Jump to content

Nathandrel

Members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

About Nathandrel

 • Birthday 10/16/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Oficerska
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Dominik

Recent Profile Visitors

503 profile views
 1. Achtung Warszawa! Potrzebna mi na cito gęstwa US-05 żeby zaszczepić warkę ca 24litry. Moje suchary US-05 podczas rehydratyzacji nie wyglądały najlepiej i potrzebuję mieć coś awaryjnie żeby nie poszło to w kanał, jeśliby nie wystartowały.
 2. Panowie, jak to jest z trwałością słodów? Okazało się że mam jakieś zachomikowane słody którym termin przydatności do spożycia minął w maju zeszłego roku. Są zamknięte szczelnie w folii (sklep pakuje do worków i zgrzewa). Pytanie-warzyć na tym czy wywalić? Za robotę chce się zabrać jutro z rana, więc świeżych materiałów nie załatwię, a potem będę miał dłuższą przerwę od stania przy garach :(.
 3. W sumie to nie wiem czy to by się nie kwalifikowało na osobny temat, ale.. czy ktoś jako zamiennik styropianowego pudła stosował torby do żywności, takie jak stosuje się w dostawie w gastronomii? Ostatnio w korku stałem za panem z uber eats i zaskoczyło mnie jaki ten jego majdan jest wielki... to mi dało do myślenia, że można by taką torbę stosować zamiast pudła, normalnie karmiąc ją zmrożonymi petami. Ponieważ mam zdrowy pogląd na własną genialność to jestem pewien że ktoś już to wymyślił i zastosował wcześniej. Niech się podzieli jaka torba i jak dobrze trzyma!
 4. Skrórkę myłeś? Parzyłeś przed zdejmowaniem? Ostatnio sparzyłem, obrałem skórkę z całej cytryny i dałem na cichą, efekt był słaby, nie wiem, może mało dałem, ale cytryna była po byku.
 5. Maciek, na ile litrów ten zasyp? 40?
 6. Pokażcie i wytłumaczcie porządnie jak wysładzać, bo mam katastrofalną wydajność i każda pomoc się przyda ;).
 7. O panie, to są sąsiady-Sadyba z tej strony :). A żeby nie było offtopu to jeśli zapach ulatnia się z piwa po kilku chwilach to ja bym jednak obstawiał siarkowodór (stres drożdży). Miałem to samo w cydrze, siarkowodór taki że oczy łzawiły. Miesiąc z okładem leżał w piwnicy i teraz nagle się wyprostował, zapachu siarkowodoru prawie nie ma, a jak chwilkę się da postać w szklance to tylko jabłko I gruchę czuć, no poezja :).
 8. Do kanału to szkoda roboty. Nagazuj w tydzień i potem pij na zdrowie.
 9. Zbyszek, dzięki za przepis+info o płatkach. Popełnię pewnie podobną wareczkę w niedzielę, zobaczymy co się urodzi :).
 10. Jak dla mnie to za krótko stoi. Daj drożdżom skończyć i spokojnie sobie opaść.
 11. Sztos projekt. Postawiłbym sobie coś takiego w salonie!
 12. Właśnie Zbyszku napisz czy coś ze smaku/aromatu miodu zostało.
 13. Jeśli piwo teraz jest bez szału to będzie tylko gorzej. Ja też pierwszą warkę robiłem z brewkitu Bulldoga i też uciekła mi temperatura fermentacji. Z mojego doświadczenia-spij póki jest w miarę pijalne. Moja pierwsza warka z czasem straciła bardzo mocno-wszystkie wady uwypukliły się w "wysezonowanym" piwie.
 14. Karmel to kwestia dożynkowa. To trochę takie piwo "na winie"-co się nawinie to do piwa ;). Temperaturę wyliczył brewtarget. Planuję jednak olać elektronowy mózg i wrzucić słody w 70 stopniach. Trochę natchnęła mnie prezentacja Dagome z WFP "A co będzie jak wrzucę"-bije z tej prezentacji taka zachęta do eksperymentów na własną rękę, planuję więc iść na całość i eksperymentować.
 15. Wszystkie swoje warki do tej pory robiłem na stołecznej kranówce i nie wyczuwam w nich żadnych metalicznych posmaków, podobnie jak osoby degustujące moje wyroby. Być może to wina instalacji?
×
×
 • Create New...