności za przesyłkę. Przy podpisywaniu "regulaminu" w formie elektronicznej warto zaznaczyć że zamawiamy je jako osoba prywatna . Sam się teraz kusiłem na kilka odmian i złożyłem zamówienie na Zbyszko, Limbus i kilka eksperymentalnych. W zeszłym roku z posadzonych sztobrów Cascade, Fuggle i Tomyskiego zebrałem kilkaset gram szyszek.
 9. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Spróbuj, proszę, skontaktować się w sprawie zamówienia z Panią Urszulą Skomra : uskomra@iung.pulawy.pl I dajcie znać, czy się udało. Z tego co pamiętam, zamiar pozyskania sztobrów z IUNG trzeba zgłosić do końca lutego.
 10. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Koszty są zerowe, tak jak napisałem w poprzednim poście...a nie, przepraszam - musisz ponieść koszt przesyłki zwrotnej z podpisanymi papierami, że sztobry otrzymałeś nieodpłatnie. Pracownicy IUNG zaczynają wysyłać sztobry zainteresowanym "jak ziemia puści" i mogą podjąć prace pielęgnacyjne przy chmielach, czyli pewnie w kwietniu. Ja rok temu dostałem to, o co poprosiłem czyli Shinsu Wase, Cascade, Fuggle, Limbus, Tomyski, Rohatyński i odmiany eksperymentalne.
 11. Zacieranie i wygrzew w 90°C

  Wal śmiało ! Zrób tak nowatorsko. Przetrzesz nieznaną ścieżkę piwowarstwa ( a właściwie znaną ) i podziel się spostrzeżeniami. To tak sarkastycznie. A serio, to nie polecam lub mam daleko posunięte obawy czy to wypali.
 12. Chłodzenie brzeczki przez noc

  W tej metodzie oszczędność wody jest żadna/marginalna, to raczej daleko posunięte lenistwo
 13. Chłodzenie brzeczki przez noc

  Ja, szczególnie teraz, w zimowe wieczory stosuję taką metodę : Często kończę warzenie około wieczora. Po gotowaniu brzeczki schładzam ją chłodnicą do ok. 80 stopni C. Wywalam gar na balkon i dodaję chmiel na "hop stand". W przeciągu 30-25 minut temperatura spokojnie schodzi w okolice 65 st. i tak zostawiam do rana. Jest mocno schłodzona, jeśli wymaga korekty wodą to leję wrzątek dla podniesienia temperatury, potem dodaję drożdże. Powyższe założenie ma sens jeśli temperatura w nocy oscyluje pomiędzy 0 - 5st. C Przy kilkunastostopniowym mrozie raczej bym się nie zdecydował. Piwa nie wychodzą przechmielone i nie było infekcji. Latem tylko chłodnica.
 14. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Tak http://egiset.ihar.edu.pl/ W powyższym linku mamy 81 rodzai chmieli do wyboru. W kryteriach wyszukiwania wpisujemy: Genus : Humulus Species: lupulus Available to distribution: Yes "Brać, wybierać, decydować i niczego nie żałować"
 15. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Kontaktujecie się z IUNG Puławy i dostajecie na wiosnę sadzonki chmielu za przysłowiowe "dziękuję". Chęć pozyskania karp/sztobrów trzeba zgłosić Pani Urszuli Skomra
×