Jump to content

jaedge

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Jaedge

Piwowarstwo

 • Miasto
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

534 profile views
 1. Filtruje tym. Wcześniej , najpierw sraczwezyk ,później hopstooper teraz tym i jest OK.
 2. Pisz do lewatywa8, tu na forum.Mam od niego mieszadło i kilka innych gadzetow , polecam.
 3. Ja używam hopstopera przy wysładzaniu , spisuje się dobrze. Gar 70l z mieszadłem.Zasyp jak na razie max 12kg. Nastepna Warkę będę filtrował z zastosowaniem sprężyny.Robiłem próby . Gar zalany wodą , mieszadło obroty na max i sprężyna ani drgnęła .
 4. .

  1. DanielN

   DanielN

   @jaedge zdanie zakończyłeś jak mistrz klawiatury. Jednakże treść to takie mocne 2/10 ;)

 5. Dzięki, czyli jak widać od "dołu" leci pełną rurą. Przepływ nie może być za duży , przynajmniej na początku ??
 6. Mógłbyś wrzucić zdjęcie tego sitka na rurce miedzianej.
 7. A Boleckiego czemu nie da się kupić? Pytam bo chce przejść z Pamela na Bolka.
 8. A jaka moc grzałek "pociągnie"?
 9. Tylko lepiej dopytaj o cenę , kiedyś dzwoniłem i z tego co pamiętam gość podał cene zz 2 klasę ,179 plus vat , to wychodzi 220zł. Ten sam sprzedawca( jest podany taki sam numetr telefonu) sprzedaje na allegro i tam jest podana cena za 2 klasę 219 zł .
 10. Dzięki za pomoc. Tak jak radziłeś podniosłem temp . , blg od kilku dni się nie zmienia (2,5) , na powierzchni jeszcze jest czapa drożdży, na początku kilka razy drożdże wylazły do słoika przez rurkę. Poczekam jeszcze kilka dni i będę przelewał .
 11. Od niedzieli burzliwie fermentuje Kolsch na drożdżach "Wyesast 2565 Kolsch" , fermentuję w temp 16 st. po przefermentowaniu , ale nie mniej niż 10-14 dni ,planuję przelać na cichą. Do tej pory cicha przeprowadzałem w plastikowych fermentorach , teraz mam plan żeby cichą przeprowadzić w kegach cornelius 19l. Piwa jest ok 50 litrów ,więc plan jest taki zeby zapełnić dwa kegi, a resztę przelać do fermentora i to z fermentora trafi do butelek. Mam kilka pytań , również w związku z tym że po raz pierwszy do fermentacji korzystam ze sterowanej lodówki , a nie jak do tej pory sił natury: 1.Czy temperaturę burzliwej utrzymywać na jednym poziomie , czy zwiększać z czasem? 2. Czy po przelaniu do kega zapodać CO2 . Czy tylko "wygonić" powietrze, czy może jakąś konkretną dawkę?. 3. Jak długo trzymać na cichej , czy 3 tygodnie w temp. 8 st będzie ok?
 12. Najlepszy AW jaki piłem, a satysfakcja że zrobiony własnoręcznie. Właśnie fermentuje 5 warkę wg tego przepisu Dori. Żadnych modyfikacji ,ukłony dla autorki.
 13. czołem, 

  jest opcja wysyłka garnka 35l ?

   

   

 14. Jeśli mogę dopytać. Mam Pamela , ale jest że tak powiem "irytujący", chciałbym przejść na zwykłego PIDa . Pytanie czy taki rex-c100 jest wystarczający , czy warto dopłacić kilka dolców do innego droższego. Chodzi mi głównie o trzymanie temp.(dokładność) w kadzi zaciernej.Jeśli tak to jakiego?
×
×
 • Create New...