Jump to content

Cube

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

About Cube

 • Birthday 06/11/1977

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Cube's
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Kuba
 1. Poważnie nikt nie jest w stanie pomóc?
 2. Nie za bardzo znalazłem w tym temacie informacji, więc prośba o pomoc. Wymyśliłem sobie orzechowego FESa (19 BLG), z intensywnym smakiem i zapachem orzechów laskowych, coś jak z De Molena Hel & Verdoemenis Hazelnoot, tyle że to imperial stout. NIe mam niestety pojęcia, jak ten aromat uzyskać. Z początku myślałem, że dam na cichą uprażone i rozdrobnione orzechy, ale z uwagi na ich tłustość boję się, że zrujnuje to piwo. Czy macie na to jakiś sprawdzony sposób? Czym można to uzyskać, jakiś syrop, nalewkę, esencję, cokolwiek? Oczywiście nie jakiś badziew sklepowy.
 3. No i przeniesienie do temperatury pokojowej nic nie dało, jak było 11 BLG tak jest. Czy taki szatański pomysł, żeby spróbować zlać tego portera jeszcze na gęstwę po pilsie ma jakikolwiek sens? Czy inny szczep drożdży będzie przeszkadzał? Już nie wiem co mam zrobić...
 4. Mam podobny problem... Minęło 6 tygodni, bałtyk 25 BLG zszedł ledwo do 11 BLG, w pomieszczeniu podczas fermentacji było 10 stopni. W smaku jest wyraźnie słodki... Co można zrobić, żeby to uratować? Przelewać już na cichą, czy czekać? Przenieść do temperatury pokojowej? Może jeszcze jakimiś drożdżami zadać? 19l portera zadałem 3 saszetkami w34/70. Boję się, żeby w butlach nie narobiło potem syfu Help Aha - może się przyda info, że obok kończy się już burzliwa pilsa na saflager s23 (wiem, trza było wcześniej zrobić i gęstwę wykorzystać, ale nie zrobiłem), może coś pokombinować?
 5. Muszę podbić temat, bo na "ostrym dyżurze" pogaduszki się ciągną
 6. Zadałem wczoraj wieczorkiem imperialnego bałtyka (25,5 BLG) dwoma saszetkami s-23. Piwko stoi w garażu, temperatura otoczenia 8,5, temperatura brzeczki dzisiaj rano 11 stopni, wiec chyba ruszyło, ale zacząłem się nagle martwić czy dwie saszetki to aby nie będzie za mało Wyszło litrów 17. Dorzucić dzisiaj jeszcze jedną partię robaczków, czy tamte ogarną temat? (Wiem, że płynne, że gęstwa, ale już zadane :P, tak wyszło)
 7. Ja nie dostałem. Wysłałem na priv prośbę.
 8. A kiedy będą metryczki dla tych nie z finału?
 9. Hej. Poczyniłem w lipcu flandersa i lambica i zadane belgami (wyeast) sobie w garażu w baniakach spokojnie stoją. Temperatura w garażu spada, aktualnie jest 14 stopni, ale w zimie zwykle spada do około 8-iu. Zastanawiam się czy nie trzeba balonów przenieść do mieszkania (ok. 22 'C)? Czy może powinny zostać w garażu? Prośba o podpowiedź doświadczonych w temacie belgów.
 10. Mam pytanko, bo nie wiedziałem. Nie zostawiałem żadnych etykiet na piwach, pytałem i ponoć nie trzeba było. Zaniosłem butelki i zgłoszenie. Butelki są oznaczone kapslem firmowym, a zgłaszałem tylko jedno piwo do kategorii wędzony FES. Będzie ok? NIe chcę, żeby mnie ktoś przez to zdyskwalifikował na starcie, czy coś
 11. Czy jakieś konkrety się pojawią? Będzie ten konkurs? Już październik, a cisza kompletna...
 12. Victoria 10 g 60' enigma, galaxy po 25 g na 5 minut victoria 15 g na koniec IBU ~52 rager, ~35 tinseth Jakoś inaczej pochmielić? Nie za dużo w ogóle?
 13. Ja podbijam pytanie do kategorii wędzony fes. Ile trzeba podesłać butelek 0,5l? Będę debiutował i pojęcia nie mam.
 14. Ano właśnie... Co prawda nie pierwszy, a drugi raz płynne, ale to prawie to samo Pierwsze były wyeast 3278, poszły do lambica, też jeden dzień, ale one miały miesiąc, te mają trzy miesiące... W takim razie zapodam może s-33, pytanko tylko, ile od aktywacji mogę trzymać roeselare "puchnące" w paczce? Dotrzymają do cichej, czy trzeba będzie drugie? Edit: Powziąłem radę bart3q, zostawiam na cichą, a zaraz zapodaję s-33. Ile mogą wytrwać płynne po aktywacji? Jest jakiś termin (podbijam pytanie).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.