Jump to content

panpiwniczka

Members
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nazwa zastępcza
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Brwinów

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

981 profile views

panpiwniczka's Achievements

 1. Nie no mi chodziło o to że na full :-)
 2. Coobra odparowuje około 3-3,5L/h
 3. ja robie jedno z tych:1. Dmuchnąć i zaciągnąć ustami 2. Grawitacyjnie wężyk umieścić pod kranem aż samo się spuści (na wyłączonej pompie) 3. Wyłączać i włączać włącznikiem pompę kilka razy.
 4. Tak przez pompe. Mam roztwór 3-4% NAOH 20L, zanurzam w tym wszystko, hopstoper, kosz, siatkę, załączam pompę i temperatura z 50-80°C i niech tak chodzi ze 30 minut (w tym czasie sprzątam inne rzeczy - kolby, fermentory wiadra, chłodnicę itp.). Hop stopper jest rewelacyjnie wymyty po takim zabiegu, ale na samym koszu i elementach nierdzewnych zostają takie przebarwienia - nie wiem z czego one wynikają ani czym się ich pozbyć więc nie przeszkadzają mi - są raczej nieszkodliwe. Czasem też myję w tym butelki - średnio po minucie kontaktu z NAOH na butelkę. Nie wiem czy ta metoda jest skuteczna - robię to na wyczucie :-)
 5. Ja myję naoh, przy okazji mycia myję też butelki. I neutralizuje potem wszystko kwasem fosforowym lub cytrynowym.
 6. Spróbuj tych metod w kolejności. 1. Grubiej śrutuj 2. Dodaj łuskę np. gryczaną 3. Ustaw mniejszy przepływ 4. Może za mało wody dajesz 5. Zmniejsz jednokrotny zasyp Ja nie mieszam. Używam cobry.
 7. Witam. Da się jakoś zrobić żeby tapatalk otwierał odpowiedni wątek z forum przy wejściu z wyszukiwarki google? Teraz otwiera się strona główna forum w tapatalku.
 8. Klarstein Beerfest Takie coś, w zasadzie do użytku jako warnik do wysładzania lub do przerobienia na system cyrkulacyjny. http://allegro.pl/kociol-warzelny-zestaw-do-warzenia-piwa-2585w-30l-i7195700791.html Licytacja (z doświadczenia powiem że można wyrwać go za około 200-300 zł w zależności od stanu. Niedawno wylicytowałem lekko uszkodzony bez regulacji temperatury za 170 i drugi sprawny za 305). Na termostat nie ma co liczyć (+-10°C). Używam do grzania wody do wysładzania.
 9. Ja myję ługiem w coobrze cb25 za pomocą pompki od ww zestawu. Temperatura 60 lub coś koło tego. Zalewam kobre 10 L ługu. Wkładam kilka butelek z pleśnią zalewam je ługiem niech się moczą. w międzyczasie myję te bez pleśni (wlewam ług). Te z cięższą pleśnią wymagają żeby pompka w nich pocyrkulowała jakiś czas. Narazie nie miałem większych problemów.
 10. Może kaffir? Ale tylko strzelam :-)
 11. Jakiej grubości FD zamówiłeś i gdzie?
 12. Tak to raczej fermentor. To że jest zasilany elektrycznie to moim zdaniem błąd w opisie. Na niemieckim ebayu nie ma tej wzmianki.
 13. Tak ma trochę inną konstrukcję. Tu jest fotka wirnika. Też ją zamówiłem 3 tygodnie temu, tylko na banggood i czekam. Powinna być jeszcze w styczniu. Jak przyjdzie - dam znać jak się sprawuje. Szczerze mówiąc pokładam w niej duże nadzieje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.