Skocz do zawartości

andy196824

Members
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  ŁÓDŹ

Ostatnie wizyty

107 wyświetleń profilu
 1. andy196824

  Piwniczka na wino

 2. andy196824

  Piwniczka na wino

  Nareszcie wytynkowane ,teraz szalunek i lanie stropu
 3. andy196824

  Piwniczka na wino

  Jeszcze udało mi się wylać strop nad schodami , ale to już wszystko na ten rok. Niestety mam inny problem a mianowicie woda gruntowa spowodowała że do piwniczki napompowało mi 10 cm wody . Woda weszła między posadzką a ścianą, tam gdzie jest izolacja pozioma . Ścian jeszcze nie tynkowałem więc na wiosnę będę musiał pomyśleć o izolacji wewnątrz piwniczki.
 4. andy196824

  Piwniczka na wino

  darinho, bardzo fajnie zagospodarowałeś wolne miejsce , i to tanim kosztem
 5. andy196824

  Piwniczka na wino

  Koszt to jakieś 10 000 zł materiał , koparka , grucha do wylania ławy. Za robotę nie płacę bo robię sam.Z piwem można się podłączyć miejsca będzie dużo
 6. andy196824

  Piwniczka na wino

  nareszcie koniec z murowaniem. Schody też już wylane ,jeszcze tylko jakieś drobne prace w tym roku ,resztę trzeba będzie zostawić na przyszły rok.
 7. andy196824

  Piwniczka na wino

  niestety idzie bardzo wolno. ciągle pada , jak przyjadę z pracy o 16 to do wieczora mam mało czsu, i jeszcze muszę zaznaczyć że wszystko robię sam ,czyli muszę wymieszać beton w betoniarce potem przetransportować go na dół , bloczki też same nie wskoczą do dołu ,a potem zostaje jeszcze wymurowanie tego wszystkiego. Ale jak już skończę piwniczkę to nie wyjdę z niej przez tydzień
 8. andy196824

  Piwniczka na wino

  budowa powoli idzie do przodu
 9. andy196824

  Piwniczka na wino

  mariomw fajna tylko czy nie za mała ,jeszcze jak zrobisz przedsionek to się bardziej zmniejszy.
 10. andy196824

  Piwniczka na wino

  płyta już wylana ,oczywiście jeszcze nie zatarta , ale to za chwilę
 11. andy196824

  Piwniczka na wino

  wreszcie zaczęła się budowa mojej piwniczki.Zbrojenie gotowe ,teraz czekam za gruchą i lejemy płytę.
 12. andy196824

  Piwniczka na wino

  Na początku też miałem lać ławe i wykładać podłogę cegłą , ale podłoga będzie na głębokości od 2,5 do3m ,a jak przyjdzie woda gruntowa to będę miał basen a nie piwniczkę , a sama izolacja nie wytrzyma parcia wody,więc jestem skazany na płytę fundamentową.
 13. andy196824

  Piwniczka na wino

  en post mam przeczytany od dechy do dechy, tylko kolega Yanek lał ławe a nie płytę fundamentową i tylko z trzech stron schowana w ziemi.
 14. andy196824

  Piwniczka na wino

  Witam, nareszcie przyszedł czas aby zrealizować swoje marzenia, będę budował piwniczkę .Projekt jest taki: 4x6x2,5m. Teren został wyznaczony,więc teraz sprawy papierkowe ,czyli zgłoczenie w gminie,a tam szok odsyłano mnie od pokoju do pokoju i nikt nie potrafił mi powiedzieć co z tym zrobić ,aż w końcu sam dyrektor podioł decyzję : PIWNICZKA NIE MA STATUSU POMIESZCZENIA GOSPODARCZEGO WIĘC NIE TRZEBA ROBIĆ ZGŁOSZENIA: podziękowałem i wyszedłem , i to by było na tyle spraw papierkowych.co do budowy to mój plan jest taki: płyta podłogowa będzie wylana na głębokości od2,5 do 3m to będzie zależało od wód gruntowych, płyta grubości 20cm lana z gruchy beton mocny wodoszczelny, oczywiście wylany na folii budowlanej,będzie zazbrojony prętem 12mm w podwójnej siatce i oczku 20x20cm, brzegi oraz miejsca pod ścianą zostaną wzmocnione dodatkowymi drytami a strzemionach. Ściany z bloczka fundamentowego 38x24x12 cm ,co drugą warstwę będę kładł 2 pręty 6mm aby je wzmocnić.Co do reszty budowy to jeszcze plany mogą ulec zmianie. Jak tylko zacznę kopać to dorzucę fotki. ps: jeśli ktoś z szanownych kolegów miałby wiedzę co do budowy to proszę o poprawę tego projektu.
 15. andy196824

  Piwniczkę buduję.

  W lipcu zaczynam budować swoją piwniczkę 4x5m i zagłębioną w gruncie 2,5m. Muszę wylać płytę fundamentową ,ale nie wiem jakiej grubości i jakie zbrojenie. może ktoś z szanownych forumowiczów podpowie mi coś na ten temat. Z ciekawostek powiem wam ze byłem w starostwie zrobić zgłoszenie i okazało się że piwniczka to nie pomieszczenie gospodarcze i nie trzeba robi zgłoszenia.
×