Skocz do zawartości

dziedzicpruski

Members
 • Zawartość

  2239
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana dziedzicpruski w dniu 17 Styczeń

Użytkownicy przyznają dziedzicpruski punkty reputacji!

2 obserwujących

Kontakt

 • Imię
  zet

Piwowarstwo

 • Miasto
  autosia

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. dziedzicpruski

  Wyeast 2001 Urquell Lager

  No, że dają dupy po całości, w sklepie trzeba szukać nowych roczników chmielu, powinno to być na pierwszej stronie, kiedyś tak robili, dlaczego zrezygnowali nie wiem, o jakości chmielu nie wspomnę bo nie kuluje od 2 lat od nich chmielu po porażkach wcześniejszych. Jak chodzi o bokserkę to " stadium całowania się z bokserką " ,w tym przypadku to upadek.
 2. Czyli bakterie dały radę przy 20 ibu ?
 3. dziedzicpruski

  Sklep twojbrowar.pl

  Nie żebym ich bronił ( już tam nie kupuje ze względu właśnie na chmiel) , ale miał może być po prostu z końcówki opakowania zbiorczego.
 4. dziedzicpruski

  Wyeast 2001 Urquell Lager

  To jakiś błąd, TB na psy schodzi od dłuższego czasu, chyba osiągnęli już stadium całowania się z bokserką...
 5. Nie wiem czy gdzieś pisałem (chyba tak), chodzi o uproszczenie procesu, zamiast probówek przeniesienie drożdży bezpośrednio do pojemników z solą fizjologiczna (najlepiej taka do iniekcji bo chyba sterylna powinna być) , najlepiej nie mniejszy pojemnik niż 9ml procedura prosta, trzeba przyciąć ostrym nożykiem pojemnik jak na zdjęciu(razem z tymi bocznymi które na zdjęciu są jeszcze nie odcięte), ale być może można by je zachować do lepszego zaspawania, potem od góry przebić igłą sterylną, wylać (wydusić) trochę soli żeby było więcej miejsca, wstrzyknąć strzykawką z gęstwą bezpośrednio od producenta i zaspawać- czyli delikatnie ogrzewać na palnikiem czubek z dziura i palcami starać się zakleić (oczywiście trzeba to z wyczuciem robić żeby się nie poparzyć ), potem przeprowadzić test szczelności w pozycji pionowej,jak będzie dziura to da się wydusić powietrze,no i chyba tyle.
 6. dziedzicpruski

  Rodzaj chmielu.

  Mocowanie jest proste, kawałek mniejszego wężyka który włazi w sraczwezyk i wąż do zlewania, niestety trzeba wcześniej zlać na cichą,albo przechylać to wiadro ostrożniej (nie próbowałem z "bez cichej" ),jak jest z cichą,to da się zlać ,że może zostanie z pół szklanki .
 7. dziedzicpruski

  Rodzaj chmielu.

  Czy ja wiem, jakbym miał szyszki to wolałbym chmielić na zimno szyszkami, za pomocą kawałka sraczwężyka (wystarczy z 10 cm) spokojnie filtruję szyszki i straty są minimalne, nawet powiedziałbym ,że przy granulacie większe, ten kawałek wężyka musi być zanurzony w piwie (czyli odwrotnie niż pończocha), i pod koniec trzeba przechylić wiadro, ale szyszki działają jak złoże filtracyjne i drożdże (osady) lecą w małej ilości
 8. dziedzicpruski

  Starter do dzikich drożdży

  Może za dużo chmielu nawaliłeś i się nie zakisiło, a reszty flandrowych aromatów też nie ma ?
 9. dziedzicpruski

  Zamiana drożdży

  Opadnie, jak odpowiednio schłodzi .
 10. dziedzicpruski

  Starter nie przechodzi do burzliwej

  No jak nie ma infekcja to jest OK
 11. dziedzicpruski

  Starter nie przechodzi do burzliwej

  Jak mieszasz często to pana będzie niewielka, ale to pewnie zależy tez od drożdży, jest to zupełnie normalne, najważniejsze, ze drożdży przybywa.
 12. Żadnej rurki, możesz to workiem nakryć ,żeby się nie kurzyło, jak długo, ostatnio miałem taki starter chyba 3 tygodnie w temp. otoczenia i wystartowało normalnie.
 13. Zostaw jak normalne piwo, drożdże osiądą, jak będziesz robił to wylejesz większość piwa, zamieszasz resztę i wlejesz do brzeczki.
 14. dziedzicpruski

  Preformy PET - zamówienie grupowe

  Ado czego ma to służyć ?
×