Skocz do zawartości

Joosto

Members
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Joosto

 • Urodziny 28.01.1975

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Radmir
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  88
 • Miasto
  Jelenia Góra

Kontakt

 • Imię
  Michał

Ostatnie wizyty

453 wyświetleń profilu
 1. Świetne opracowanie, duży plus ! ...ale, teraz będzie trudniej : No to weźmy na ten przykład takiego pilsa bohemskiego, gdzie w profilu wody pilzeńskiej, wapnia będzie 7mg/l. Jeśli jest go tak mało to nie ma sensu przerwa α-amylazowa, bo wedle w/w założenia α-amylaza nie zadziała. Pomimo tego ludziska trzaskają pilsy na bardzo miękkiej wodzie, robią przerwy β i α-amylazowe, a i piwa nie takie fatalne wychodzą
 2. Takie duże bańki to "cecha charakterystyczna" WB-06 . Na Albae cerevisiae miałem podobnie.
 3. Spróbuj w Cezalu. Ja zakupiłem paski w zakresie pH 4.0-7.0 https://www.cezal.pl/paski-wskaznikowe/1158-paski-wskaznikowe-ph-40-70-a-100szt.html
 4. Dzięki za wysyłkę. Chmiele odebrałem.

  Jaki poziom %aa dla Amarillo ?

 5. Dezynfekcja owoców na cichą

  Dziwnie mi się to kojarzy
 6. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Ja raczej sztobry traktuję tak, by doszły i wyrosły na sadzonki, czyli idą do doniczek i w nich pozostają do końca lata. Chodzi o postawienie priorytetu na zbudowanie podstawowego systemu korzeniowego. Późnym latem wsadzam do gruntu. Nie nastawiam się na jakikolwiek zbiór szyszki w pierwszym roku, choć wiem, że często jest to możliwe. Zdarzało się, że zbierałem kilkanaście szyszek z wiosennego sztobra rosnącego w doniczce. U mnie przyjęły się 3/3. Dziś już za późno na dokumentację foto. , ale jutro dodam zdjęcie/a. Chmiel lubi mokro na dole i słonecznie u góry.
 7. Beer Yeast Research News May 2018

  Może tak faktycznie być. Swego czasu dość intensywnie natleniałem brzeczkę końcówką a'la mieszadło do farb podpiętą pod wiertarkę (wiertarka-wieko fermentatora-mieszadło). Ewidentnie wylazł aldehyd octowy w piwie.
 8. Fermentis Safale US-05

  Użyłem ostatnio US-05. Pszeniczniak w koncepcji American Wheat zadany słodem jęczmiennym wędzonym brzozą. Fermentacja w 16' st. C, Blg początkowe 14. Odfermentowanie na 3,5 Nie było charakterystycznych cech pracy US-05 ---- za to była mała piana , duży osad. Kaszana. Przy butelkowaniu zapach jak z drożdży babuni na pizze:) Bardziej ufam Danstar Notthingham, jeśli chodzi o suche.
 9. [WODA] Dyskusje

  Przeglądam ezakupy.tesco i.... ni ma
 10. [WODA] Dyskusje

  Czołem. Czy woda grodziska nadal dostępna jest w hipermarketach ? Gdzieś czytałem, że w ubiegłym roku Hoop zamknął rozlewnię w Grodzisku.
 11. 19-20.05.2018 IV Podlaski Konkurs Piw Domowych

  Jeśli została przepakowana to pierdykła jedna butelka, 2 wychlali przepakowujący, dojdzie jedna
 12. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  Ja rok temu zostawiłem kilka flaszek. Dlatego w tym roku poszło tak sprawnie i bez papierkowej roboty
 13. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  W ubiegłym roku trzeba było odsyłać podpisaną Standardową Umowę o Transferze Materiału. W tym roku wydaje mi się, że zmieniono procedury i nie trzeba nic podpisywać, ani odsyłać.
 14. Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu

  http://www.hopslist.com/hops/dual-purpose-hops/talisman/ http://www.hopslist.com/hops/aroma-hops/record/ SzkP65 - odmiana eksperymentalna
×