Jump to content

Paweł Wójcik

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Biernatki

Recent Profile Visitors

236 profile views
 1. O pszenice jakoś specjalnie bym się nie martwił bo już przerabiałem na garnku i filtracji na oplocie bez dodatku łuski ryżowej( w zasypie 50% pszenicy). Z żytem nic nie robiłem wcześniej. Chciałbym uniknąć problemów z filtracją i miesza
 2. Cześć, Przymierzam się do ugotowania piwa żytniego na kociołku coobra CB3. Zasyp na 50% żyta, zastanawia mnie dodatek łuski ryżowej. Z tego co przeczytałem zaleca się zastosowanie łuski przy końcu zacierania lub przed samą filtracją. O ile w zwykłym garnku wydaje się to proste, to wrzucenie łuski do kosza w kotle i dobre wymieszanie tego nie szorując o dno już wydaje się trochę trudniejsze. Czy wrzucenie łuski od początku zacierania będzie niosło za sobą duże konsekwencje smakowe? I czy przy takim rozwiązaniu filtracji jakie jest zastosowane w kotle dodawanie łuski ma jakiś sens? Może już
 3. Po sprawdzeniu Blg będziesz wiedział czy piwo fermentowało. Jeżeli masz zwartą piane drożdową to zostaw gdzies do tych 14 dni jak napisał Jancewicz. Piwu nic się nie stanie, a grzebać w nim to zawsze ryzyko zakarzenia.Ja próbki do pomiaru pobieram zdezynfekowaną(spryskana desprejem) igłą ze strzykawką, nawet przy małej ilości piany jestem w stanie pobrać piwo do pomiaru Blg nie nabierając piany drożdżowej.
 4. To, że nie miałeś żadnych objawów bulgotania nic nie znaczy. Miałem jedno piwo które przefermentowało mi bez "bulgotania". Jeżeli chcesz wiedzieć czy się coś zadziało po prostu zmierz Blg.
 5. Cześć, Ja na swoje wesele uwarzyłem: American Wheat, Dry Stout, Milk Stout, Galaxy IPA oraz Belma IPA. Każda warka po około 35-40 butelek, wszystko zeszło w jakieś 3-4 godziny. Więc był szał. Myślę, że co nie postawisz(a będzie poprawnie zrobione) szybko zejdzie i wszyscy będą zadowoleni.
 6. Przepływ brzeczki przy zacieraniu moim zdaniem jest dobry. Wszystko przechodzi przez pokrywe. Ustalam przepływ tak żeby było ok 0,5 cm płynu na pokrywie. Przy pierwszej warce bo wysładzaniu musiałem brzeczke dobrze wymieszać z tego względu ze górna warstwa miała ok 4 blg a po wymieszaniu juz 11. Przy drugiej warce nie było takich rozbierzności. I przy drugiej pokrywka była trochę bliżej młóta niż przy pierwszej.
 7. Przy 2 warce słód mieszałem co około 10-15 min, trochę nieudolnie ponieważ kilka razy przetarłem po dnie kosza i miałem sporo mąki i drobnych ziaren na dnie kotła.
 8. Witam, Ostatnio uwarzyłem 2 warki w nowym kociołku coobra cb3. Zasyp tych warek był w 100% ze słodów wędzonych drzewami owocowymi z Viking Malt które są słodami pilzneńskim. Po podliczeniu wydajności okazało się, że wyszła na poziomie 49 i 52%. Zastanawia mnie czy powodem niskiej wydajności mogła być temperatura zacierania (64 stopnie) lub czas zacierania 60 min?
 9. Witam, Chcę uwarzyć American Brown Ale i potrzebuje opinii w sprawie receptury. Wydajność ok 60%, zakładane Blg 13-14. Zasyp : - Maris Otter Pale Ale 5-7 EBC Thomas Fawcett- 5 kg - Caraamber 60-80 EBC Weyermann 0,5 kg - Abbey 40-50 EBC Weyermann 0,5 kg - Cara Crystal 150 EBC Castle Malting 0,5 kg - Czekoladowy 400 Viking Malt 0,2 kg Chmiele : Columbus (CTZ) : 60 min --- 10g 20 min --- 5g Ahtanum: 20 min
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.