Jump to content

tomitomi13

Members
 • Content Count

  212
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

tomitomi13 last won the day on March 13

tomitomi13 had the most liked content!

About tomitomi13

 • Birthday 11/13/1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwnica 69 / Muzzy Likes Hops
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Strona www
  http://tomitomi.pl

Recent Profile Visitors

853 profile views
 1. Nie, szukałem tylko na stroach PL i ENG, włoskiego nie znam ale w tym przepisie widzę że jest też - Kumin i Kminek! Tak szeroko bym chyba nie poszedł. Kolendry jest 6g na 20L. Czyli obecnie @Oskaliber i Ty sugerujecie przedział 5-10g... :). nadal jest to jakaś rozpietość i sensownym byłoby przyjąć średnią - 7,5g.
 2. Nie odważyłbym się:) Ale miło słyszeć że to tak zaprawione w boju drożdżaki. Będę spokojniejszy.
 3. Lubię La Chouffe i postanowiłem sobie je uwarzyć. Celuje w ok 17P, IBU 25 WYEAST Belgian Ardennes Zasyp: 85% Pilzneński 15% Kandyzowany Biały Cukier Chmielenie: Styrian Goldings/Saaz - 25 do 30 IBU, sypane na 60' i 15'. Zastanawia mnie ilość kolendry. W tym piwie (La Chouffe) jest jej domieszka i chciałbym ją dodać. Planuję wsypać ją na ostatnie 10min gotowania, będzie świeżo zmielona przed dodaniem. Zastanawia mnie ile? Poproszę o podanie sensownej ilość na 20L, to nie ma być pierwszy plan jak w WitBier, tylko delikatna przyprawa w tle. W przepisach klonów tego piwa które przeglądałem jej wartość waha się od 5 do 20g zatem nie robi mi to roboty bo nadal nie wiem ile. Z góry dziękuje.
 4. ok, to 15,4 BLG mnie mocno zastanawiało. Pomimo, że już tak raz zrobiłem przy okazji stoutów - wziąłem gęstwę po 15,5 BLG i było ok... ale tam były US-05.
 5. Normalnie OXY do wiadra i przez kranik przelać kilka razy zamykając i otwierając. Wystarczy To się nazywa reduktor osadu. Na czas fermentacji burzliwej polecam. Na cichą zdejmuję - łatwiej idzie rozlew. Przelej kilka razy w tę i z powrotem z około 0,5m (z gara do wiadra i wstecz). Wystarczy. Cicha słyży sklarowaniu piwa - chcesz bardziej mętne piwo - nie rób cichej. POLECAM ZAKUPIĆ. Nie zmieni się w granat jesli masz na myśli że nie pęknie ale przy o otwarciu będziesz miał fontannę/gejzer piany i piwo na suficie. Nie wymyślaj prochu na nowo. Zrób zgodnie ze sztuką. Kapslownice ręczne nie mają wymiennych głowic.
 6. WYEAST Belgian Ardeness. Mam w lodówce słoik dość rzadkiej gęstwy (pierwsze pokolenie), po BPA 13,5 BLG, nieprzemytej, która ma 15dni ale w momencie kiedy będę chciał ja użyć na kolejną warke będzie ona miała 26 dni od zebrania. Wyczytałem na piwowiki, że optymalny czas przechowywania gęstwy drożdżowej dla drożdży belgijskich to 2-3 tygodnie. Dodatkowo niedługo zlewam na cichą Golden Blond Ale o ekstrakcie poczatkowym 15,4BLG i moge zebrać gęstwę. Planuję powtórzyć warkę typu Golden Ale o ekstrakcie od 14,5 do 16BLG albo jakieś BPA (12-14BLG) Sensowną granicą zbierania gęstwy jest 15BLG. Które z drożdży będą lepsze? A może zrobić ich miks?
 7. Dokładnie: 27 burzliwa 14 cicha i czeka na rozlew drożdże zadane do tego risa to GESTWA WYEAST American ale II (3 pokolenie) (bez Over i underpitchingu - zgodnie z tym co wyliczone w mrmalty).
 8. Jak w tytule, RIS - OG - 21BLG, piwo czeka na rozlew. Planuję wysycenie docelowe max 1,9vol. Jak będzie 1,6 to też będzie dobrze. Nie chce by był za bardzo wysycony, z degustacją planuję poczekać minimum kwartał. Czy dodać trochę gęstwy do refermentacji? Jeśli tak to jaką ilość? Robię małe warki - obecnie mam na cichej 6,5L tego piwa czekającego na rozlew.
 9. Przysłano mi z BA chmiel o zawartości alfakwasow 2.8% choć w opisie było ze 5-6%. Chmielę na goryczkę Belgian PA i zabraknie mu IBU. Z chmieli mam tylko amerykance - CTZ, Citra i Falconels Czy jak na 60’ dorzucę amerykańca by podbić IBU to teoretycznie tylko goryczka zostanie... mam racje ? Nie chcialbym miec nagle cytrusów w Belgu. PROSBA O PODPOWIEDZ
 10. CENA W DÓŁ! 80PLN! Coś ktoś? NIKT??? Nadal leży i czeka na nowego właściciela.
 11. Witam, Mam do sprzedania: MAPA EUROPY na kapsle dla PIWOSZA - na 87 kapsli PRODUKT JEST NOWY I NIEUŻYWANY - jedynie otworzony w celu sprawdzenia zawartości. Rozmiar mapy - około 65x65 cm; Rozmiar opakowania - 75x60 cm Ilość otworów na kapsle: 87 Sklejka drewniana (5 mm) Preferuje odbiór osobisty (POZNAŃ) ale jeśli ktoś się zdecyduje na wysyłkę to za racji gabarytów (pomimo, że produkt będzie starannie dodatkowo zapakowany - karton + folia bąbelkowa) - wysyłka na odpowiedzialność zamawiającego. CENA 80pln + 21pln ewentualna wysyłka UPS.
×
×
 • Create New...