Jump to content

rolek86

Members
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Roland

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

961 profile views
 1. @WojtekGaaD i @330ml Dzięki za info. To w sumie jak nie musi być konkretny kąt to problem z głowy
 2. Wrzuciłem do peta mały ciężarek i jest w miesci się w tych widełkach. Ale bez ciężarka około 35 stopni. Zastanawiam się czy trzeba się bawić?
 3. Panowie, Mam wersję z płytka pcb. Czy konieczne jest ustawienie (na wodzie) tego kąta 24-26 stopni? Czy wystarczy dowolny punkt startowy i kalibracja dla pozostałych punktów?
 4. Na moim sprzęcie zrobionym na kegu i grzalkach 2x 1.8kW zużycie energii wychodzi około 7 kWh (zacieranie i gotowanie brzeczki). Średnio warki około 25l. Do tego koszt podgrzania wody do wysladzania.
 5. Koledzy, mam pytanie o czyszczenie wymiennika. Kupiłem trochę sprzętu do warzenia wraz z wymiennikiem (używany kilkanaście warek). Chciałem go trochę wyczyścić w środku. W pierwszej kolejności puściłem przez godzinę NOH w obiegu zamkniętym z pompką. Później kwas cytrynowy i na koniec gorąca wodę. Tak z grubsza wydaje mi się ze jest wyczyszczony, ale dalej jakieś farfocle wylecą że srodka. Czy jak będę robić warkę to wystarczy że przed chłodzeniem puszczę wrząca brzeczke w wymiennik żeby zdezynfekować? Będzie ok? Czy macie jeszcze jakieś sposób na dokładniejsze od czyszczenie tego?
 6. Sprzedane. BTW z wysyłką z Chin zapłaciłem 110 zł. Gdybyś wszedł nawet w ten swój link co wysłałeś to na pewno być zauważył że większy (15x35 cm) kosztuje 25$.
 7. Podbijam, pamiętajcie że cena do negocjacji
 8. Mam do sprzedania nowy hopspider o wymiarach: średnica 15cm i wysokość 35 cm. Oczko 300 mikronów. Ostatnio kupiłem nowy sprzęt i zestawie dostałem też hopspider, ten nie będzie mi potrzebny. Cena na forum 140 zł + wysyłka inpost 10 zł.
 9. Muszę to sprawdzić, ale nie miałem czasu. Może w ten weekend się pobawię. Dzięki za wskazówki
 10. Można też zamówić przez PCBway. Tam chyba taniej jest. 10 szt 5$ + 8$ za wysyłkę z Chin.
 11. Tak widzialem, ale na github też wrzucali stl pod mniejsze wersję. W wolnej chwili przerobie w inventorze plik stl pod wersję 33 mm. Nie powinno być problemów.
 12. Super, ze już doszło. U mnie jak chce podłączyć sie z siecią domową i restarcie juz nie moge sie ponownie podłączyć. Sprawdź jaki adres IP ma ispindle i sie podłącz pod ten adres (np. 192.168.0.2). Bo teraz łączysz się bezpośrednio pod urządzenie.
 13. U mnie był identyczny problem. Na wgranej bezpośrednio wersji 3.4 nie mogłem podłączyć się z siecią. Dopiero wgranie starszej 2.* i później 3.4 pomogło. Teraz działa stabilnie. Natomiast nie mogę sobie poradzić z ispindle. Nie łączy się z siecią domową.
 14. Mam problem z konfiguracja ispindle na mini pro. Instaluje wersję 6.0.0 i wyższe ale nie mogę się do ispindle podlaczyc. Sieć pojawi się na chwilę i ginie. Próbowałem z wersją 5.8.6 i tam mogę się podłączyć i wejść w konfigurację (ale podłączyć z siecią domową to już mi się nie udało). Wgrywam oprogramowanie przez usbflasher. Co robię źle? Brewpiless na drugi mini zainstalowałem, podłączyłem do sieci i wszystko gra. Tylko z tym spindel mam problem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.