Jump to content

panpiwniczka

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nazwa zastępcza
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Brwinów

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

752 profile views
 1. Nie no mi chodziło o to że na full :-)
 2. Coobra odparowuje około 3-3,5L/h
 3. ja robie jedno z tych:1. Dmuchnąć i zaciągnąć ustami 2. Grawitacyjnie wężyk umieścić pod kranem aż samo się spuści (na wyłączonej pompie) 3. Wyłączać i włączać włącznikiem pompę kilka razy.
 4. Tak przez pompe. Mam roztwór 3-4% NAOH 20L, zanurzam w tym wszystko, hopstoper, kosz, siatkę, załączam pompę i temperatura z 50-80°C i niech tak chodzi ze 30 minut (w tym czasie sprzątam inne rzeczy - kolby, fermentory wiadra, chłodnicę itp.). Hop stopper jest rewelacyjnie wymyty po takim zabiegu, ale na samym koszu i elementach nierdzewnych zostają takie przebarwienia - nie wiem z czego one wynikają ani czym się ich pozbyć więc nie przeszkadzają mi - są raczej nieszkodliwe. Czasem też myję w tym butelki - średnio po minucie kontaktu z NAOH na butelkę. Nie wiem czy ta metoda jest skuteczna - robię to na wyczucie :-)
 5. Ja myję naoh, przy okazji mycia myję też butelki. I neutralizuje potem wszystko kwasem fosforowym lub cytrynowym.
 6. Spróbuj tych metod w kolejności. 1. Grubiej śrutuj 2. Dodaj łuskę np. gryczaną 3. Ustaw mniejszy przepływ 4. Może za mało wody dajesz 5. Zmniejsz jednokrotny zasyp Ja nie mieszam. Używam cobry.
 7. W tym sklepiku pan powiedział że mi kartkę wypisze na 12 zł i jak będę oddawał transporter on mi odda 12 :-)
 8. Niestety nie w każdej żabce. Np. w mojej żądają 20zł za transporter. W monopolowym chcą 12.
 9. Witam. Da się jakoś zrobić żeby tapatalk otwierał odpowiedni wątek z forum przy wejściu z wyszukiwarki google? Teraz otwiera się strona główna forum w tapatalku.
 10. Klarstein Beerfest Takie coś, w zasadzie do użytku jako warnik do wysładzania lub do przerobienia na system cyrkulacyjny. http://allegro.pl/kociol-warzelny-zestaw-do-warzenia-piwa-2585w-30l-i7195700791.html Licytacja (z doświadczenia powiem że można wyrwać go za około 200-300 zł w zależności od stanu. Niedawno wylicytowałem lekko uszkodzony bez regulacji temperatury za 170 i drugi sprawny za 305). Na termostat nie ma co liczyć (+-10°C). Używam do grzania wody do wysładzania.
 11. Ja myję ługiem w coobrze cb25 za pomocą pompki od ww zestawu. Temperatura 60 lub coś koło tego. Zalewam kobre 10 L ługu. Wkładam kilka butelek z pleśnią zalewam je ługiem niech się moczą. w międzyczasie myję te bez pleśni (wlewam ług). Te z cięższą pleśnią wymagają żeby pompka w nich pocyrkulowała jakiś czas. Narazie nie miałem większych problemów.
 12. Może kaffir? Ale tylko strzelam :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.