Jump to content

Tengel

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  Parczew

Recent Profile Visitors

198 profile views
 1. Barley Wine 21.5l Pale Ale 24.5l Cydr 23.5l Pszeniczne 23l Świąteczne 25l Razem 117.5 l +8373.5 l Razem 8491.
 2. Do klejenia najlepsze jest mleko - później najłatwiejsze do usunięcia.
 3. Można jeszcze tak : Tylko co z utlenieniem?
 4. Ale na nim jest napisane, że wymaga spłukania przed kontaktem powierzchni z żywnością, więc raczej nie nadaje się chyba że będziesz po tym płukał wodą destylowaną.
 5. To nie nypel, bo on jest jednolity, a tu jest z jednej strony nakrętka. Po polsku to chyba przejście grodziowe. Trzeba szukać w akcesoriach do jachtów.
 6. Wszystko OK. Hopspider dotarł, już użyty, sprawił się bardzo dobrze. Dziękuję.
 7. Robiłem wesele - wystawiłem chyba 5 rodzajów piwa domowego w butelkach, dodatkowo nalewki, wszystko na oddzielnym stole. Zainteresowanie było duże,
 8. Nie mówię o podsuwaniu pod nos, proste pytanie - prosta odpowiedź. Sam miałem problem z doszukaniem się jaki format powinien mieć plik z projektem do zamówienia, nie jest to wyszczególnione przy wybieraniu pliku do wysłania, można wysłać dowolny format pliku, a później zaczynają się poprawki. A gdybym chciał kupować gotowe piwo w sklepie, nie byłbym na tym forum, ani nie trafiłbym do Kapslove,
 9. A nie prościej odpowiedź dać tutaj? Cytuję: "Plik jest zapisany w jednym z formatów wektorowych – .ai, .cdr, .svg, .eps" Zamawiałem te kapsle i polecam. Projekt robiłem sam w starym programie WindowsDraw, trzeba tylko pamiętać aby każdy element graficzny i czcionkę/literę zamienić na krzywe, najwięcej problemów miałem z grafiką, musiałem edytować aby zamknąć krzywe w "jedną" .
 10. Tengel

  lol :)

  Nie, no granatów nie będzie, tylko "korkowce". W przepisie jest mowa o zamykaniu butelek korkownicą.
 11. Tengel

  party keg 5L

  Wlewałem piwo do takiego kega i w zasadzie zgadzam się z w/w punktami, gaz ucieka też z kega obok rurki pobierającej piwo. Keg trzymany "na powietrzu" bardzo szybko się ogrzewa i piwo mocniej się pieni. Natomiast refermentacja nie jest problemem. Pompka nie pobiera piwa z samego dna, i wręcz jest problemem opróżnić keg do końca, zostaję trochę piwa z osadem drożdżowym.
 12. Witam wszystkich, jestem "nowy", ale mam taki baniaczek, używam jako fermentora. Plastik jest dość gruby, ma gumową uszczelkę pod nakrętką, ale zbyt szczelny chyba nie jest. Chociaż dokładnie nie sprawdzałem, ale przy myciu roztworem OXI spod zakręconej dość mocno zakrętki syczał uwalniający się gaz i wyciekał płyn. Teraz fermentor jest zajęty, więc dokładniej nie sprawdzę. Poza tym jest dość duży - mam wersję nominalnie 25 l, a jest jeszcze 50 l, więc jak do wyszynku domowego to dużo. Pozdrawiam wszystkich Andrzej jakbyś mógł po fermentacji zrobić foto nakrętki i gwintu zbiornika to byłoby super , może da się to jakoś uszczelnić Właśnie zlałem stouta i chciałem wstawić fotki, ale wyskakuje błąd - nie można wstawiać plików jpg ? Jak już pisałem zakrętka i plastik jest dość gruby, w zakrętce jest gumowa uszczelka, ale niezbyt szczelna, można ją wyjąć i dać inną, lub zalać silikonem. Andrzej.
 13. Witam wszystkich, jestem "nowy", ale mam taki baniaczek, używam jako fermentora. Plastik jest dość gruby, ma gumową uszczelkę pod nakrętką, ale zbyt szczelny chyba nie jest. Chociaż dokładnie nie sprawdzałem, ale przy myciu roztworem OXI spod zakręconej dość mocno zakrętki syczał uwalniający się gaz i wyciekał płyn. Teraz fermentor jest zajęty, więc dokładniej nie sprawdzę. Poza tym jest dość duży - mam wersję nominalnie 25 l, a jest jeszcze 50 l, więc jak do wyszynku domowego to dużo. Pozdrawiam wszystkich Andrzej
×
×
 • Create New...