Jump to content

ovner

Members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ovner last won the day on September 15 2018

ovner had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ovner's home brewery " Na Słowianie "
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  16 i rośnie
 • Miasto
  Königshütte

Kontakt

 • Imię
  Damian

Recent Profile Visitors

674 profile views
 1. Na 3 zdjęciu gdzie widoczny jest fermentator jest taki kawałek czarnego EPP które jest podobne do EPS (styropian) lecz o większej gęstości, jest twardsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego wykorzystywane jest głównie w branży motoryzacyjnej (wypełnienia zderzaków, foteli, skrzynka na narzędzia w kole zapasowym). Możesz poszukać w obi lub castoramie syropianu "twardego", lub dać kawałek sklejki zabezpieczonej przed wilgocią. Co do czyszczenia po blow offie, to są proste dwa rozwiązania: 1- wykładasz komorę folią NRC która dodatkowo izoluje, 2- duży worek na śmieci i nim wykł
 2. Nie sądzę żeby to było dobre rozwiązanie, ponieważ będzie problem z utrzymaniem chłodnicy w należytej czystości i dezynfekcji po fermentacji. Weź pod uwagę co się stanie na karbach rurki po opadnięciu 5-10 cm piany drożdżowej która będzie zasychała przez kilkanaście dni/ kilka tygodni. Jak to skutecznie usuniesz z pomiędzy karbów rurki jeżeli na końcach będzie zainstalowana pokrywa fermentatora. Lepszym rozwiązaniem jest już komora styropianowa i wymiana butelek pet, bez dodatkowej lodówki oraz monitorowanie temp. brzeczki za pomocą esp8266, arduino lub raspberry pi i serwisu thingspeak oraz w
 3. Dziś dobiegł końca mój bój z zrobieniem komory fermentacyjnej z styropianu 50mm z obudową. Trochę to trwało bo musiałem najpierw zmajstrować urządzenie do cięcia styropianu i opanować cięcie styropianu, efekt Niestety źle zaprojektowane ramie i ograniczenie długości elmentu tnącego (rezystancja w stosunku do posiadanego transformatora) skutkowało koniecznością cięcia na dwa razy i przesunięciami na krawędzi. Lekka modyfikacja ramienia i już było OK Po cięciu przymierzenie wszystkiego Kilka centymetrów za wysoki
 4. Klej na ciepło z pistoletu może nie wytrzymać, zbyt słaba adhezja tego kleju do HDPE, LDPE. Prawdopodobnie pod wpływem wysokiej temperatury biały pierścień z sitkiem zmniejszył swoją średnicę (zdeformował się) i dlatego nie chce trzymać się w rowku. Idealnym rozwiązaniem byłby klej do kontaktu z żywnością.
 5. Tak idzie wywnioskować ze zdjęcia w pierwszym poście.
 6. Ja kupiłem w kauflandzie 5l baniak wody demineralizowanej za niecałe 3zł "marki" Sena. Wlałem starsan i połowa z baniaka jest w fermentatorze po burzliwej, który od czasu do czasu wstrząsam. Czas pomyśleć o zapełnieniu go jakimś przyszłym piwkiem.
 7. @pm347 Do zasilania silnika potrzebujesz 12V stałego, a transformator na wyjściu ma 12V zmiennego i musiał byś zastosować co najmniej układ gretza, kondensator do filtracji i najlepiej jakiś stabilizator liniowy. Taniej wyjdzie kupno gotowego zasilacz 12V 5A 60W na alledrogo kosztuje około 15zł mały impulsowy lekki.
 8. Tylko tym ze jedną można postawić na suszarce, a drugą nie. Zasada mycia ta sama, woda wtryskiwana do środka butelki i rozbryzgiwana o dno.
 9. Właśnie dużo rzeczy było dużo razy opisywanych, ale każdy ma jakieś nowe doświadczenia i zawsze to może rzucić inne światło na dany wątek.
 10. Sprawdzę za około 2-3 tygodnie bo jak pisałem stronę wcześniej wczoraj butelkowałem White AIPA i nie czekałem, aż pan nie będzie tylko cukier zalew i kapslowanie. Mam madzieje że pozostałość środka który po kontakcie z brzeczką jest pożywka dla drożdży, nie zrobi mi niespodzianki w postaci granatów
 11. Nieważne czy lexsusem, czy maluchem gó*no z szamba na pole wywieziesz. Ja nie widziałem sensu przepłacać za wersje lux sterylizatora. Butelki płuczę w zlewie i odkładam do drugiej komory do odcieknięcia szyjkami w dół. Jak używałem oxi to nie było problemu z rozchlapywaniem, teraz przy star sanie piana z sterylizatora wyłazi bokiem i w zlewie komfortowo i szybko mi się dezynfekuje butelki.
 12. Po wczorajszym już przeszło ale nadal matematyka wygrywa W piwopiweczko.pl STERYLIZATOR DO BUTELEK kosztuje 35,00 zł, w castoramie Opryskiwacz Mercury Super 360 1 l kosztuje 18,48 zł. Dzielę i dzielę i 1/3 z 35zł to 11,60zł. Chyba jeszcze coś mnie trzyma, a czas do pracy iść.
 13. Zakupiłem od forumowicza Star San HB i dziś rozrobiłem go w wodzie destylowanej 7,5ml/5l. Pierwsze spostrzeżenia, w sterylizatorze podczas płukania butelek piana jak białka na bezy , po płukaniu butelek trochę bąbli i piany pozostało w butelkach, lecz nie czekałem aż się rozejdzie, tylko zasypałem cukrem i zalałem White AIPA (ciekawe co z tego wyjdzie ?). Po myciu fermentatora z 2,5l wlanego roztworu do fermentatora, ubiłem ponad 20l piany i to dopiero jest wydajność. Rozważanie nad opłacalnością po kilku Grant's-ach Ważność Star San HB do 2023 roku, licząc że 5l roztworu sta
 14. @Witja Dzięki za podzielenie się Star Sanem przesyłka odebrana wszystko w porządku, geste jak kisiel ale nie zamarzło
 15. Dzisiaj po 0:00 pojawił się problem z otwarciem forum na telefonie, przeglądarki zgłaszają problem z nieważnym certyfikatem. Pomaga zmiana daty na 5 luty 2018.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.