Skocz do zawartości

Jankasper

Members
 • Liczba zawartości

  534
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Jankasper w dniu 11 Marzec

Użytkownicy przyznają Jankasper punkty reputacji!

Kontakt

 • Imię
  Jan

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kolonia Osiek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Amerykański jest inny. Bardziej uniwersalny, bardziej owocowy, mniej ziołowy. Większa goryczka. Od biedy będzie, ale w sumie sybilla lepsza jak już Danstar Nottingham zakupiles? Naprawdę super drożdże.
 2. Więc. Jak już robisz serię Anglików, warto kupić chociaż suchar tematyczne. Danstar Nottingham albo inne z danstara. S33 będą spoko, ale może być lepiej. Gęstwa z danstara nada się też na ipy, apy i wiele innych a jest bardzo zywotna. Co do słodów, kilo to sporo, ale skoro masz się przekonywać, zejdzie. Jak robisz Brown, bittera i murzynki, warto mieć angielski chmiel. Fuggles albo ekg. Stouta chmielilbym tylko na goryczke, więc co tam lubisz, może być bez finezji.
 3. Jak piwo wyjdzie, daj komuś na ślepy test, bo wędzonka może wynikać z autosugestii z drugiej strony może być czysty boczek. Być może, za mocno nawilżyles do wedzenia, stąd te problemy z filtracją.
 4. Spokojnie możesz dać wywar z ciemnego słodu. Są tam resztki skrobii, ale powinno się przerobić, jak nie zabjjesz enzymów mashoutem. Weź 50g palonego i 100g carafa I. Zalej to brzeczka 72C, wywar wlej już do piwa. I tak co murzyn zwiekszaj ilość palonego aż Ci podpadnie. Zawsze możesz zrobić cascadian dark jak lubisz ameryke ale polecam przygodę ze stoutami, warto się przekonać.
 5. Barwa spoko, gorzej że smakiem. W sensie nie będzie koniecznie ta czekokawa w stylu.
 6. #48 żateckie 3kg Pilzneński 2kg munich I 0.5kgpszeniczny Zacieranie: 62C - 25' 72'C - 45' Mashout 78C- 10' Gotowanie: 70min Chmielenie: FWH 40g cascadePL 20min- żatecki 30g 7m- żatecki 30g 0' 40g żatecki drożdże: 2x gozdawa w35 #41 pils 3kg Pilzneński 2kg munich I Zacieranie: 62C - 25' 69'C- 15' 72'C - 45' Gotowanie: 70min Chmielenie: FWH 45g cascadePL 20min- HT 45g 5m- HT 15g drożdże: Gęstwa Lallemand diamond
 7. Jak już, to rozpuścić. Zagotować, zamknąć, ostudzić. Ale może taki skok zaszokować drożdże, w ten sposób możesz podbić estry. Więc generalnie bym odradzał.
 8. #47 dolna ameryka 3kg Pilzneński 2kg munich I 0.6kg pszeniczny 0.4 carapils Zacieranie: 62C - 25' 69'C- 15' 72'C - 45' + Partial mash 1kg munich pszenica 52C-30min 62C - 10min 72C20min Gotowanie 10min Dekokt zadany, temp ustalona na 73C Mashout 76C 10min Gotowanie: 70min Chmielenie: FWH 40g cascadePL 20min-amarillo citra po 15g, cascadepl 20g flameout- cascade/amarillo/citra po 15g drożdże: gozdawa w35 gęstwa
 9. z tego to bym weizenbocka robił, na pewno fajnie wyjdzie z wędzonką i nieznanym paleniem jeśli chcesz uwędzić słód, dym musi przepływac przez niego. inaczej uwędzi się nierównomiernie. Mieszanie by pomogło, ale szkoda dym wypuszczać. ja wędzę na grodzisza 40 min w 30C, na płótnie ze stelażem, ale mam wedzarnie kubik pojemności to troszkę łatwiej postaraj się zmontować jakiś stelaż wyłożony płótnem albo siatką z grubym oczkiem.
 10. o, to by była myśl. akurat doszły mi mauribrew weiss, to się idealnie zgra.
 11. 0.5 wystarczy, a hibiskus zniknie za chmielami. Wniesie trochę cierpkosci. Witamina C przeżyje, jeśli nie będziesz go gotowal tylko wrzucisz do wrzątku. Używaj tylko czystego i w liściach, niektóre herbatki zawierają siarkę, co daje jajecznice w piwie inne są pyliste i wychodzi piękny gushing
 12. A pianą się nie przejmuj, przy takim ekstrakcie i tak będzie colowa Co do kawy, lepiej ja dawać pod sam koniec gotowania. Polecana jest bardziej robusta niż arabica i to się pokrywa z moim doświadczeniem. Na pewno kawa przykrywa aromaty chmielowe, więc chmiel raczej tylko na goryczke. Słodowe ładnie się z nią komponują, ale tylko wyraźne słody jak czekola albo melanoidyna. Możesz do kilku butelek dać do refermentacji espresso. Ułoży się w butelce. Napar z 2-3 gram kawy na butelkę, odpowiednio przeliczone. Jeśli bydlak wyszedł Ci wytrawny, średnio polecam kawę, bo wnosi kwaśność która musi mieć kontrę.
 13. Jankasper

  Receptura

  No i w jakim sensie dramat, bo to troszkę zbyt ogolnikowe
×
×
 • Dodaj nową pozycję...