Skocz do zawartości

pawencjusz

Members
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Jarków
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Marki

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Ostatnie wizyty

93 wyświetleń profilu
 1. Odprowadzenie pary podczas warzenia

  Coś co działa i się sprawdza nie jest bez sensu. Jak zwykle, jest kilka patentów na zrobienie jednej rzeczy
 2. Mieszadło w kotle [pytanie laika]

  Zapewne jest szkoła falenicka i szkoła otwocka
 3. Odprowadzenie pary podczas warzenia

  widziałem takie rozwiązanie
 4. Mieszadło w kotle [pytanie laika]

  No właśnie nie, chodzi o to, żeby mieszadło chodziło cały czas. Wówczas temperatura jest bardziej równomiernie rozłożona w kotle i podobno lepiej ma się to dla samego zacierania. W każdym bądź razie, widziałem pracę profesjonalnego browaru i tam mieszadło chodziło non stop
 5. Odprowadzenie pary podczas warzenia

  Ostatnio słyszałem o problemie przy takim odprowadzaniu paru w browarze komercyjnym. Mianowicie para się skraplała i wracała do kotła razem z DMSem.
 6. Mieszadło w kotle [pytanie laika]

  Pręt się w końcu też wygrzeje, a silnik tym bardziej Tak, grzać mogę bez problemu, to prawda. Zastanawiałem się po prostu jak to jest, bo normalnie, kiedy chcemy np. żeby herbata szybciej wystygła to się ją miesza. Jednak rzeczywiście, powolne mieszanie, przy dobrze odizolowanym garnku nie powinno powodować znaczącej utraty temperatury.
 7. Mieszadło w kotle [pytanie laika]

  Czołem! Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad mieszadłem w kotle zaciernym. Samo zbudowanie mieszadła nie stanowi dla mnie problemu, czytałem wiele wątków na ten temat. Główny powód aby mieć mieszadło to równomierne rozprowadzenie temperatury w zacierze, odjęcie sobie ciut pracy. Zastanawiam mnie jedna rzecz. Na tą chwilę zakładam izolację na kocioł, podgrzewam do potrzebnej temperatury, wyłączam gaz, przez godzinę zacierania temp. się trzyma. Czy jeśli mieszadło będzie pracowało to będę zmuszony co jakiś czas podgrzewać zacier czy temperatura będzie stabilna ?
 8. [Sprzedam] Kapslownica Greta. NOWA!

  Właściwie to kapslownica ETERNA, w sklepie za 39zł Niech będzie, oddam za 30zł
 9. Cześć. Sprzedam kapslownice GRETA. Kupiłem ją z całym zestawem, nigdy nie użyłem. Nowa, w sklepie kosztuje ok. 45zł. Ja oddam za 38zł EDIT Właściwie to kapslownica ETERNA https://www.homebrewing.pl/kapslownica-dwuramienna-eterna-p-388.html Kosztuje 39zł Ja oddam za 32zł
 10. Tak, piwo jest pierwszym fermentorze, nie myślałem nawet, w przypadku tego stouta, przelewać na cichą. Jedynie co mi przychodzi od głowy to zbyt małe natlenienie brzeczki przed zadaniem drożdzy. Jak sobie przypomnę poprzednią warkę, tam osadu na dnie po 2 tygodniach było dużo więcej. No nic, musi być jak jest. Najwyżej będzie bardziej słodkie, w końcu to sweet stout. Poczekam jeszcze ok 4 dni i do butelek. W sumie będzie 16 dni w fermentorze.
 11. Demografia piwowara :)

  Nie dość że inżynier to jeszcze IT ale z brodą!
 12. Mierzone Mierzone spławikiem. Początkowe blg wyszło mi 14/23 litry brzeczki
 13. Zacieranie by Zacieranie było w 66 stopniach, przez 75min, ciemne słody dodane na ostatnie 15min. Później podgrzanie do 72 na 10min i mashout.
 14. Cześć, półtora tygodnia temu, w sobotę, uwarzyłem milk stouta z gotowego przepisu. Zadałem drożdże US-5, fermentacja ruszyła w ok. 12 godzin, może mniej. Temperatura według autora receptury powinna być między 19 a 21 stopni i raczej poza ów granice nie wyszła. Po tygodniu, czyli w kolejną sobotę, zmierzyłem cukier, z 14 odfermentowało do 8blg. Wczoraj ponownie zmierzyłem, cały czas stoi na 8. Zastanawiam się czy to już koniec? Domyślam się, że tutaj stopień odfermentowania może być mniejszy ze względu na laktozę, której drożdże nie lubią. Jednak czy nie za dużo zostało (laktozy było 0.7kg na ok. 5kg słodów) ? Czy można jeszcze dorzucić drożdży, jakieś 3-5g suchych ?
 15. Czujnik temperatury w garnku

  Hahaha....może się dopiero uczy ale drogo nie wziął, a spaw funkcje swą spełnia Ja jestem zadowolony Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
×