Jump to content

wariat

Members
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

wariat last won the day on May 24

wariat had the most liked content!

1 Follower

About wariat

 • Birthday 09/05/1974

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Jakub
 • Strona www
  http://kajecik.wordpress.com/

Recent Profile Visitors

624 profile views
 1. wariat

  grainfather

  wierzę, że działa skoro stosują… ale to nie jest też tak, że coś się jednak przedostaje pod podwójne dno (bokami) i wtedy leży na grzałce i się przypala? Sam używam standardowego zestawu, za pompą mam filtry ok czasem leci wolno, ale bez przesady. Jeśli się naprawdę przytka to kupiłem na alledrogo pompkę do balonów i smucham w wężyk w przeciwnym kierunku. Zawsze pomaga i tyle. No ale ja wciąż nowy jestem… można przyjąć, że jeszcze nie wszystko widziałem.
 2. Pułapki, cuda, ocet, płyn… ja zostawiłem przypadkiem na noc trochę starsanu w szklance po ostatnim rozlewie (kawałki rurki do rozlewu w nim wcześniej pływały). Dziś chwytam, a tam istne cmentarzysko… Żadnej folii na wierzchu dziurek nic… po prostu szklaneczka z 2cm SS na dnie.
 3. wariat

  grainfather

  Oczywiście, że można. Wszystko możesz zrobić z panelu.
 4. wariat

  grainfather

  A po co sterować mocą grzałki przy gotowaniu? AFAIK ma być cały czas na full…
 5. Jeśli chodzi o oszczędzanie wody to można tak: https://youtu.be/qpoo1T6G42E?t=58
 6. W pierwszym mam czerwony (900µm), w drugim niebieski (300µm), jest jeszcze biały (180µm). Generalnie lałem przez sam czerwony i też dawało radę. Gdybyś chciał próbować, przodem ostrzegam, to cudo źle reaguje na długotrwałe zalanie starsanem. Wlać, przepłukać i uzywać. To jedyny mankament tej zabawki na jaki trafiłem.
 7. Tak filtry. MacDaddy bouncer. Ponieważ rozlewam wprost z fermentora siłą rzeczy leci trochę chmielin z chmielenia na zimno, drożdży i czego tam jeszcze… jakoś to trzeba zatrzymać przed butelką. :D
 8. Ok, rozumiem chyba co masz na myśli, ale … aby natlenić piwo w okolicy tego zapierdzielającego strumienia piwa pod dużym ciśnieniem chyba powinien występować tlen… tymczasem już po sekundzie od rozpoczęcia nalewania ta część rurki jest zatopiona. Bo Bernoulli jedno ale czas napełniania butelki zależy wprost od różnicy ciśnień (wysokości), a wąska szczelina na końcu może co najwyżej tę prędkość tłumić (czas wydłużać), nie może przyspieszyć. Anyway… gdyby to było serio istotne to myślę, że powiększenie tej szczeliny za pomocą pilnika nie powinno stanowić problemu. Na dodatek w moim wypadku rozlewam wprost z wiadra fermentacyjnego ( obrazek ), ale aby to zrobić najpierw wlewam do środka wodę z cukrem (od góry, przez lejek i wężyk, ale tak czy siak woda z cukrem zabiera ze sobą powietrze) i później o zgrozo… mieszam tam trochę łygą, żeby cukier rozmieszać w piwie. Więc tak… NO ale… ja nie namawiam, jest wątek, kupiłem wkleiłem. Sam jestem zadowolony.
 9. Obiecałem to piszę. Piwo rozlałem, technicznie bez zarzutów. Ciut bardziej próbuje uciec po dnie butelki, bo jednak metal o szkło się ślizga, ale to nie jest problem. Oceny samego piwa się jak wspomniałem nie podejmuję. Jeśli miałoby się okazać, że moje wynalazki zaczynają być jak kraftowa IPA po 15zł flaszka to… rozważę zakup kolejnej rurki aby złożyć ją w ofierze jakimś bogom rozlewu czy coś. Jedno pytanie mi spokoju nie daje. W sumie… jak kształt wylotu rurki ma wpływać na natlenienie piwa? Nie ale serio pytam. Nie neguję, że tak jest, ale chciałbym zrozumieć.
 10. Obawiam się, że mimo najszczerszych chęci nie będę w stanie opisać Ci różnicy w aromacie smaku piwa rozlanego tą czy siamtą rurką. Nie wierzę abym je poczuł… nawet gdybym jedno piwo rozlał jednocześnie tą i tamtą rurką i degustował na ślepo jednocześnie (a tak przecież nie będzie). Moja wiara w siebie ma jednak tu swoje ograniczenia. Jeśli zaś jest opcja modyfikacji to… hmmm to skoro ma się odpowiedniego skilla pewnie można albo wykonać całość samemu, albo przynajmniej sam zaworek zrobić na nowo. W końcu on jest na tę rurkę po prostu nakręcony.
 11. Nie przeoczył… dodałem link do posta po tym jak zapytał o link.
 12. Odebrałem dziś stalową rurkę do rozlewu z zaworkiem. ~40zł w tym wysyłka. W komplecie wyciorek do mycia myślę, że jeśli chodzi o higienę to skok w kosmos w porównaniu z tradycyjną rurką z tworzywa. Jak się sprawdza… jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego przekonam się dziś wieczorem. Ja zamówiłem tutaj: LINK Przesyłka dotarła w czasie poniżej 2 tygodni od zamówienia…
 13. Weź tak nie strasz bo ogłoszą upadłość i zamkną zabawkę, a ja brewness lubię… marudzę na braki i niedoróbki ale jednak lubię;-)
 14. Ale jednak do plastików... żółty pojemnik to metale i tworzywa sztuczne… http://www.goap.org.pl/zdaj-odpady-2/jak-segregowac-smieci/
×
×
 • Create New...