Jump to content

garot

Members
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

garot last won the day on September 25 2018

garot had the most liked content!

About garot

 • Birthday 06/11/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Żwaków Tychy
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Tychy

Kontakt

 • Imię
  Jakub
 • Strona www
  www.jakubcelinski.com

Recent Profile Visitors

484 profile views
 1. No to jak mam zrobić miodowe? ja 1,5 KG dałem gryczanego
 2. Super, dziękuję. Już zabutelkowane, mam nadzieje że granatów nie będzie 3 BLG zeszło, tydzień temu było 4. Miało być miodowe ale miodu za bardzo nie czuć za to cintra fajnie pachnie i aromaty takie jakby tropikalne
 3. Panowie czy to infekcja czy resztki drożdży? mam 3 tydzień warkę i właśnie chce butelkować.
 4. Ale fajne Nigdy czegoś takiego nie widziałem, ja mam biały fermentor i tylko na dnie widzę na ściance ile jest osadu. Ja za chwile zabieram się za rozlew do butelek. Tydzień prawie stoi na cichej. Ostatnio to dziwnie mętne te piwo mi wyszło, strasznie błotniste. Zobaczę zaraz próbkę jak to wygląda Dam znać.
 5. Ok dzięki, na cicha na pewno będę przelewał bo chcę dochmielić cintrą.
 6. Cały osad dawno już oderwał się do góry i teraz jest go bardzo mało, ale cały czas jest mocno gęsta piana na kilka cm na samej górze na całej powierzchni.
 7. Dzięki, pewnie za jakiś czas zainwestuje w to cudo, tym bardziej że małą ilość do mierzenia potrzeba.
 8. Dzięki, postaram się bardziej. Może zainwestuje w refraktometr bo przynajmniej można ciepłe mierzyć?
 9. Czyli muszę się sporo jeszcze nauczyć i podszkolić w wysładzaniu Ja wysładzałem na raty jakby co i może tu leży przyczyna niskiego blg.
 10. Tak mi się wydaje bo rurka bulgotała. Mierzone było gorącą brzeczką a balingomierz na 16 stopni zeskalowany, nie przeliczałem temperatury. Ile według ciebie powinno być? Ja chciałem więcej uzyskać.
 11. Dzięki za odpowiedź, nie zauważyłem albo mi umknęło przy poprzednich warkach że od dna mogą się resztki unosić. Okazało się że przykrywka była niedomknięta, teraz bulgocze jak szalone i biała czapa coraz grubsza na powierzchni się robi. Zasyp 7 kg + 1,5 kg miodu.
 12. Witam, Wczoraj uwarzyłem piwo z dodatkiem miodu gryczanego 1,5 kg. Warka wyszła 23 l, 15 BLG (mierzone nie schłodzone, nie wiem ile może mieć po skalowaniu). Dodałem 2 paczki drożdży US-05 zrechydrowane, ładnie wyglądały i już po 30 min. zaczęła rurka bulgotać. Po około 2-3 h zauważyłem bardzo duży osad biały na dnie fermentora na około 4cm oraz zaprzestało bulgotać. Pomyślałem że to mąka bo słód był drobno ześrutowany niekiedy i było jej sporo podczas wysładzania. teraz po nocy zauważyłem że jakby ta biała warstwa z dna zaczyna się unosić i na dnie nie jest równo zbita tylko taka poszarpana jakby oderwane kawałki poszły do góry i widzę biała linię na górze brzeczki, powierzchni ( z boku fermentora, nie zaglądam do środka). Czym to jest spowodowane że z dna kawałki poszły do góry? temperaturę zadania drożdży to 21 stopni, teraz mam 18 stopni.
 13. Jak nie napowietrzyłeś brzeczki to drożdże będą miały mniej tlenu i mniej się ich namnoży więc może być wyższe końcowe BLG bo może ich być mniej więc mniej cukrów zeżrą. Jak zapomniałeś dolać pierwsze kilka porcji brzeczki z filtratu to w twojej brzeczce pewnie będą resztki słodu, jakieś np łuski czy drobinki więc piwo będzie mętne no i nie wiem czy gushing nie będzie, choć to chyba bardziej jak resztki chmielu są. Ale mętne piwo powoduje że szybciej się starzeje, więc musisz filtrować klarowną brzeczkę i odlewasz aż zobaczysz ze w naczyniu masz czystą brzeczkę.
 14. Jakie drożdże polecacie US-04 czy 05?
×
×
 • Create New...