Jump to content

giekon

Members
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

About giekon

 • Birthday 11/22/1987

Kontakt

 • Imię
  Grzesiek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kluczbork

Recent Profile Visitors

1450 profile views
 1. Jeżeli wartość się nie zmieni to możesz śmiało butelkować. O granatach możesz zapomnieć oczywiście jeżeli dasz odpowiednią ilość surowca do refermentacji. Co do gazu to jest to normalna sytuacja :)
 2. giekon

  grainfather

  Ale ludziska lubicie kombinować xD Tylko po co? 🤔
 3. Ludzie też tuningują GFki, to akurat żaden wyznacznik :) Co do reszty nie wiem, nie znam się
 4. Dużego corneliusa czyli 18L. Nie mówię że było to idealne rozwiązanie bo nie da się tego porównać do zwykłej butli ale jest to możliwe :)
 5. Już to kiedyś gdzieś pisałem xD Jak bawiłem się w naboje 16g to przy refermentacji w corneliusie jednym nabojem spokojnie wypchałem dużego kega.
 6. giekon

  grainfather

  Ja przy zwyklej warce zazwyczaj zamykam się ze wszystkim w 4 godzinach.
 7. giekon

  grainfather

  Przepłukać wodą. Oczywiście jeżeli gar był umyty po ostatniej pracy. To damo tyczy się chłodnicy.
 8. Drożdże w butelce nie są problemem a wręcz koniecznością :) Chmiel lub inne przyprawy mogą się do tego przyczynić ale jeżeli używasz bazooki to ten temat też odpada. Obstawiam złe rozmieszanie surowca do refermentacji skoro nie w każdej butelce masz Etnę...
 9. giekon

  grainfather

  Ja nigdy nie zwróciłem na to uwagi, mam obklejony GF. Ale nie jest to normalna rzecz, cieknąć nie powinno
 10. 1. American Amber Ale 13.02.2021 Przepis: AlePiwo.pl Wielkość warki: 20l Szacowana gęstość: 13 Blg Sklad: - Pale Ale 3,6 kg - Monachijski 0,5 kg - Caramunich III 0,3 kg - Carared 0,2 kg - Chmiel Zeus 10g - Chmiel Simcoe 25g - Chmiel Amarillo 50g - Drożdże suche Safale US-05 Zacieranie: 65 przez 40 min, 72 przez 40 min, 78 przez 10min Chmielenie/gotowanie: w 10min Zeus, w 50 min Amarillo, whirlpool z Simco. Co wyszło? Do fermentora 21l 17 Blg zakażone US-05 Kontrola 2.03.2021 3,5 BLG
 11. Nie odklejam. Myje tak jak jest. W kegu nakleiłem o jeden pasek za nisko i podczas grzania nad gazem się lekko weglil. Tam jest taki klej że zeby to odkleić to się trzy dni męczyłem xD Naprawdę polecam taki sposób izolacji. Raz a dobrze na wieki :)
 12. Ja mojego GF mam obklejonego podwójną warstwą taśmy ARMAFLEX 50/3 mm. Żadnych problemów z odklejaniem. Koszt to "naście" złotych a efekt daje radę. Prędzej keg nad taboretem gazowym też miałem w ten sposób zaizolowany. W galerii mam zdjęcia do ciekawych...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.