Jump to content

Nathandrel

Members
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

About Nathandrel

 • Birthday 10/16/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Oficerska
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Dominik

Recent Profile Visitors

702 profile views
 1. Nathandrel

  grainfather

  Ja na swój komplet gumek (też dostałem z podartymi) czekam od listopada 2020. Powodzenia w walce z supportem, który jest mocno ułomny.
 2. Nathandrel

  grainfather

  Czy ktoś zna zamiennik uszczelki pompy? Moją trafiło, w TB nie ma, w oficjalnym sklepie też nie ma.
 3. Ja bym tylko dodał - uważaj podwójnie przy nagazowaniu na granaty - grube, lane, butelki odstrzeliwują dno i tyle, cienkie "szwowe" walą rozpryskowym. Raz miałem granaty (szczęśliwie piwo nie stało w mieszkaniu tylko w boksie piwnicznym), właśnie w butelkach po m. in. Desperadosie. Do dziś nie udało się z cegieł wydłubać wszystkich odłamków szkła z tych flaszek które strzeliły wtedy.
 4. Nathandrel

  grainfather

  Pytanie za 100 albo i za 1000 punktów - czy ktoś widział ten sprzęt dostępny w EU?
 5. Panowie, to ja jeszcze w kwestii zbioru z góry/dołu. Dostałem trochę suszonych w piekarniku Oslo od kolegi z gruby na FB. Spytałem go o zbiór, powiedział mi że jeśli szczepię czystym Oslo to nie ma znaczenia i spokojnie mogę zebrać mikroby z dna fermentora. Teraz to trochę musztarda po obiedzie, bo piany już na powierzchni piwa nie ma, zostały jakieś smęty po boku fermentora (zadane w niedzielę wieczorem). Jak to w końcu z tym zbiorem jest?
 6. Panowie, a jak z żywotnością tych mikrobów. Mam fiolkę przeterminowaną o rok, ale... no właśnie, cały czas siedziała nieotwarta w lodówce. Korci mnie zadać, z drugiej strony szkoda mi gotowania ;).
 7. 1. Jak mierzysz temperaturę? Czy wyłączasz palnik jak tylko dobijesz do zadanej temperatury czy może mieszasz i czekasz chwilę aż temp. się ustabilizuje? To samo po czasie, mieszasz przed zmierzeniem? Mierzysz w tym samym miejscu, mniej więcej w środku garnka (nie chodzi tylko o lustro brzeczki, ale też "wysokość")? Po zgaszeniu palnika i ustabilizowniu temperatury owiń garnek kocem, albo czymś podobnym, mnie potrafi uciec podczas zacierania, owszem, ale to jest 2-3 stopnie na 30 minut, a nie 5-7 na 15. 2. Jeśli na zimno to tak, warto, jeśli na gorąco to porządny whirlpool i umieję
 8. Panowie, niby już początkujący nie jestem, ale co i rusz w tym hobby weryfikuje pogląd na własną genialność - temat RIS z ekrastraktów. O ile receptura nie stanowi dla mnie problemu to drożdże już owszem. Spotkałem się z przepisami gdzie zadawano US05. Zaraz będę miał fajną, rozhulaną gęstwę właśnie z takich drożdży. Będzie coś z tego dobrego czy lepiej jednak coś innego (co?) zadać?
 9. Wrzuć sądę do gara na środku, patrz co tam się dzieje, jak dojedziesz do zadanej temperatury albo zgaś palnik, energicznie pomieszaj całość, poczekaj trochę aż temperatura się ustabilizuje (pół minuty? minutę? na wyczucie) i wtedy zmierz, podgrzej jeśli trzeba.
 10. Spokojnie utrzymasz, tylko weź sobie więcej butelek z lodem zrób (ew. większe butle), niestety reszta metodą prób i błędów.
 11. Achtung Warszawa! Potrzebna mi na cito gęstwa US-05 żeby zaszczepić warkę ca 24litry. Moje suchary US-05 podczas rehydratyzacji nie wyglądały najlepiej i potrzebuję mieć coś awaryjnie żeby nie poszło to w kanał, jeśliby nie wystartowały.
 12. Panowie, jak to jest z trwałością słodów? Okazało się że mam jakieś zachomikowane słody którym termin przydatności do spożycia minął w maju zeszłego roku. Są zamknięte szczelnie w folii (sklep pakuje do worków i zgrzewa). Pytanie-warzyć na tym czy wywalić? Za robotę chce się zabrać jutro z rana, więc świeżych materiałów nie załatwię, a potem będę miał dłuższą przerwę od stania przy garach :(.
 13. W sumie to nie wiem czy to by się nie kwalifikowało na osobny temat, ale.. czy ktoś jako zamiennik styropianowego pudła stosował torby do żywności, takie jak stosuje się w dostawie w gastronomii? Ostatnio w korku stałem za panem z uber eats i zaskoczyło mnie jaki ten jego majdan jest wielki... to mi dało do myślenia, że można by taką torbę stosować zamiast pudła, normalnie karmiąc ją zmrożonymi petami. Ponieważ mam zdrowy pogląd na własną genialność to jestem pewien że ktoś już to wymyślił i zastosował wcześniej. Niech się podzieli jaka torba i jak dobrze trzyma!
 14. Skrórkę myłeś? Parzyłeś przed zdejmowaniem? Ostatnio sparzyłem, obrałem skórkę z całej cytryny i dałem na cichą, efekt był słaby, nie wiem, może mało dałem, ale cytryna była po byku.
 15. Maciek, na ile litrów ten zasyp? 40?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.