Skocz do zawartości

Kondzioss

Members
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Miasto
  Przemyśl
 1. Jak w tytule. Ew. czy można gdzieś zapłacić za śrutowanie?
 2. Kondzioss

  Czy fermentacja przebiegła dobrze?

  Ok dzięki wielkie za pomoc.
 3. Kondzioss

  Czy fermentacja przebiegła dobrze?

  Ok dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze tylko mam pytanie czy przelać tą brzeczkę z dna na cichą czy wylać do zlewu.
 4. Kondzioss

  Czy fermentacja przebiegła dobrze?

  No ale co się stało, dlaczego mam zapomnieć.
 5. Kondzioss

  Czy fermentacja przebiegła dobrze?

  Niestety nie mam jak zmierzyć blg. Przelałem na cichą bo tak było w instrukcji z brew-kitu. Stąd takie drożdże.
 6. Witam, uwarzyłem tydzień temu Belgian Pale Ale, zadałem drożdżami S-33 i dzisiaj przelewam na cichą. Zauważyłem, że na dnie prawie w ogóle nie ma osadu, a brzeczka na dole jest bardzo zmętniona (chyba przez te drożdże). Wygląda to tak: https://imgur.com/a/nz89L Czy tak to powinno wyglądać, jeśli tak to czy zlewać tą mętną ciecz do cichej?
 7. Kondzioss

  Czy moje drożdże umarły?

  Tak, robisz coś źle: nie czytasz przed rozpoczęciem roboty. Dla odmiany, twoje drożdże robią wszystko dobrze. Co w takim razie robię źle, chętnie się dowiem i poprawie na przyszłość.
 8. Kondzioss

  Czy moje drożdże umarły?

  No mam nieszczelność, bo fermentuję bez rurki więc nie domykam całkiem klapy. Robie coś źle?
 9. Kondzioss

  Czy moje drożdże umarły?

  Na pewno? Bo na początku piana bardzo urosła a teraz wszystko opadło i nie słychać żeby pracowały.
 10. 2 dni temu uwarzyłem swoje pierwsze piwe (stout), do fermentacji użyłem drożdży safale S-04. Dzisiaj piwo w fermentorze wygląda tak: http://i.imgur.com/e5b1lj2.jpg. Czy to znaczy, że drożdże umarły i jeśli tak to czy da się to uratować nowymi drożdżami?
 11. Kondzioss

  Pierwsze warzenie Dry Stout

  OK odpuszczę sobie w takim razie fermentację cichą. Tutaj wyboru nie mam za dużego albo postawię w pokoju, albo w piwnicy gdzie pewnie będzie trochę chłodniej. Przy temperaturach jakie będą panowały w lipcu pewnie ta druga opcja byłaby lepsza.
 12. Kondzioss

  Pierwsze warzenie Dry Stout

  Dzięki za link, przeczytałem Mówisz tutaj o przelewaniu z cichej do butelek tak? I dzięki za resztę porad, na pewno skorzystam. Czyli po zakończeniu gotowania mogę od razu brzeczkę przelać i dolać wody nie czekając aż ostygnie tak?
 13. Witam, niedługo zacznę warzenie swojego pierwszego piwa i zamierzam użyć tego zestawu: https://browamator.pl/ba-prawdziwy-stout-12-zestaw-na-20-l-piwa-z-eks,3,34,961 Obejrzałem poradnik na youtubie i przeczytałem jedną książkę ale nie jestem pewny że wszystko dobrze zrozumiałem i chciałbym się upewnić, że krok po kroku wszystko dobrze zrobię. Jeżeli ktoś doświadczony mógłby przejrzeć mój plan i napisać o tym sądzi byłbym bardzo wdzięczny No to lecimy: -do garnka wlewam 6 litrów wody i wrzucam jęczmień w siateczce -podgrzewam wodę do momentu, w którym woda będzie bliska wrzeniu i wyciągam wtedy jęczmień -wyłączam palnik i powoli dolewam ekstraktów ciągle mieszając -po dolaniu wszystkiego włączam palnik i gotuje brzeczkę do wrzenia -kiedy brzeczka zacznie wrzeć wrzucam 30g chmielu i gotuje przez 50 minut -po 50 minutach dosypuję jeszcze 10g chmielu i gotuje przez 10 minut -później wyłączam palnik i czekam żeby brzeczka ostygła -po ostygnięciu przelewam do fermentatora rurką i dolewam wody do 20 litrów -do fermentatora wlewam wcześniej przygotowane drożdże, mieszam i zamykam fermentator na tydzień -po tygodniu przelewam rurką do drugiego fermentatora na fermentacje cichą i zostawiam na następny tydzień -po tygodniu rozlewam do butelek I tu jeszcze jedno pytanie, po jakim czasie w butelkach piwo nadaje się do picia? Z góry dziękuję za pomoc
×