Skocz do zawartości

Jankasper

Members
 • Zawartość

  274
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Jan

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kolonia Osiek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jankasper

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  BIAB w lodówce tez działa super, tylko trzeba potem zdekantować brzeczkę znad skrobii z dna lodówki. Przy 10l nawet nie trzeba podgrzewać, litr wrzątku co pół godziny i dobre owinięcie lodówki wystarcza.
 2. Jankasper

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Tak, mała warka nie ma sensu. Słaby obieg i gotowanie ciężko ustawić, żeby nie odparowala całość... Możesz zrobić 30l bazy na pilznenskim, a osobno zatrzeć i zagotować '' aromat''. Robiłem tak 2x po 12l stouta i Bitter. Sam zadecyduj, czy warto inwestować.
 3. Jankasper

  Cascade PL single hop

  Ma to sens. Tylko goryczki trochę dorobię na FWH, bo ibu wypada blado. Wstępnie jest wizja na 4kg pilznenskiego, 0.3 carahell i 0.2 zakwaszajacego.
 4. Jankasper

  Cascade PL single hop

  Granulat. Właśnie po Twoim wpisie o CDA postanowiłem kupić od razu 1kg:) Chłodzenie chłodnica, ok 20 min do 16C
 5. Jankasper

  Cascade PL single hop

  Jak w temacie. Planuję na rodzimej kaskadynie 4.5AA single hop. Celuje w 10blg. 23l. Jako zasyp 4.5kg pilznenskiego. 70min w 66C Mam 2 wizje chmielenia. 200g na 15m albo 20fwh 50g-20m 50g - 7m Drożdże to będzie zdrowa gęstwa danstar nottingham. Które chmielenie wybrać? Podrasować zasyp jakimś karmelem, specjalem albo może płatkami? Pokolorowac piwo 10gcarafa ? Tego chmielu w domu jeszcze nie używałem, oprócz warek typu apa, które dopiero idą do butelek. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!
 6. Jankasper

  Zestaw dla początkującego ale z wymaganiami

  jak zatkasz dno siatką, to brzeczka będzie cyrkulowała za wolno. Brzeczka nie będzie dosyć szybko płynęła przez młóto. W coobrze poprostu wyłączam pompkę co jakiś czas. Tak żeby pod koszem zaciernym nazbierało się dosyć podbicia. Najważniesze to odpowiednie śrutowanie. Niestety tutaj trzeba ostrożnie wyobić sobie własne doświadczenia. Na początku polecam dodawac wodę do słodu w proporcji 4:1 minimum.
 7. Jankasper

  Zestaw dla początkującego ale z wymaganiami

  Temp. możesz zacząć podnosić już wcześniej. Ja na 2l przed docelową objętością nastawiam palnik na 101C, 2500W. Trzeba tylko zdjąć kosz zanim się zagotuje, bo piwo lubi kipić. Pod tematem Sprzęt jest cały dział o tego typu kotłach. Jak na pierwszy sprzęt do samodzielnego warzenia kocioł wydaje się super.
 8. Jankasper

  Zestaw dla początkującego ale z wymaganiami

  W coobra poprostu wyciągam kosz że słodem/młótem czekam aż się dofiltruje w sensie wyslodzi i zaczynam gotowanie. Ważne żeby w trakcie mieszania słodu nie jeździć po dnie kosza. Wszystkie urządzenia tego typu jakie widziałem tak działają i ze zdjęć tak wynika. Trzeba tylko dolać wody ok 80C nad młóto, żeby zwiększyć wydajność/poprawić wysładzanie. Nie widać tylko, czy kosz ma 2 zestawy uszek do wieszania, czy 1.
 9. Jankasper

  Zestaw dla początkującego ale z wymaganiami

  No kocioł wygląda jak coobra. Spoko opcja i nie wychodzi mocno drożej. Jak masz opcję, to fermentor, weżyki, zaworek grawitacyjny itd. kup w Pl. Wychodzi taniej. Najlepiej gotowy zestaw. W razie pytań, czego Ci może brakować, pytaj:)
 10. Jankasper

  Fermentacja Pilsa..

  Bo się zaczynasz martwić i wyłysieć można.
 11. Jankasper

  Pytania początkującego

  Tego Ci życzę:D zostaw piwo w spokoju na 2 tygodnie jeszcze. Drożdze dojedzą, posprzątają po sobie i ładnie się ułożą.
 12. a może jednak rozpuściłem?:) Bardzo fajny art, pokazuje jak daleko nam do sterylności...
 13. Jankasper

  Pytania początkującego

  Żeby mu RIS z tego nie wyszedł
 14. Jankasper

  Browar Na Ośku

  #26 - IPA 5kg munich I 0.4 płatki owsiane 20g Carafa I Zacieranie: 67C - 75' 75'C- 15' Gotowanie: 70 min Chmielenie: FWH -25g citra 20' cascadePL 30g/ mech irlandzki łyżeczka uwodniona 5' 20g CascadePL / 15g Azacca / 20g Galaxy -3'azacca 20g/ cascadePL30g/ Citra 30g / Galaxy 20g Drożdże - Danstar nottingam
 15. Jankasper

  Pytania początkującego

  A ile było na początku, jakie dałes drożdże, jak napowietrzaleś i jaka jest temp otoczenia?
×