Jump to content

jaedge

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Jaedge

Piwowarstwo

 • Miasto
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

840 profile views
 1. Niech zgadnę😉, będzie pils ???
 2. A ja nie widzę różnicy w czasie . No chyba że ty kosz z GF z młótem wyrzucasz i do każdego warzenia dajesz nowy kosz. Taniej chyba go oproznić i wypada go umyć.😉 Ja mam zrobione na normalnych garnkach więc nie są takie ciężkie jak kegi. Druga rzecz odnośnie dźwigania , ja zacierano filtracyjny mam 70 l w przypadku systemu przepływowego przy takiej pojemności warto już doposażyć system w jakąś wyciagarke, bo ręcznie to raczej słabo.
 3. Jak 3,5 KW to musiałby byc ten od GF 70 a tego nie widziałem w sklepach , być może jest na zapytanie.Pamel , hmmm ,no jest to specyficzny sprzęt , obsługa jest troche upierdliwa ale jak sie opanuje to jakoś mozna przebrnąć . Dla mnie najważniejsze ze utrzymuje precyzyjnie zadana temperaturę. Co do głównego wątku to z lenistwa wkleję mój wpis jaki popełniłem na ten temat na YTube: "Ja warzyłem już trzema sposobami tzn ręcznie na zwykłych garach, takim automatycznym garnkiem a'la GF i trzecim sposobem też automatycznie w systemie dwunaczyniowym z kadzią zacierno-filtracyjną i osobnym
 4. Powiem szczerze że nie bardzo rozumiem tą chęć zamiany.Taki garnek 71 l ma wymiary 45*45 cm, zamieniając na 50 bedzie to 40*40 . Też mam kadz zacierną 70 l z tym ze grzeję grzałkami elektrycznymi kupionymi od kol. Sprawka z forum, sterowanie sterownikiem PAMEL . Robię czasami małe warki ok 30 l dodaję wiecej wody do zacieranie zeby przykryć grzałki . Poszedłbym raczej w kierunku doposażenia kadzi w grzałki elektryczne . Ja mam właśnie tak ,zacieram na prądzie a gotuję na taborecie gazowym. Jak będziesz chciał zrobić jakiegoś np. RISa w ilosci większej jak 15 l ,to te 70 l sie przyda
 5. Pytanie , z czego wynika ta mniejsza ilośc glukozy/cukru do refermentacji w przypadku kega . Kiedyś wsypałem do kega jakieś 60 % "butelkowej" dawki i po dwóch tygodniach nagazowanie było takie sobie.Teraz gazuje z butli , ale jutro będę rozlewał trzy kegi i chcę jeden spróbować zrefermentować cukrem.
 6. Ja miałem jeden epizod z tymi drożdżami , po dwóch dobach fermentacja stanęła , mimo że wszystko było zrobione zgodnie "ze sztuką" .Także szczep problematyczny .Na ponad 60 warek problem z fermentacja mialem tylko z s33.
 7. Filtruje tym. Wcześniej , najpierw sraczwezyk ,później hopstooper teraz tym i jest OK.
 8. Ja używam hopstopera przy wysładzaniu , spisuje się dobrze. Gar 70l z mieszadłem.Zasyp jak na razie max 12kg. Nastepna Warkę będę filtrował z zastosowaniem sprężyny.Robiłem próby . Gar zalany wodą , mieszadło obroty na max i sprężyna ani drgnęła .
 9. .

  1. DanielN

   DanielN

   @jaedge zdanie zakończyłeś jak mistrz klawiatury. Jednakże treść to takie mocne 2/10 ;)

 10. Dzięki, czyli jak widać od "dołu" leci pełną rurą. Przepływ nie może być za duży , przynajmniej na początku ??
 11. Mógłbyś wrzucić zdjęcie tego sitka na rurce miedzianej.
 12. A Boleckiego czemu nie da się kupić? Pytam bo chce przejść z Pamela na Bolka.
 13. Tylko lepiej dopytaj o cenę , kiedyś dzwoniłem i z tego co pamiętam gość podał cene zz 2 klasę ,179 plus vat , to wychodzi 220zł. Ten sam sprzedawca( jest podany taki sam numetr telefonu) sprzedaje na allegro i tam jest podana cena za 2 klasę 219 zł .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.