Jump to content

dziedzicpruski

Members
 • Content Count

  2576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

dziedzicpruski last won the day on January 4

dziedzicpruski had the most liked content!

3 Followers

Kontakt

 • Imię
  zet

Piwowarstwo

 • Miasto
  autosia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wy to zastanówcie się jak eksponujecie brzeczkę na świat; odkryte chłodzenie, radosne napowietrzanie (w szczególności) ,przelewanie, bezsensowne pomiary blg, za każdym razem coś tam sobie zapodajecie z otoczenia, musicie zminimalizować te czasy do minimum.
 2. Hmmm, musisz sobie uświadomić smak tego słodu,to jest takie trochę palone,ale w 80% to spalony cukier, czyli taki jakby lakier, albo zaprawka do wódki jak dawniej się robiło z palonego cukru. Bezpieczniej będzie dać jakiś palony słód albo palone surowe ziarno. Kiedyś robiłem pszenne ciemne, dałem 220g do wysładzania (całość zasypu jakieś 4 kg) i było w miarę ok,no ale to było pszenne i tam się ten karmel trochę pogubił
 3. 10% to szaleństwo lekkie, palonych mało wniesie, więcej przypalonego cukru. Robiłem max 300g na jakieś 5 kg zasyp , ale we flandryjskim i było ok, w normalnym piwie byłby dramat .
 4. Zawsze możesz pomieszać ten wynalazek z jakimś innym piwem i wyjdzie coś pijalnego albo dobrego, może odkryjesz nowy styl
 5. To będzie jak w przysłowiu ,mądry polak744 po szkodzie A tak na poważnie, to daj wiśnie jak chcesz, z powidłami to po prostu zobacz co się stanie, wrzuć do litrowego słoika z woda i zastaw na 2 tygodnie, zobaczysz czy opadnie i w jaki sposób.
 6. Słód pszenny nie wnosi kompletnie żadnej kwaśności, Np takie grodziskie, kompletnie nie jest kwaśne, a 100% pszenicy
 7. dziedzicpruski

  dziki chmiel

  No to teraz po szybkim teście, jest zupełnie ok,nie połapałbym się w życiu ,że to na dzikiem chmielu, tak ,że da się, tylko trzeba znaleźć odpowiedni, co jest jest bardzo trudne i w dużej mierze jest dziełem przypadku, czy szczęścia.
 8. No pleśń ,ja ostatnio po prostu wygrzałem owoce (śliwki ),ale były suszone, teraz mam plan na wiśnie mrożone i pewnie też je jakoś spasteryzuje w piekarniku po tym co tu zapodałeś. Chociaż maliny wsypałem nawet nie myte, prosto z pola, z brudnego wiadra i nic się nie stało.
 9. Zrób sobie bige (to taki sztywny zaczyn z dużą ilością drożdży), zobaczysz co potrafią, zdziałać drożdże w cieście, zapach jest obłędny i na pewno nie drożdżowy. Problem jest z rozmieszaniem tego,ale jak będzie jej z 50% to może da rade bez większych problemów.
 10. N to dalsze spostrzeżenia; piwo wyszło lekko z wiadra, lekko napowietrzone przy zlewaniu brzeczki, fermentowało 25 dni, smak b.lekko kwaśny, kwas plus gorycz daje maxymalnie zalegającą goryczkę,zapach z wiadra przyjemny,tak i trochę wiśniowy,ze szklanki próbnej b.lekki gnój czy tam skóra (po prostu klasyczny dzik) i jakaś tam owocowość ,wiśni nie czuje, jak zamieszam to w pianie jest ten aromat. Mi to cały czas przypomina młode flandryjskie .
 11. możesz odwracać butelki w skrzynce na piwo, ewentualnie kup skrzynkę na oranżadę i po wycięciu niektórych elementów, odwróceniu skrzynki do góry nogami, tworzy się z tego świetny ociekacz na 12 szt butelek, szyjki wiszą w powietrzu.
 12. dziedzicpruski

  dziki chmiel

  Dzisiaj zabutelkowałem, goryczka faktycznie jak dal mnie koło 20 ibu (max 25), całkiem przyjemna, żadnego ściągania, łodygi, zalegania, jedyny minus na ta chwilę wybrałem na ten eksperyment złe drożdże (york ale), zdominowały smak i aromat całkowicie.
 13. Czy ktoś wie dlaczego oferta Lallemand w sklepach jest taka nędzna ? nie ma drożdży, bakterii,jakby sklepy przestały sprowadzać je.
 14. Zrobiłem niedawno to samo tylko na słodzie jęczmiennym, właśnie wylewam, śmierdzi to niemiłosiernie, nie tyle DMS, ale daje jak z worka ze słodem, coś strasznego...
×
×
 • Create New...