Jump to content

dziedzicpruski

Members
 • Content Count

  2350
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

dziedzicpruski last won the day on April 15

dziedzicpruski had the most liked content!

2 Followers

Kontakt

 • Imię
  zet

Piwowarstwo

 • Miasto
  autosia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pewnie tak, no i ta reszta to też się zgadza, dobrze, że nie byłem na żadnym szkoleniu bo pewnie piwa bym nie mógł wypić z przyjemnością A czy taki fermenty mogą być bardzie oszałamiające, znaczy wpijam to piwo i nawet nie jestem pijany, ale w specyficzny sposób zakręcony( alk klasyczny też dział oczywiści)e,ale tu jest jeszcze coś dziwnie działającego, piwo było fermentowane tak do 20-21 sC nie więcej i blg jakieś 10-11
 2. Dla mnie te jabłka są przyjemne w miarę, na początku zastanawiałem się czy to nie ten mityczny aldehyd i się najeżyłem, bo jak do tej pory nie miałem tego w żadnym piwie w stopniu wyczuwalnym przeze mnie , ogólnie belgi to nie moje klimaty, le jako coś dziwnego (ciekawostka) może być.
 3. To ja zrobiłem dwa na French Saison i oba mają jabłka,ale dla mnie nie jest to zielone jabłko,tylko pop prostu cydr,jakbym pił piwo z cydrem plus trochę farby emulsyjnej,pasty do zębów i takich cukierków tzw.lodowych, to też jest jakby miętowe ale na sposób chemiczny, jakby lakierowy. Po 3 miesiącach zanikają trochę te jabłkowe aromaty.
 4. Ja nie ważyłem, ale jakieś 2 garście luźnych liści i mięta w sam raz, nienachalna, takie podkreślenie,to był czysty kwas żytni tylko z miętą.
 5. Mięte możesz zaparzyć tak z 10 min razem z cukrem do nagazowania, próbowałem na kwasie jakiś czas temu i jest ok.
 6. Do dorzuć grzałkę nurkową i będzie całkiem szybko.
 7. To akurat nie ma znaczenia,kiosk mam 20m od domu
 8. Ok,to po prostu zadzwonię na infolinie inpostu i ruchu i się popytam jak to działa .
 9. Ok, dzięki, pewnie zostaje paczkomat albo odbiór w ruchu, to ostatnie byłoby najwygodniejsze, bo do paczkomatu mam trochę, ale chyba trzeba mieć dwie opcje więc się pewnie nie objedzie.
 10. ja nic innego nie robię, powyżej 10-11, mózgojeby to nie dla mnie nawet jakby były super sztosowate ;).
 11. A ja czasem wysładzam zimną i jakoś nie widzę różnicy, może przy trudnych zasypach byłyby trudności,ale takie standardowe lekkie warki nie ma żadnego problemu
 12. Jeżeli ktoś sprzedaje na koncie smart to może mi pomoże w ogarnięciu cennika, jak to w ogóle działa,przykładowo teraz cena za list polecony tego co sprzedaje to 18 zł(pocztę pogięło zupełnie) a cenę mam ustawić na 5,90 ,czy mam dopłacić resztę czy poczta ma jakaś umowę z allegro ?
 13. Jak masz normalna sadzonkę zabliźnioną to normalnie podlej,jak to świeży sztober z dozą raną to lepiej nie przesadzać,mi kiedyś taki zgnił, fakt, że poczta go konkretnie wymęczyła.
 14. Citra na aromat (zimno) da macną goryczkę, co do samej goryczy i kwaśnego,to to jest ok,jak jest wyważone,coś w deseń toniku, ale do tego sie trzeba przyzwyczaić.
 15. Trzymam go w pojemniku po wodzie demineralizowanej (5l baniak),ale to tez może być trop, stał u mnie SS prawie z 2 lata w opakowaniu z akcji, nie wiem czy to SS zrobił,ale zakrętka plastikowa się rozwaliła (góra oddzieliła się od gwintu,być może to jakieś mechaniczne uszkodzenie) i sam koncentrat tez jakby tak śmierdział nieprzyjemnie, ale to bardziej będzie rekcja chemiczna z wodą, jak płucze butelki kwasem fosforowym to też tak daje.
×
×
 • Create New...