Jump to content

mike83

Members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Puławy

Recent Profile Visitors

811 profile views
 1. Witam. Tak jak w temacie. Chmiel z mojej plantacji część zostawiłęm sobie...więcej nie potrzebuję. Odstąpię za jakieś dobre swojskie piwko. mam około 100 gram centeniala i 200 gram cascade zebrany i wysuszony około 10 dni temu. Odbiór najlepiej osobisty w Lublinie lub Puławach.
 2. Chmiel zaczyna dobrze owocować dopiero po 2 ,3 latach. Pierwszego roku będzie kilka szyszek;)
 3. Witam. Sztobry pozyskuje się nie wiosnę i to wtedy jest pora sadzenia chmielu. Ja mam centeniala chinooka i cascade więc jak coś to na wiosne bede mógł odsprzedać.
 4. mike83

  Sadzonki

  To nie jest pora na sadzenie chmielu. Chmiel się sadzi na wiosnę, wtedy sie przez lato zdąży ukorzenić i nie przemarznie w zimie.
 5. U mnie się nic nie przesuwa po zakapslowaniu, prędzej rękę sobie skaleczę nim obrócę kapsel. Takze moim zdaniem coś jest nie tak.
 6. Ja bym to zostawił tak jak jest. Po urzyciu wycierał te miejsca do sucha i ewentualnie delikatnie przesmarował olejem spozywczym.
 7. Najpierw wkłada wąż do wiadra później zaciąga ...faktycznie nie po kolei było napisane , jak już zacznie lecieć podkłada sitko. w jednej ręce sitko w drugiej wąż i wraz ze zmianą poziomu cieczy w wiadrze górnym opuszcza sitko wraz z wężem tak aby piwo i osady nie wlewały się przez górną krawędź do sitka.
 8. Jak chcesz żeby to w miarę gładko szło to zdezynfekuj sitko jakieś nie za duże, na koniec węża rajstopa czy tam pończocha babska przymocowana gumką recepturką , tak z 5 do 10 cm. Zaciągasz ustami przez rajstopę i wrzucasz do wiadra z którego będziesz rozlewał, a do fermentora wkładasz drugi koniec wężyka tyle tylko że przez sitko ( sitko zatrzymuje wstępnie chmieliny i nie zapychają "smoka"). Pod fermentor możesz podłożyć coś z jednej strony żeby do konca wszystko zeszło. Ja tak robię od kilku warek i jest spoko, drugi plus to małe straty piwka bo w fermentorze zostaje bardzo mało płynu po t
 9. Cześć, mam pytanie odnośnie korekty pomiaru balingometrem. Blg końcowe jakie pokazuje balingometr, dajmy na to wyszło nam 3 stopnie plato. Pytanie brzmi czy taki pomiar trzeba w jakiś sposób korygować przez wzgląd na zawartość alkoholu w przefermentowanym już piwie? Pytam bo chciałem obliczyć zawartość alkoholu w piwie i nie wiem czy to się w jakiś sposób koryguje aby pomiar był jak najbliższy prawdzie.
 10. Spróbuj wygotować to w ługu sodowym tak z 30 min. Tylko uważaj na oczy i skórę ...
 11. Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2 (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze. Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi.
 12. To mi jakiś miesiąc temu pani przy kasie w lubelskim "Oszołomie" powiedziała 20 zł za kratę...dlatego kupiłem gdzie indziej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.