Jump to content

SilesianKC

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Sil

Piwowarstwo

 • Miasto
  Cieszyn

Recent Profile Visitors

408 profile views
 1. Dzięki! Dla mnie super, bo mam kłopot z utrzymaniem przez 48 h temperatury ok 45 stopni. PS. O robotę się nie martw. Pandemia nie potrwa dłużej niż 18 miesięcy.... 3maj się!
 2. @dziedzicpruski Czy będziesz tak dobry i napiszesz w jakiej temperaturze zakwaszałeś?
 3. SilesianKC

  grainfather

  Powiedzcie mi proszę, gdzie w nowej wersji aplikacji jest sterowanie mocą grzałki przy gotowaniu? Nie mogę znaleźć.
 4. 1/3 tabletki? Na moim opakowaniu Whirflock`a jest napisane: "przekroić na pół i wrzucić do 20 l na ostatnie 10 - 5 min gotowania". Może należałoby zwiększyć ilość Wirflock`a?. U mnie (jeżeli stosuję Wirflock`a) ustawiam sobie przepis tak, aby po gotowaniu uzyskać ok. 23 l. Przy/przed spuszczaniu brzeczki nie wyciągam chłodnicy. Dodatkowo leci przez worek filtracyjny https://www.piwnykraft.pl/pl/p/Worek-filtracyjny-10-cm-x-36-cm-z-obrecza-200-mikronow/426 Brzeczka bardzo klarowna, tabletkę staram się wrzucić ok. 7 min przed końcem gotowania. W kotle pozostaje ok 1,7 - 2,6 l w zależności od rodzaju piwa i ilości użytego chmielu. BTW. Zbieracie gęstwę przy używaniu Whirflock`a??
 5. Eh.. Pierwszy raz podłączyłem po jak to Polak potrafi czyli z głowy. Jak mi grzanie nie zadziałało to sprawdziłem schemat. O dziwo podłączyłem wszystko poprawnie ( 8 klas SP skończonej w zeszłym wieku jednak zobowiązuje). No ale pomyślałem że w necie to sami agenci imperialistyczni/lewacy siedzą, więc podłączyłem zasilanie sterownika i grzanie na osobnych kablach. I du..a. Ale nie zaglądałem jeszcze do środka. Zaraz to zrobię tylko po młotek do piwnicy skoczę. Po godzinie: Uznałem, że młotek to za mało. Wyciągnąłem opalarkę (wiem, wiem to idiotyzm). Oględziny "bebechów" nie wykazały widocznych wad. Redlum - dioda "grzania" nie świeci się - mimo to port podaje napięcie. Ordi93 - też stawiam na wadliwy przekaźnik - podniosłem temperaturę płytki ale nie ekstremalnie (mam w lodówce fermentor z dopiero co rozpoczętą fermentacją), nawet lekko popukałem.... Oczywiście bezodrzutowo! Tak czy inaczej dziękuję za wszelkie uwagi i spostrzeżenia!
 6. Czy któryś z Szanownych użytkowników STC 1000 miał kłopot z wyjściem/stycznikiem grzania? Mój sterownik rodem z aliexpress, wyjście grzania ma ciągle włączone, niezależnie od ustawionych parametrów .
×
×
 • Create New...