Jump to content

Szarik

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BUK
 • Rok założenia
  2017
 • Miasto
  Bukowno

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

433 profile views
 1. Dziś otworzyłem jedną butelkę. Wynik mnie zaskoczył. 3 BLG! Jutro zamierzam otworzyć kolejną i zobaczyć jaki będzie wynik. Coś mi tu nie pasuje, chyba będę musiał kupić nowy miernik... Wczoraj jak mierzyłem to na bank było 8... a dziś juz jest 3... jakieś cuda tu się dzieją...
 2. Jak zwykle, zawiodło najsłabsze ogniwo czyli piwowar. Nie sprawdziłeś odfermentowania przed dodaniem materiału do refermentacji i butelkowaniem. No tak ale to co miałem trzymać to piwo jeszcze 2,3,4 tyg na cichej ? I modlić się o to żeby drożdże których i tak było mało zjechały do ? Własnie do ilu ?
 3. Tylko w takim razie co zrobiłem źle ? W sumie robiłem wszystko tak jak jest w przepisie, Co poszło nie tak ?
 4. to chyba podlega pod terroryzm tz. podkładanie komuś takich bombek Hmm czyli mówisz że to jebnie ? Piwo jest w transporterach przykryte w piwnicy, a tam raczej nikt nie będzie zaglądał w najbliższym czasie, więc w miarę bezpiecznie. Chociaż dalej mam nadzieję ze nie wybuchnie ..
 5. Sprawdzić poziom nagazowania będę mógł dopiero za tydzień... Poziom BLG sprawdzałem przed i po dodaniu miodu. Wyniki były podobne wahały się koło 8BLG.
 6. Wiem że to nie jest sok 100% ale jak sie nie ma co się lubi to się lubi to co ma. A po drugie w przepisie gość stosował ten sok i podobno wychodzi smaczne A co z tymi granatami ? Jaki to ma wpływ na refermentację? Jak dodaję soku na cichą gdzie nie ma już za dużo drożdży a później jeszcze substancję do refermentacji.. coś mi tu nie pasuje..
 7. Herbapol syrop malinowy. Niestety nie zmierzyłem...
 8. Coś takiego mam http://piwniczka.org/images/multimierz,%20cukromierz,%20Piwniczka,%20piwniczka.org%20-0.png Standardowy balingometr kupiony w leroy.
 9. Witajcie, po kilku tygodniach warzenia piwa fermentacji burzliwej później cichej nastąpił dzień butelkowania. Niestety męczy mnie pytanie, czy będą z tego piwa GRANATY !? Proces warzenia piwa, 3 tyg temu zacząłem warzenie, przed zadaniem drożdży dodałem miód(miodowo malinowe piwo ma wyjść) do piwa i odstawiłem na burzliwą fermentację. Piwko ładnie sobie fermentowało przez dwa tygodnie z 12 BLG zeszło do 3. Po tym czasie przelałem piwo do drugiego fermentora oddzielając od drożdży i tutaj podczas przelewania dodałem do piwa 1,5L syropu malinowego(piwa było około 23L). Takie o to piwo p
 10. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dziś zmodyfikowałem recepturę uwzględniając część uwag. Znacznie zmieniłem kolejność ilość i czas chmieli oraz zwiększyłem ilość słodu oraz brzeczki. Mam nadzieję że wyjdzie przynajmniej 25L piwa Zamówienie już zrobione, pod koniec tygodnia rozpoczynam warzenie! Zobaczymy co z tego wyjdzie
 11. Po pierwsze nie powiedziałem że nie lubię goryczki, wspomniałem wcześniej o piwie pinty i tam widzę to ibu na poziomie 69. Bardzo mi to piwo smakowało. Lubię goryczkę ale nie chce zrobić piwa na poziomie >100 żeby mi "mordę wykręcało". A czemu AIPA? Powód jest bardzo prosty. Wypiłem kilka piwa apa, później natrafiłem na AIPA. Odczucia były następujące, apa spoko ale coś mi brakuje. APIA - to jest to! Takie chcę mieć piwo! Nie wyjdzie idealna aipa, spoko następna wyjdzie, ważne żeby było dobre. Chyba się nie zgodzę z tym że wrzucanie później drugiego słodu może zaszkodzić jak patrzę
 12. I to jest konkretna odpowiedź! Czyli i chmielenie na zimno i chmielenie na cichej nie zmieniają ibu ale wpływają na odczucia i aromaty. Ta wiedza bardzo się przyda przy układaniu końcowej receptury!
 13. Rozumiem że wpływa to na aromat i bardzo dobrze ale wydaje mi się że również ma to wpływ na ibu a jeśli chce osiągnąć odpowiedni poziom to muszę wiedzieć ile tego dać oraz ile dać podczas gotowania żeby uzyskać pożądany efekt. ok, dzięki! tak zrobię.
 14. Wiem, że AIPA powinna być bardzo chmielowa natomiast nie chcę przesadzić. Tak jak mówiłem jak wyjdzie koło 60-80 IBU to będzie spoko. Nie chcę tam nawalić chmielu chmielu i jeszcze raz chmielu bo moje kubki smakowe tego nie wytrzymają, a piwo w końcu po to się robi żeby smakowało, prawda ? Może kiedyś taką bombę chmielową uwarzę a chociażby Pinta w swojej kolekcji posiada AIPA, atak chmielu i z tego co widzę ma ona 69 IBU, więc w moich granicach. Z tego co piszecie, spodobał mi się pomysł dodania chmielu Warrior na początek i tak pewnie zrobię. Prawdopodobnie dołożę jeszcze 1kg slodu p
 15. Na wydajność mojej warzelni co najmniej 6 kg na 20 litrów (Przy dobrym wysładzaniu). Tylko, że ja podstawowych słodów używam ze Strzegomia, a te podobno dają trochę mniejszą wydajność. Paczka drożdży wystarczy do przefermentowania. Jakieś piwa już warzyłeś z zacieraniem? Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Ogólnie to będzie moja druga warka, pierwsza była z brewkitu. Trzeba zrobić krok na przód !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.