Jump to content

Jankasper

Members
 • Content Count

  584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Jankasper last won the day on June 2 2019

Jankasper had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Jan

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kolonia Osiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. carafa daje kolor a bardzo mało paloności. dlatego właśnie używa jej sie tam, gdzie ma byc murzynek, a popiół w smaku ma być znikomy. Słód palony dodaj na koniec zacierania, nie będzie się gubił w młócie. możesz zagotować go 5 minut w wodzie do zacierania, lekko ostudzić i dodać jako pierwszą transze wody do wysładzania. masz prawdopodobnie młode piwo, dominują smaki refermentacji i pozostałości po fermentacji. odczekaj 3 miesiące od butelkowania, paloność jest posmakiem który lubi się układać.
 2. ja Coobry używałem 3 lata, w miedzyczasie zainwestowałem w powiększona wersję domowej roboty. Zadowolony jestem jak najbardziej. Ale w końcu kupiłem termos 43 litry, worek do biab i wkręciłem w to hopstoper z coobry. wlewam wodę , wsypuję słód, stabilizuję temperaturę. Po godzinie zaczynam grzać wodę na wysładzanie. Odkręcam kranik, brzeczka śmiga do gara warzelnego. Gotuję na gazie w garnku z emalii. Łatwo się to wszystko myje, mało zakamarków i taniej niż coobra. Gdybym wiedział to co teraz, od początku inwestowałbym tylko w taki zestaw. Ale to moje zdanie, wysłuchaj jeszcze kilku opinii.
 3. Z tym, że BIO nie zawsze znaczy wolne od pestycydów, a tylko od konkretnych środków, dla konkretnych roślin, poniżej jakiegoś stężenia. Pic na wodę generalnie. Jak w rajchu pracowałem w fabryce piwa, to przjście na BIO wiązało się tylko ze zmianą etykiet.
 4. Możesz. Jeszcze lepiej woda źródlana prosto z zamkniętej butelki.
 5. Stawiam na natlenienie przy rozlewie albo ukrytą infekcję. Gdyby to była kwestia fermentacji waliło by jabłkiem przy butelkowaniu. Możliwe też, że zestresowałeś drożdże po zabutelkowaniu. Temperatura refermentacji jest ważna.
 6. Weź gęstwę drożdży z kangurkiem MW i słód pszeniczny karmelowy wkomponuj. Jak Ci bardzo na słodyczy zależy , uwarz weizenbocka. W każdym razie drożdże do stylu musisz mieć, 05 tylko do american wheat.
 7. Tylko tu jest o pszenicy. Nie wiadomo, jak Ci to na łuskę wpłynie.
 8. https://allegro.pl/oferta/elektryczna-palarnia-do-kawy-prazalnik-1200w-8197332990?snapshot=MjAxOS0wNi0xMlQxODo1MDozMC43MTFaO2J1eWVyOzliZDA0YTAwNjA4MzY3MDlkOGE0NTIxMjE5MTU0ZjgwYmE2Nzg5NTNhZjQ3OTVjNjJkYmQxYWM0MmNiMDljMDk%3D Na dzień ojca sprezentujemy rodzicielowi prażarkę do kawy. Ma opcję długości oraz temperatury prażenia. Czy ktoś próbował na takim sprzęcie karmelizować słody? Maszynka ładnie miesza ziarno. Pytanie techniczne. Czy namaczali byście słód lekko przed takim prażeniem?
 9. Lodówka do zacierania kosztuje 60zł. Worek do BIAB 40. Garnek emaliowy 120. Chłodnice do puszek tez musisz mieć. Zestaw do angielskiego zacierania gotowy. Sam pomysł współdzielenia fajny, dopóki nic sie nie zepsuje :D O ile sprzęt do zacierania bym pominął, to taki walcownik, mieszadło magnetyczne czy jakieś pasy grzewcze spokojnie można dzielić. Tylko ktoś by musiał u siebie pro bono zrobić centrale, żeby sprzęt zawsze trafiał w to samo miejsce.
 10. do 500l piwa to tak sporo albo i ogrom. Wszystko zależy od blg, kondycji po fermentacji i floktuacji.
 11. #59 PEAted Kveik 3kg wędzony torfem 2kg wiedenski 0.5kg groch łuskany zalany wrzątkiem godzinę wcześniej Zacieranie: 68C - 90' Mashout 75C- 20' Gotowanie: 80min Chmielenie: 55g Flameout Magnum szyszka Drożdże: Voss Kveik fm53 Gęstwa #53
 12. nie będzie, z gęstwą i tak zawsze trzeba uważać. gęstwy spokojnie powinno starczyć na 2 warki. 3-4 pokolenie drożdży weizenowych lubi tracić swoje właściwości więc nie ma co żyłować:D
 13. będziesz miał większą podatność na infekcje, ale sporo tego osadu i tak zeżrą drożdże.
 14. #58 IPA Kveik 3kg Pilzneński 1.5kg active red 0.4kg płatki żytnie 0.4 Munich I 0.15 brown Zacieranie: 66C - 80' Mashout 75C- 15' Gotowanie: 80min Chmielenie: 100g Flameout ELLA Drożdże: Voss Kveik fm53 Gęstwa #53
 15. #57 Trappist 4kg Pilzneński 1kg pszeniczny 0.4kg abbey 0.2 karmelowy pszeniczny Zacieranie: 66C - 80' Mashout 78C- 15' Gotowanie: 80min Chmielenie: FWH 15g magnum 15min 20g HB drożdże: FM 27 Starter manualny 2 dni
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.