Jump to content

wojtas40

Members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

About wojtas40

 • Birthday 12/05/1962

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Szczeciński Browar Domowy
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  150
 • Miasto
  Szczecin

Kontakt

 • Imię
  Wojtek
 • Komunikator
  facebook
 • Strona www
  http://vincentbach@poczta.fm

Recent Profile Visitors

561 profile views

wojtas40's Achievements

 1. Dzień dobry,

  potrzebuję fałszywe dno do GF30 z  mniejszymi otworami niż standardowa płyta perforowana. Czy mogę coś takiego zamówić? Proszę o kontakt tel. 607 633915 lub wiadomość na : vincentbach@poczta.fm.   Słyszałem o siatce którą przykrywa się fałszywe dno w GF30. Chciałbym zamówić jedną sztukę. 

  Pozdrawiam serdecznie

  Wojtek

  1. anteks

   anteks

   Ludzie, piszcie takie rzeczy na PW

    

 2. wojtas40

  wojtas40

 3. Wczoraj doniosłem 2 butelki Belgian IPA, 2 butelki Irish Strong Ale oraz jedną (0,33) butelkę Barley Wine. Niestety zostały mi już tylko same mocne piwa, ale za to wyrafinowane w smaku !!!
 4. Dzięki Marcinie za Twoją ocenę. Nie oczekiwałem pochwał, ale takie oceny są mocno budujące !!!
 5. Gratuluję i czekam niecierpliwie na możliwość degustacji !!! Pozdrawiam serdecznie !
 6. Wyniki już znane. Ale ja ich nie opublikuję (nie dysponuję listą zwyciężców), zrobi to najpewniej bimbelt albo Volker Q. Miałem zaszczyt zasiąść w szacownym jury podczas I Szczecińskiego Konkursu Piw Domowych , jako nie certyfikowany przez PSPD, a najzwyczajniejszy na świecie piwowar domowy. Mam duże uznanie dla tych wszystkich, którzy wystawili swoje piwa (oceniałem Marcowe) na szczeciński konkurs!
 7. Witam piwowara sąsiada - do Szczecina blisko ! Przyjedź do PIVARII w listopadzie ( termin jeszcze nie ustalony) na spotkanie piwowarów domowych , będzie o czym pogadać , spróbować własnych piwek ... Do zobaczenia !
 8. W piątek 16.07.2010 , o godzinie 16-ej w "ogródku piwnym" PIVARII na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie - ul. Staromłyńska , odbędzie się kolejne spotkanie domowych piwowarów ze Szczecina. Naturalnie zapraszamy piwowarów spoza Szczecina także! Do zobaczenia !
 9. Witaj Grzesiek, widząc zdjęcia z przebiegu fermantacji aż miło się robi !!! Jeśli starannie dopełnisz wszystkie prace do końca , czeka Cię nagroda ! Podzielisz się ją z nami 17.04.2010 na spotkaniu w PIVARII ??? Serdecznie pozdrawiam Wojtek
 10. Grzesiek, jak mogłeś nawet przez chwilę pomyśleć że Twoje ziomy piwne to "cichociemni" ? Udzielamy sie już od półtora roku w Pivarii na Pogodnie - i to publicznie - na pokazach warzenia. Mogłeś nas znaleźć wcześniej na browar.biz , wystarczyło poszukać! Pozdrawiam
 11. Nie tak wcale daleko... mamy w Szczecinie ulicę Śląską ...i to w samym centrum miasta :-) Pozdrawiam kolegę piwowara ze Śląska !!!
 12. Według zasad czy też sztuki piwowarskiej, najbezpieczniej jest najpierw nachmieloną, gorącą brzeczkę schłodzić do ok.20 stopni C, czyli do temperatury pokojowej(lub jeszcze niższej). W tym celu piwowar powinien kupić lub wykonać samodzielnie chłodnicę przepływową (np.z rurki miedzianej) . Tak schłodzoną brzeczkę można przelewać wielokrotnie, starając się napowietrzyć ją jak najmocniej. Będzie to miało pozytywny wpływ na jakość fermentacji!
 13. Witam kolegę z naszego pięknego, zielonego miasta! Tak sobie poczytałem posty kolegi o Coopers'ach i takich tam innych... Przyznam szczerze, że ja również rozpoczynałem przygodę piwowarską od "puszek" Coopers'a. To były moje pierwsze warki (chyba 6 warek?) na ekstraktach słodowych. Jakoś tak wyszło, że nigdy nie dodawałem zwykłego cukru, ani do brzeczki, ani do refermantacji w butelkach. Zawsze był to gęsty lub suchy ekstrakt słodowy. Muszę przyznać jednak, że efekty nigdy nie były na miarę moich oczekiwań. Dopiero przejście na zacieranie , otworzyło potęgę możliwości , jakich "puszki" nie dawały i dawć nie będą. Ale niech się kolega na mnie nie obraża , każdy musi przejść swoją drogę do upragnionego celu! Początkowa fascynacja piwem robionym na gotowcach kiedyś minie ( głównie przez podobne posmaki z warki na warkę!). I wtedy otworzy się ogromna paleta możliwości - jak to kolega ładnie ujął : nastąpi przejście na jasną stronę mocy! Ekstrakty w puszkach będą mogły nadal służyć, lecz już tylko jako procentowy dodatek do ogólnego składu brzeczki , np. poprzez zagęszczanie początkowego blg. itp. Ponawiam propozycję spotkania przy kufelku, w miłej atmosferze! Pogadamy na piwne tematy! Wojtek
 14. Witam serdecznie, poszukję linku do strony bodajże Google Earth z zaznaczonymi prawie wszystkimi browarami na świecie. Kiedyś - prawdopodobnie ze strony piwo.org - ściągnąłem taki link. Wszystko wtedy działało i miałem świetną zabawę . Niestety po awarii kompa i po przeinstalowaniu sysytemu utraciłem możliwość docierania do mapy Google z naniesionymi browarami. A długotrwałe próby ponownego odnalezienia nie przyniosły rezultatów. Mam pytanie, czy ktoś wie jaki był adres tego linka??? Proszę o kontakt lub odpowiedź! Pozdrawiam wszystkich bywalców forum!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.