Jump to content

Porters

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

About Porters

 • Birthday 03/22/1976

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tymczasem zabawa :-)
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  35
 • Miasto
  Katowice

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

429 profile views
 1. Dziwny ten konkurs trochę. Pierwszy raz widzę żeby najlepszym piwem konkursowym było coś trochę lepszego niż poprawne. Najwidoczniej musiało być wyjątkowe i mega dobre... gratulacje dla zwycięzcy oraz innych, którzy staneli na pudle.
 2. Witam, Dysponuje ktoś z Was walcarką do blachy do wykonania stożków oraz giętych blach w jednej płaszczyźnie na fermentatory?
 3. Miło ze się udzielasz ale podaruj sobie te Twoje nie na miejscu wstawki... chcesz powiedzieć ze uznanani producenci drożdży a dalej specjalistyczne sklepy na swiecie popełniają takie błędy? A Ty mega browarnik z Polski wyłapaleś te błędy na stronie? Odpuść proszę i trochę szacunku dla innych ludzi. Dla Twojej informacji rozmawiałem ludźmi z Labsa i akurat ten szczep fermentuje jak i wiele innych taki mają profil a na stronach nie ma żadnego błędu. Zanim po kimś pojedziesz to doczytaj, podzwoń i się dowiedz coświata wiecej. To wszystko w temacie. Temat zamykam. Pozdrawiam
 4. Powracam do tematu. Piwo nieznacznie zmienia smak i przestalo fermentować. Co powiecie o tym? Piwo Pinty Bret Ipa tylko dzikusy
 5. Sorki pH 3.2 5.2 miałem po warzeniu
 6. Najlepsze ze w autorskim opisie stylu piwa napisane jest także - Można przeprowadzić fermentacja całościową lub częściowo z bakteriami. Po dzisiejszych próbach pozostałych warek idę dalej w temat i kończę piwka 😉 smak i zapach przyjemny, brak plesni, odczuwalny intensywny zapach alkoholu nad lustrem brzeczki, pH 5.2, odfermentowanie 65% na dzisiaj. Zobaczę jeszcze czy zbiorę gęstwe. Poeksperymentować zawsze można. Dziękuję za pomoc.
 7. Panowie na stronie producenta w opisie napisane także odfermetowanie 75-82% https://www.whitelabs.com/yeast-bank/wlp677-lactobacillus-delbrueckii-bacteria Jak można się odnieść do tego zapisu?
 8. W gąszczu wiadomości w necie na początku trudno złapać właściwe wiadomości i zapewne nikt tutaj nie wali z armaty do muchy tylko każdy czyta i szuka właściwych wiadomości. Zapewne i Ty na początku swojej przygody z piwem waliłeś takie babole, że aż wstyd Ci się przyznać dzisiaj :-) Można zaczynać od profesjonalnego kursu piwowara pod okiem ludzi z 20 letnim doświadczeniem i dopiero później po kilku latach warzyć piwo lub zaczynać jak 80% ludzi na tym forum - książki - internet - fora - podpowiedzi - gary - i jazda... Po to jest te forum moim zdaniem, żeby kolejni nie popełniali błędów. Jedni piszą, że są to tylko tylko bakterie - ok. inny piszę, że te bakterie fermentują i są też drożdżami. Dobrym przykładem chyba jest opis na jednym ze sklepów internetowych gdzie kupiłem właśnie WLP677. Odfermentowanie 75-85% i inne opisy że to są drożdże... To są moje początki i założyłem sobie granicę doświadczenia 100 warek :-) White Labs WLP677 Lactobacillus delbrueckii Bacteria Cechy produktu: Zastosowanie surowca: Sour Ale,Gueze, Berliner Weisse Temperatura fermentacji: 21 - 24°C Flokulacja: niska Odfermentowanie: 75 - 85% Tolerancja na alkohol: średnia - wysoka Dozowanie: saszetka na ok 20L Składniki: Drożdże płynne (Lactobacillus delbrueckii Bacteria) Producent: Whitelabs Sposób przygotowania i warunki przechowywania: Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu Zawartość netto: 35ml Najlepiej użyć do: 30.04.2018 Drożdże płynne Whitelabs przechowywane są w zalecanych przez producenta warunkach temperaturowych. Nie podlegają reklamacji ze względu na czas startu i pracę drożdży, efektów przefermentowania lub jego braku. Prosimy o przemyślane zakupy i zapoznanie się z instrukcją użycia drożdży. ??????? Oczywiście nie zwalnia to nikogo od niewiedzy :-)
 9. Tak też było... po zadaniu WLP fermentacja ruszyła dopiero po 4 dniach i spokojnie się ciągnęła do 17 dnia.17 dnia wyskoczyło małe ogniska pleśni tylko w tym słoiku dzisiaj jest to co widać. Zastanawiam się nad szczelnością tego słoika czy oby nie dostawało się powietrze. Jaka miała być prawidłowa droga? zadać WLP 677 i po dwóch dniach np. US 06?
 10. Czy zatem drożdże z powietrza przy wysterylizowanych naczyniach, fermentatorach są w stanie przefermentować aż 7Blg?
 11. No to teściowa będzie miała co pić za dwa tygodnie przez Święta :-) :-) :-)
 12. Ok. ale zatem co przefermentowało cukry? Tym bardziej, że już teraz ok 3.7% ALC
 13. Dodam jeszcze, że smak pozostałych trzech jest ok. Słoika z chmielinami i osadami nie otwierałem, żeby nie pozbyć się za wcześnie CO2.
×
×
 • Create New...