Skocz do zawartości

Jankasper

Members
 • Zawartość

  345
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Jankasper w dniu 20 Styczeń

Użytkownicy przyznają Jankasper punkty reputacji!

Kontakt

 • Imię
  Jan

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kolonia Osiek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jankasper

  Scotish ale

  Ten karmelowy ma ok500 EBC. Wyjdzie Ci bardziej Stout EBC max 150. Ja najbardziej lubię karmelowy żytni w takim piwie. Poza stylem, ale jest po mojemu ciekawszy. https://browamator.pl/slod-cararye-zytni-karmelowy-100-130-ebc-weyerman,3,40,1492 Taki, tylko 5kg może być za dużo, jakieś 300g bym dał.
 2. Jankasper

  Temperatura fermentacji

  Udanej warki!
 3. Jankasper

  Temperatura fermentacji

  Tylko porządnie to napowietrz i uwodnij drożdże wg instrukcji.
 4. Jankasper

  Temperatura fermentacji

  Wartości graniczne dla burzliwej. 11 nie, 13 od biedy pójdzie. Na cichą będzie spoko. Schłodzić brzeczkę do 15, zadać drożdże, fermentor zawin w kocyk. Po jakiś 5 dniach możesz przenieść do ok 17-20. Byle nie stało obok źródeł ciepła. Cała fermentacja w tych 13c będzie się wlokla niemiłosiernie.
 5. Jankasper

  chocolate stout - prośba o sprawdzenie zasypu

  To napisz co masz w piwnicy, się zoptymalizuje skład pszenicy bym nie dawał wcale albo max 300gr. Nic do tego stylu nie wnosi.
 6. Jankasper

  chocolate stout - prośba o sprawdzenie zasypu

  No troszkę za dużo czekolady. Przy 12blg będzie muląca. Jak koniecznie tyle chcesz, zacieraj wytrawne, żeby ciała było tylko z karmeli.
 7. Dokładnie. Możliwe, że zacierales na słodko, więc jest więcej cukrów nierefermentowalnych. Jak natlenileś brzeczkę?
 8. Możesz lać na cichą do wiadra z kranem. Tylko potem cukier/glukoze sypiesz do butelek. Na 2 przelewania jest wygodniej, ale dodatkowe wiadro jest jak zauważyłeś potrzebne
 9. Jankasper

  Pierwszy brewkit

  W piwnicy może być za dużo syfu w powietrzu. No i musisz wracać po wiadro z drożdżami Po rozlewie obojętnie. Refermentacja weizena w 24 c to nie problem. W 14 też się nagazuje, tylko wolniej.
 10. Jankasper

  1 Warka

  Przed zlewaniem spróbujesz brzeczki. Jak się zakisi to poznasz póki co unikaj otwierania bez sensu wiadra i daj drożdżom pracować.
 11. Jankasper

  1 Warka

  Wygląda jak drożdże.
 12. Jankasper

  Czy citra zdominuje zapach?.

  Nie zdominuje. Jak dla mnie tylko za duża multiwitamina, ale to kwestia gustu
 13. Jankasper

  Co mogę zrobić z tych składników?

  To zrób lekkie żytnie. Mauribrew. S33 w temp. 14-16 dają w miarę czysty profil. Kłamany pils spokojnie na tym wyjdzie. Tylko lepiej po pszenicy przemyć gęstwę.
 14. Jankasper

  Słody - ilości sklepowe

  Zamawiaj z Niemiec, skąd by mieli mieć Strzegom Średnio mi się wydaje takie coś prawdopodobne, bo faktury na zagraniczny towar muszą mieć i sprzedać. To co, zamiast Strzegom dadzą komuś Słód z rajchu? Sami zuzyją? Sklepy typowo Piwowarskie by się nie bawiły, a jakieś sklepy, gdzie jest to temat poboczny i tak lepiej omijać. Kij wie, ile i w jakich warunkach Słód tam leżał.
 15. Jankasper

  Browar Na Ośku

  #36 peated pea 4kg Pilzneński 1kg Wędzony torfem 0.5 groch łuskany kleikowany Zacieranie: 68C - 75' 75'C- 15' Gotowanie: 70min Chmielenie: FWH 65g sybilla szyszka własna drożdże: gozdawa pure ale III pokolenie
×