Jump to content

Tengel

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  Parczew

Recent Profile Visitors

309 profile views
 1. na fizyczny rozum - powierzchnia dna fermentora to chyba około 1/6 powierzchni całkowitej , więc z tą wymianą przez dno to słabo
 2. przemyśl jeszcze te zawory kulowe, te które podlinkowałeś są jednoczęściowe, mają zawężony przelot, lepsze (ale trochę droższe) są dwuczęściowe.
 3. No chyba jednak nie masz racji. Przenoszą energię wzdłuż rury, wraz z płynącą w nich wodą, natomiast na zewnątrz raczej izolują. Ale jak to piszą na forum próbuj, a efektami się podziel.
 4. Gdy w środku będzie fermentor to będzie dużo ciepłej, jedna butelka nie wystarczy, fermentacja jest egzotermiczna, w początkowej fazie fermentor grzeje się dosyć mocno.
 5. Kuchenka indukcyjna nie bardzo poddaje się sterownikom, wymaga "podwójnego" kliknięcia, żeby ją włączyć, dodatkowo dochodzi sterowanie mocą. Musiałbyś ingerować we wnętrze.
 6. Mam chłodnicę, która była połączona rodzajem grzebieni z wygiętej blachy. Z powodu trudności z czyszczeniem wywaliłem te grzebienie, chłodnicę rozciągnąłem i używam w takim stanie, sprawdza się.
 7. Ja używam takich, szczelne, mocne, dają się ustawiać piętrowo.
 8. Barley Wine 21.5l Pale Ale 24.5l Cydr 23.5l Pszeniczne 23l Świąteczne 25l Razem 117.5 l +8373.5 l Razem 8491.
 9. Do klejenia najlepsze jest mleko - później najłatwiejsze do usunięcia.
 10. Można jeszcze tak : Tylko co z utlenieniem?
 11. Ale na nim jest napisane, że wymaga spłukania przed kontaktem powierzchni z żywnością, więc raczej nie nadaje się chyba że będziesz po tym płukał wodą destylowaną.
×
×
 • Create New...