Skocz do zawartości

Nathandrel

Members
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Nathandrel

 • Urodziny 16.10.1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Oficerska
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Dominik

Ostatnie wizyty

349 wyświetleń profilu
 1. Nathandrel

  Chmiel Sorachi Ace - czym zastąpić

  Skrórkę myłeś? Parzyłeś przed zdejmowaniem? Ostatnio sparzyłem, obrałem skórkę z całej cytryny i dałem na cichą, efekt był słaby, nie wiem, może mało dałem, ale cytryna była po byku.
 2. Nathandrel

  Czekoladowy Milk Stout - modyfikacja

  Maciek, na ile litrów ten zasyp? 40?
 3. Nathandrel

  2018.01.05 - pokaz warzenia na youtube - na żywo!

  Pokażcie i wytłumaczcie porządnie jak wysładzać, bo mam katastrofalną wydajność i każda pomoc się przyda ;).
 4. Nathandrel

  Brzydki zapach z fermentora

  O panie, to są sąsiady-Sadyba z tej strony :). A żeby nie było offtopu to jeśli zapach ulatnia się z piwa po kilku chwilach to ja bym jednak obstawiał siarkowodór (stres drożdży). Miałem to samo w cydrze, siarkowodór taki że oczy łzawiły. Miesiąc z okładem leżał w piwnicy i teraz nagle się wyprostował, zapachu siarkowodoru prawie nie ma, a jak chwilkę się da postać w szklance to tylko jabłko I gruchę czuć, no poezja :).
 5. Nathandrel

  Co mogło wyjść źle ? Piwo z brewkita

  Do kanału to szkoda roboty. Nagazuj w tydzień i potem pij na zdrowie.
 6. Nathandrel

  Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.

  Zbyszek, dzięki za przepis+info o płatkach. Popełnię pewnie podobną wareczkę w niedzielę, zobaczymy co się urodzi :).
 7. Jak dla mnie to za krótko stoi. Daj drożdżom skończyć i spokojnie sobie opaść.
 8. Nathandrel

  Kegerator z barkiem

  Sztos projekt. Postawiłbym sobie coś takiego w salonie!
 9. Nathandrel

  Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.

  Właśnie Zbyszku napisz czy coś ze smaku/aromatu miodu zostało.
 10. Nathandrel

  Co mogło wyjść źle ? Piwo z brewkita

  Jeśli piwo teraz jest bez szału to będzie tylko gorzej. Ja też pierwszą warkę robiłem z brewkitu Bulldoga i też uciekła mi temperatura fermentacji. Z mojego doświadczenia-spij póki jest w miarę pijalne. Moja pierwsza warka z czasem straciła bardzo mocno-wszystkie wady uwypukliły się w "wysezonowanym" piwie.
 11. Nathandrel

  Single hop Citra a'la AIPA-"dożynkowe"

  Karmel to kwestia dożynkowa. To trochę takie piwo "na winie"-co się nawinie to do piwa ;). Temperaturę wyliczył brewtarget. Planuję jednak olać elektronowy mózg i wrzucić słody w 70 stopniach. Trochę natchnęła mnie prezentacja Dagome z WFP "A co będzie jak wrzucę"-bije z tej prezentacji taka zachęta do eksperymentów na własną rękę, planuję więc iść na całość i eksperymentować.
 12. Nathandrel

  Single hop Citra a'la AIPA-"dożynkowe"

  Wszystkie swoje warki do tej pory robiłem na stołecznej kranówce i nie wyczuwam w nich żadnych metalicznych posmaków, podobnie jak osoby degustujące moje wyroby. Być może to wina instalacji?
 13. Cześć, Prośba o szybkie przejrzenie receptury. Nie jest ona idealna, po prostu muszę zrobić dożynki w magazynie słodów, stąd taka a nie inna ich kombinacja. Bardziej prosiłbym o uwagi na temat chmielenia. Zasyp: 5kg pale ale strzegom 0,25 kg karmelowy czerwony strzegom 0,25 kg monachijski I strzegom Zacieranie na lenia -18 litrów stołecznej kranówki podgrzane do 75 stopni (tak mi brewtarget wyliczył, nie wiem na ile to rozsądne) i infuzja słodów. Godzina w garze "na ramzesa" (w sensie zaizolowane kocem), próba jodowa, potem powolne prowadzenie do wygrzewu w 78 stopaniach i przytrzymanie w tej temp 15 minut. Filtracja do objętości 25 litrów i gotowanie. Chmielenie: 30g citry na 60 20g citry na 10 100g citry po wyłączeniu palnika/chłodzenia (mam chłodnicę) celuję w około 12,3 (wiem że to za mało na stylowe AIPA, ale taki urok dożynek) Uwodnione US 05 do tego. Fermentacja w około 19-20 stopniach. 5 dni przed rozlewem planuję wpakować 50g citry na zimno. Co chcę osiągnąć-piwo dość goryczkowe, ale żeby nie żadnego "wykręciryja"-ma to być napitek na imprezy, żeby jak zaprzyjaźnione Janusze i Grażynki przyszli to żeby mogli zobaczyć że kraft/=wykręciryj dla hipsterów w rurkach. Do dyspozycji jest 200g citry jeśli chodzi o chmielenie i nic ponad to (bo dożynki). Wszelkie uwagi są mile widziane.
 14. Nathandrel

  Nowa wersja piwo.org - sugestie, problemy, błędy

  Dawno mnie w tym temacie nie było;). Jest szansa na jakieś prostsze "podbijanie" licznika warek? Teraz jak już wiem gdzie to "siedzi" to raptem trzy kliki, ale fajnie by było, jakby to był jeden klik (np. wyciągnięte do dropdowna obok nicku).
 15. No dobra, rozważmy zatem opcje. Chciałbym "doaromacić" piwko, ale nie podbijać już za mocno goryczki. Czy przy chłodzeniu zejść z temperaturą do 77 stopni i zrobić przerwę (hopstand)-nigdy tego nie robiłem, to jest zresztą moja pierwsza "autorska" receptura? Dołożenie chmielu to nie problem, wąż w kieszeni nie syczy, ;), bardziej chciałbym zużyć wszystko co kupię na jeden mach, żeby chmiel nie leżał (warzę średnio co dwa tygodnie, ale powoli fermentory w domu się kończą).
×