Skocz do zawartości

wojtas40

Members
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O wojtas40

 • Urodziny 05.12.1962

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Szczeciński Browar Domowy
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  136
 • Miasto
  Szczecin

Kontakt

 • Imię
  Wojtek
 • Komunikator
  facebook
 • Strona www
  http://vincentbach@poczta.fm

Ostatnie wizyty

238 wyświetleń profilu
 1. wojtas40

  wojtas40

 2. wojtas40

  Piwny depozyt - Szczecin - Elysium

  Wczoraj doniosłem 2 butelki Belgian IPA, 2 butelki Irish Strong Ale oraz jedną (0,33) butelkę Barley Wine. Niestety zostały mi już tylko same mocne piwa, ale za to wyrafinowane w smaku !!!
 3. wojtas40

  Piwny depozyt - Szczecin - Elysium

  Dzięki Marcinie za Twoją ocenę. Nie oczekiwałem pochwał, ale takie oceny są mocno budujące !!!
 4. wojtas40

  Warzenie Grand Championa 2012 - forumowa relacja piwowara

  Gratuluję i czekam niecierpliwie na możliwość degustacji !!! Pozdrawiam serdecznie !
 5. wojtas40

  I Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  Wyniki już znane. Ale ja ich nie opublikuję (nie dysponuję listą zwyciężców), zrobi to najpewniej bimbelt albo Volker Q. Miałem zaszczyt zasiąść w szacownym jury podczas I Szczecińskiego Konkursu Piw Domowych , jako nie certyfikowany przez PSPD, a najzwyczajniejszy na świecie piwowar domowy. Mam duże uznanie dla tych wszystkich, którzy wystawili swoje piwa (oceniałem Marcowe) na szczeciński konkurs!
 6. wojtas40

  Witam ze Szczecina

  Witam piwowara sąsiada - do Szczecina blisko ! Przyjedź do PIVARII w listopadzie ( termin jeszcze nie ustalony) na spotkanie piwowarów domowych , będzie o czym pogadać , spróbować własnych piwek ... Do zobaczenia !
 7. W piątek 16.07.2010 , o godzinie 16-ej w "ogródku piwnym" PIVARII na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie - ul. Staromłyńska , odbędzie się kolejne spotkanie domowych piwowarów ze Szczecina. Naturalnie zapraszamy piwowarów spoza Szczecina także! Do zobaczenia !
 8. wojtas40

  Browarek No Name :)

  Witaj Grzesiek, widząc zdjęcia z przebiegu fermantacji aż miło się robi !!! Jeśli starannie dopełnisz wszystkie prace do końca , czeka Cię nagroda ! Podzielisz się ją z nami 17.04.2010 na spotkaniu w PIVARII ??? Serdecznie pozdrawiam Wojtek
 9. wojtas40

  Pozdrowienia ze Szczecina

  Grzesiek, jak mogłeś nawet przez chwilę pomyśleć że Twoje ziomy piwne to "cichociemni" ? Udzielamy sie już od półtora roku w Pivarii na Pogodnie - i to publicznie - na pokazach warzenia. Mogłeś nas znaleźć wcześniej na browar.biz , wystarczyło poszukać! Pozdrawiam
 10. wojtas40

  Pozdrowienia ze Szczecina

  Nie tak wcale daleko... mamy w Szczecinie ulicę Śląską ...i to w samym centrum miasta :-) Pozdrawiam kolegę piwowara ze Śląska !!!
 11. wojtas40

  Napowietrzanie gorącej brzeczki

  Według zasad czy też sztuki piwowarskiej, najbezpieczniej jest najpierw nachmieloną, gorącą brzeczkę schłodzić do ok.20 stopni C, czyli do temperatury pokojowej(lub jeszcze niższej). W tym celu piwowar powinien kupić lub wykonać samodzielnie chłodnicę przepływową (np.z rurki miedzianej) . Tak schłodzoną brzeczkę można przelewać wielokrotnie, starając się napowietrzyć ją jak najmocniej. Będzie to miało pozytywny wpływ na jakość fermentacji!
 12. wojtas40

  Browar Reakcyjno-Radykalny Tva Älgar

  Witam kolegę z naszego pięknego, zielonego miasta! Tak sobie poczytałem posty kolegi o Coopers'ach i takich tam innych... Przyznam szczerze, że ja również rozpoczynałem przygodę piwowarską od "puszek" Coopers'a. To były moje pierwsze warki (chyba 6 warek?) na ekstraktach słodowych. Jakoś tak wyszło, że nigdy nie dodawałem zwykłego cukru, ani do brzeczki, ani do refermantacji w butelkach. Zawsze był to gęsty lub suchy ekstrakt słodowy. Muszę przyznać jednak, że efekty nigdy nie były na miarę moich oczekiwań. Dopiero przejście na zacieranie , otworzyło potęgę możliwości , jakich "puszki" nie dawały i dawć nie będą. Ale niech się kolega na mnie nie obraża , każdy musi przejść swoją drogę do upragnionego celu! Początkowa fascynacja piwem robionym na gotowcach kiedyś minie ( głównie przez podobne posmaki z warki na warkę!). I wtedy otworzy się ogromna paleta możliwości - jak to kolega ładnie ujął : nastąpi przejście na jasną stronę mocy! Ekstrakty w puszkach będą mogły nadal służyć, lecz już tylko jako procentowy dodatek do ogólnego składu brzeczki , np. poprzez zagęszczanie początkowego blg. itp. Ponawiam propozycję spotkania przy kufelku, w miłej atmosferze! Pogadamy na piwne tematy! Wojtek
 13. Witam serdecznie, poszukję linku do strony bodajże Google Earth z zaznaczonymi prawie wszystkimi browarami na świecie. Kiedyś - prawdopodobnie ze strony piwo.org - ściągnąłem taki link. Wszystko wtedy działało i miałem świetną zabawę . Niestety po awarii kompa i po przeinstalowaniu sysytemu utraciłem możliwość docierania do mapy Google z naniesionymi browarami. A długotrwałe próby ponownego odnalezienia nie przyniosły rezultatów. Mam pytanie, czy ktoś wie jaki był adres tego linka??? Proszę o kontakt lub odpowiedź! Pozdrawiam wszystkich bywalców forum!!!
×