Jump to content

dziedzicpruski

Members
 • Posts

  2736
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

dziedzicpruski last won the day on December 22 2020

dziedzicpruski had the most liked content!

2 Followers

Kontakt

 • Imię
  zet

Piwowarstwo

 • Miasto
  autosia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

dziedzicpruski's Achievements

 1. Jak smakuje ok,to te farfocle w końcu opadną.
 2. Co do jakości, kupiłem ostatnio worek, jest jak najbardziej ok, teraz zamówiłem drugi i pszenny, co do mojej wcześniejszej oceny, na 99% to wina infekcji (już wtedy to brałem pod uwagę) te dziwne smaki, choć tamten worek mam do tej pory,ale mam zamiar risa (tfuu) z tego zrobić.
 3. Też właśnie znalazłem , produkcja według potrzeb, no i sztosy mogą być tanie
 4. No i kolejny hit Popieprzyły mi się chmiele do pszennego, dałem goryczkowy, wyszło pewnie ze 30 ibu, nie do wypicia,jakaś taka łodyga że jezusmaria. Dałem kwas na citrze i jest fajne.
 5. Butelki zalej ługiem (zostaw na pare godzin ,czy dni), potem przetłucz wodą raz, potem kwas fosforowy 5% (wstrząśnij) i on zdezaktywuje ług i też usunie osady typu kamień piwny, czy jak to tam się nazywa, a potem przed rozlewem wypłucz kwas przegotowaną , gorącą wodą. Starsan dla nie to kosmetyka, używam tylko do ostatniego etapu przy wiadrach
 6. 1 Wsadź te wiadra w worki na śmiecie, zawiąż, odwiąż po 3 tygodniach i butelkuj (ta piwnica to trochę uwalona może być) nie rób po drodze żadnych pomiarów bo to bez sensu. 2 Wywal te rurki, kraniki, po prostu kup normalne wiadra bez zbędnych otworów. 3 Chłodź pod przykryciem, przy przelewaniu do rozlewu i po chłodzeniu staraj się też mieć uchylone wiadra i garnek na grubość węża. 4 Ług i kwas fosforowy do neutralizacji onego (do butelek),do wiader i rurki do rozlewu ług i starsan zamiast kwasu fosforowego, 5 Nie wżywaj tego samego wiadra do wysładzania i rozlewu.
 7. Wymiana gratów niewiele da, przecież za chwile będzie miał to samo, trzeba po prostu wprowadzić ług na stale . Jatoja Tytoty Jak już będziesz się za ten ług zabierał, to kup sobie okulary ochronne typu gogle, bez nich nawet się nie zabieraj za to i nawet jak Ci się wydaje, że spoko, zrobisz coś z ługem bez okularów, to jednak je ubierz.
 8. Nie miałem przerw,robiłem jedna za drugą w cyklu 3 tygodniowym, no ale to żaden trop bo w tym roku robię tak samo
 9. To co pisały leśne dziadki ( ja też się zaliczam ) 5 lat temu w większości jest nieaktualne, kto np. teraz robi cichą, a kiedyś to był mus, bo tak wszyscy pisali, to samo tyczy się tych drożdży, narosło legend o nich od cholery . Ja np. nie uważam, że piwo na nich można pić po tygodniu, dużo lepsze jest jak się ułoży, przynajmniej z miesiąc.
 10. Taaa, a ja w tamtym sezonie natłukłem ze 6 i jakoś spadku jakości nie zauważyłem, w tym 4 i jest coraz lepiej, dwie pierwsze to padaka wyszła ,wczoraj zrobiłem 5tą i pewnie zrobię jeszcze ze 4 ,to są idiotyzmy z wykopek netowych (jak jeszcze dinozaury pokroju Kopyra warzyly), że jakość spada, zanieczyszczenia się wdają i tyle.\ Przecież równie dobrze mutacje mogą polepszać właściwości, nieprawdaż ?
 11. A jakieś żerne belgijskie, powinny dać radę z tymi resztami, tych samych, albo jakiś zdechlaków nie ma sensu dawać.
 12. Tak sobie jeszcze poczytałem i w tym marketingowym bełkocie występuje termin redox, być może o to chodzi w tym ustrojstwie, bo w "wodę wodorową" to pewnie wykorzystywaliby do gromadzenia wodoru jakby tak się dało . Tak w skrócie jest to taki karcher do skory, pewnie można kupić takie coś za powiedzmy 5 tys, a z tym gratem od 15tys A jeszcze z tym wodorem,to już jakaś chyba totalna bzdura, wodór jak przeczytałem ma nikle szanse rozpuścić się w wodzie.
 13. Chodzi o pewne urządzenie, które marketingowo nazywa się generatorem wody wodorowej, no ale tak sobie czytam i wychodzi na to, że to zwykła elektroliza ,tylko w pojemniku z membraną, tak, żeby woda od anody nie mieszała się za bardzo z ta katodową. Producenci przekonują,że ta woda jest w jakiś sposób ubogacona w wodór, na moje to ten wodór paruje przy tym procesie. Druga sprawa,czy jakby tak przeprowadzić taką elektrolizę bez tej bariery to wyszłoby to samo co z barierą (woda zasadowa) ? Chodzi o takie ustrojstwo;
 14. A jaki efekt tergo pierwszego, smakowy, kupiłem i będę testował
 15. No to szkoda, przez 20 godzin nie powinno się z brzeczką nic złego stać, co do zapachu takiej brzeczki,mi po prostu śmierdzi,w najlepszym wypadku nieprzyjemnie pachnie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.