Skocz do zawartości

dziedzicpruski

Members
 • Zawartość

  1997
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  zet

Piwowarstwo

 • Miasto
  autosia
 1. Aby Weizen był bananowy

  Jak brzeczka jest gorąca to spokojnie można, też tak robię czasem żeby płynu więcej było.
 2. Czy mogę otworzyć piwo tydzień po butelkowaniu?

  A ja lubię taką co najmniej miesięczną, jak już się ułoży i nie wali młodym piwem, do 3 miesięcy wytrzymuje w odpowiedniej temperaturze, dłużej raczej nigdy nie trzymałem.
 3. Aby Weizen był bananowy

  To jest tak na początku ,wydaje się, że wyznaczasz nowe trendy, odkrywasz nowe lądy, a po prostu robisz z dupy piwo, Twój wybór, ale ma to zaletę edukacyjną ;).
 4. piwo bezalkoholowe/niskoalkoholowe

  Ja z gazem to mam inne odczucia, takie lekko gazowane są mniej puste niż nagazowane w piździec .
 5. Jak zrobić mocarza w 10 litrowym garze?

  Pewnie da się tak, piwo nazwij "ukrzyżowany ale bez krzyża"
 6. Chmielnik sezon 2018

  Ale jakby tak potraktowali czymś mutagennym na jakimś etapie tworzenia odmiany to raczej nie jest to do powtórzenia, w każdym razie fajnie ,że to masz cokolwiek by z tego urosło
 7. Prosta i szybka metoda wysładzania

  Zawsze można powiedzieć potem, że to syfiaste piwo, to tak ma być
 8. Dary lasu

  Z klonu można jeszcze lepszy soku uzyskać, a z wypasionych kleszczy niejaki Łuczaj robił kaszankę, pewnie w wersji mini Ogólnie warto poczytać jego blog, jest specjalistą od jedzenia rzeczy z lasu i łąk.
 9. Szczotka najlepiej w włosia naturalnego, żaden plastik długo nie wytrzyma .
 10. Odmoczyć w wodzie, umyć mechanicznie i dopiero zalać ługiem.
 11. Dziwna fermentacja

  Że wali siarkowodorem to norma, tym bardziej, ze w niskich temp. zaczynałeś, takie pomiary jak robisz są bez sensu, tylko szczepisz sobie obcą florą przy okazji, zostaw to na tydzień jeszcze i butelkuj .
 12. Notoryczne przegazowania

  Wężyki wywalać bez sensu, przecież to ma najrówniejszą powierzchnie ze wszystkiego i najłatwiej zdezynfekować, wiader też nie wyrzucaj tylko je wymocz w ługu i będą dobre, też miałem takie przypadki notoryczne na początku, nic nigdy nie wymieniałem, ponach 300 warek na tych samych wężykach i wiadrach i od kiedy ługuję i kwasuję fosforowym nie ma m praktycznie nic, no może z jedna się na sezon trafi ale obstawiam infekcje od chmielu na zimno, te bez chmielenia są ok. Dodam ,że nawet kranika nie odkręcam od wiadra z którego rozlewam (mam osobne tylko do rozlewu i to jest dobra praktyka),bo mi się nie chce ,robię naprzemiennie kwasy, dzikie i normalne i jest gut jak na razie.
 13. Notoryczne przegazowania

  Raz tym ługiem potraktowałeś czy za każdym razem myjesz ?. Ewidentnie przenosisz z warki na warkę jaką infekcję, ale na jakim etapie tego nikt Ci nie powie bo nie wiadomo jaki masz cały proces.
×