Jump to content

Kondzioss

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Miasto
  Przemyśl
 1. Ok dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze tylko mam pytanie czy przelać tą brzeczkę z dna na cichą czy wylać do zlewu.
 2. No ale co się stało, dlaczego mam zapomnieć.
 3. Niestety nie mam jak zmierzyć blg. Przelałem na cichą bo tak było w instrukcji z brew-kitu. Stąd takie drożdże.
 4. Witam, uwarzyłem tydzień temu Belgian Pale Ale, zadałem drożdżami S-33 i dzisiaj przelewam na cichą. Zauważyłem, że na dnie prawie w ogóle nie ma osadu, a brzeczka na dole jest bardzo zmętniona (chyba przez te drożdże). Wygląda to tak: https://imgur.com/a/nz89L Czy tak to powinno wyglądać, jeśli tak to czy zlewać tą mętną ciecz do cichej?
 5. Tak, robisz coś źle: nie czytasz przed rozpoczęciem roboty. Dla odmiany, twoje drożdże robią wszystko dobrze. Co w takim razie robię źle, chętnie się dowiem i poprawie na przyszłość.
 6. No mam nieszczelność, bo fermentuję bez rurki więc nie domykam całkiem klapy. Robie coś źle?
 7. Na pewno? Bo na początku piana bardzo urosła a teraz wszystko opadło i nie słychać żeby pracowały.
 8. 2 dni temu uwarzyłem swoje pierwsze piwe (stout), do fermentacji użyłem drożdży safale S-04. Dzisiaj piwo w fermentorze wygląda tak: http://i.imgur.com/e5b1lj2.jpg. Czy to znaczy, że drożdże umarły i jeśli tak to czy da się to uratować nowymi drożdżami?
 9. OK odpuszczę sobie w takim razie fermentację cichą. Tutaj wyboru nie mam za dużego albo postawię w pokoju, albo w piwnicy gdzie pewnie będzie trochę chłodniej. Przy temperaturach jakie będą panowały w lipcu pewnie ta druga opcja byłaby lepsza.
 10. Dzięki za link, przeczytałem Mówisz tutaj o przelewaniu z cichej do butelek tak? I dzięki za resztę porad, na pewno skorzystam. Czyli po zakończeniu gotowania mogę od razu brzeczkę przelać i dolać wody nie czekając aż ostygnie tak?
 11. Witam, niedługo zacznę warzenie swojego pierwszego piwa i zamierzam użyć tego zestawu: https://browamator.pl/ba-prawdziwy-stout-12-zestaw-na-20-l-piwa-z-eks,3,34,961 Obejrzałem poradnik na youtubie i przeczytałem jedną książkę ale nie jestem pewny że wszystko dobrze zrozumiałem i chciałbym się upewnić, że krok po kroku wszystko dobrze zrobię. Jeżeli ktoś doświadczony mógłby przejrzeć mój plan i napisać o tym sądzi byłbym bardzo wdzięczny No to lecimy: -do garnka wlewam 6 litrów wody i wrzucam jęczmień w siateczce -podgrzewam wodę do momentu, w którym woda będzie bliska wrzeniu i
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.