Skocz do zawartości

hubikas

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O hubikas

 • Urodziny 26.08.1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  HubiBeer
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Marzenin

Kontakt

 • Imię
  Hubert
 • Komunikator
  whatsApp

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. hubikas

  planowanie sezonu piwowarskiego

  Lodówki jeszcze nie mam, ale na jesień pewnie juz będzie. Na chwile obecną fermentuję w skrzyniach ze styropianu ze sterownikami STC-1000 i pasami grzewczymi. Do chlodzenia służą pet-y. O lagerach na razie nie ma więc mowy, niemniej plan na jesień jest taki aby się zmierzyć z pierwszym lagerem jak tylko pojawi się lodówka. Na razie wszystkie piwa jakie popełniałem były na sucharach, więc wielkiego planowania nie było w przód bo koszt w porównaniu do płynnnych to niewielki. Chciałbym przejść o "poziom" wyżej i zacząć warzyć też na płynnnych i na gęstwie po nich zbieranej, stąd też chyba konieczność pewnego planowania w przód. Podsumowując to podstawa sprawa to wybrać style które chciałbym uwarzyć jako pierwsze. Do tego dopasować drożdże i dalej rodzaje piw które z tych drożdży (np płynnych) moge jeszcze machnąć. I tak z 5 kolejnych warek byłoby zapewnione. Pytanie czy jakbym np pierwsze piwo zrobił jakieś lekkie ale, zebrał z tego gęstwe a następne piwo byłoby na zupełnie innych drożdzach (tez płynne ale do zupełnie innego stylu) to czy do kolejnej warki moge wrócić z tą pierwszą zebrana gęstwą po np miesiącu? ile czasu moze taka gęstwa być przechowywana? tydzień? miesiąc? nie zaszkodzi jej to?.
 2. hubikas

  planowanie sezonu piwowarskiego

  Tak, ale ty pewnie masz po tylu latach taki magazyn, że nie musisz planować , co innego my biedne małe świeże żuczki
 3. hubikas

  planowanie sezonu piwowarskiego

  Załóżmy, że jako świeży piwowar chciałbym spróbować swoich sił z różnymi stylami w ciągu całego sezonu. Myślicie, że jest szansa tak ułożyć plan na cały sezon aby jak najwiecej piw w różnych stylach uwarzyć?
 4. hubikas

  planowanie sezonu piwowarskiego

  właśnie a jak planujesz sobie warzenia w przód biorąc pod uwagę drożdże które masz? lub które planujesz kupić (płyne?) ile razy używasz tych samych drożdży? bierzesz to pod uwagę przy planowaniu ?
 5. Witam, Mam prośbę do bardziej zaawansowanych kolegów, o kilka wskazówek w jaki sposób planujecie sobie cały sezon piwowarski?. Czy może planujecie tylko na kilka warek do przodu?. Mam za sobą kilka warek z zacieraniem (zacząłem swoja przygodę na jesienie ubiegłego roku) i teraz przyszła pora na zaplanowanie sobie całego sezonu jesiennego (taki miałem plan). Stąd moja prośba o jakieś wskazówki, porady jak to u was wyglada?.
 6. hubikas

  Fałszywe Dno_1 Atebo

  Można prosić któregoś z kolegów o podesłanie pliku na hubikas@o2.pl będę mega wdzięczny
×