Jump to content

mike83

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mike83

 1. mike83

  Sadzonki

  To nie jest pora na sadzenie chmielu. Chmiel się sadzi na wiosnę, wtedy sie przez lato zdąży ukorzenić i nie przemarznie w zimie.
 2. U mnie się nic nie przesuwa po zakapslowaniu, prędzej rękę sobie skaleczę nim obrócę kapsel. Takze moim zdaniem coś jest nie tak.
 3. Ja bym to zostawił tak jak jest. Po urzyciu wycierał te miejsca do sucha i ewentualnie delikatnie przesmarował olejem spozywczym.
 4. Najpierw wkłada wąż do wiadra później zaciąga ...faktycznie nie po kolei było napisane , jak już zacznie lecieć podkłada sitko. w jednej ręce sitko w drugiej wąż i wraz ze zmianą poziomu cieczy w wiadrze górnym opuszcza sitko wraz z wężem tak aby piwo i osady nie wlewały się przez górną krawędź do sitka.
 5. Jak chcesz żeby to w miarę gładko szło to zdezynfekuj sitko jakieś nie za duże, na koniec węża rajstopa czy tam pończocha babska przymocowana gumką recepturką , tak z 5 do 10 cm. Zaciągasz ustami przez rajstopę i wrzucasz do wiadra z którego będziesz rozlewał, a do fermentora wkładasz drugi koniec wężyka tyle tylko że przez sitko ( sitko zatrzymuje wstępnie chmieliny i nie zapychają "smoka"). Pod fermentor możesz podłożyć coś z jednej strony żeby do konca wszystko zeszło. Ja tak robię od kilku warek i jest spoko, drugi plus to małe straty piwka bo w fermentorze zostaje bardzo mało płynu po takim zbiegu.
 6. Cześć, mam pytanie odnośnie korekty pomiaru balingometrem. Blg końcowe jakie pokazuje balingometr, dajmy na to wyszło nam 3 stopnie plato. Pytanie brzmi czy taki pomiar trzeba w jakiś sposób korygować przez wzgląd na zawartość alkoholu w przefermentowanym już piwie? Pytam bo chciałem obliczyć zawartość alkoholu w piwie i nie wiem czy to się w jakiś sposób koryguje aby pomiar był jak najbliższy prawdzie.
 7. Spróbuj wygotować to w ługu sodowym tak z 30 min. Tylko uważaj na oczy i skórę ...
 8. Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2 (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze. Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi.
 9. To mi jakiś miesiąc temu pani przy kasie w lubelskim "Oszołomie" powiedziała 20 zł za kratę...dlatego kupiłem gdzie indziej
 10. To raczej nie wina temperatury. Mi ostatnio też na chwilę temperatura skoczyła na 74 przy IPIE 18 blg. Drożdże Us-05. Brzeczki 22 litry, fermentacja w 18 stopniach i zeszło mi do 4 blg po 2 tygodniach burzliwej. Przyczyna pewnie tkwi gdzie indziej, ale z racji tego że ja "świerzy" piwowar jestem to nie pomogę
 11. Proponowałbym dołożyć jeszcze sklep homebeer.pl . Np. 5kg pale Ale zero srutowanego najtaniej wychodzi u nich...nie wiem jak reszta . Tak w ogóle to dobra robota z tą porównywarka
 12. Jak jeszcze jest możliwość to i ja bym chciał 250 ml.
 13. Zamawiałem na wiosnę z tej strony. A więc te sadzonki to gołe korzenie oklejone mchem. Ja zamawiałem jak mieszkałem tam później busem do pl A i tak się część nie przyjęło. Trochę loteria. Ale próbuj.
 14. Witam. Tak jak w temacie. Szyszki chmielu odmiana Lubelski oraz Hallertauer tradition z własnej komercyjnej plantacji. W chmielu znajdują się niewielkie ilości liści i szypułek ale jest to normalna sprawa, ( zbiór maszynowy). Chmiel 100% pewny. Cena 40 zł za kg. Więcej informacji oraz zamówienia proszę składać na priv.
 15. WItam. Tak jak w temacie. Szyszki chmielu odmiana Lubelski oraz Hallertauer tradition z własnej plantaci, zbierany i suszony będzie jeszcze przez cały wrzesień. W chmielu znajdują się niewielkie ilości liści i szypułek ale jest to normalna sprawa, ( zbiór maszynowy). Chmiel 100% pewny. Cena 40 zł za kg. Więcej informacji oraz zamówienia proszę składać na priv.
 16. Wysłałem PW. Nic niedoszło na PW
 17. Kurier jak widzę na portalach kosztuje za taką beczkę 25 zł więc się dogadamy...
 18. Witam. Ten keg to euro czy din? Byłaby możliwość wysyłki kurierem? Pozdrawiam Michał.
 19. Witam. Mam pytanie do osób które są w temacie już dobrze obeznane. Mianowicie co sądzicię o samodzielnym wykonaniu hopstopa z siatki nierdzewnej. W internecie znalazłem siatkę o oczkach 0,026mm czyli 26 mikronów. Siatka jest 10 razy drobniejsza od tej w komercyjnych hopstopach Ma to sens czy jest za drobna? 1000x500 mm kosztuje 108 zł. Jakby dobrze dociął zrobiłby może i 2 sztuki z niej. grubsza siatka tzn z większymi oczkami kosztuje już mniej. taka 250 mikronów jest po 70 zł. Dodać do tego kilka innych elementów potrzebnych do wykonania filtra i mnyslę ze w 200 zł się by zmieścił. co na dwie osoby daje po 100 zł kosztów. Co Wy na to?
 20. Ze względu na to że odmiana Chinook zniknęła z magazynu postanowiłem nie zwlekać do Poniedziałku i zamówiłem już dziś odmiany Cascade i Centeniala. Dużo osób zadaje pytania o koszty wysyłki i tp. A więc tak to wygląda: zamówiłęm w sumie 10 sadzonek . Cena jednej sadzonki już po doliczeniu wszystkich kosztów wynosi 46+5+10+14,5= 75Zł już licząć razem z kosztem kuriera w Polsce. Jesli odebrane bedzie osobiscie w Puławach lub Lublinie cena bedzie niższa 60,5gr. Kto chętny niech rezerwuje na priv. Pozdrawiam Michał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.