Skocz do zawartości

mike83

Members
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Puławy

Ostatnie wizyty

385 wyświetleń profilu
 1. mike83

  Emaliowany garnek elektryczny

  Ja bym to zostawił tak jak jest. Po urzyciu wycierał te miejsca do sucha i ewentualnie delikatnie przesmarował olejem spozywczym.
 2. mike83

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2018 roku

  Ipa 25l razem 512,8
 3. mike83

  Problem z rozlewem

  Najpierw wkłada wąż do wiadra później zaciąga ...faktycznie nie po kolei było napisane , jak już zacznie lecieć podkłada sitko. w jednej ręce sitko w drugiej wąż i wraz ze zmianą poziomu cieczy w wiadrze górnym opuszcza sitko wraz z wężem tak aby piwo i osady nie wlewały się przez górną krawędź do sitka.
 4. mike83

  Problem z rozlewem

  Jak chcesz żeby to w miarę gładko szło to zdezynfekuj sitko jakieś nie za duże, na koniec węża rajstopa czy tam pończocha babska przymocowana gumką recepturką , tak z 5 do 10 cm. Zaciągasz ustami przez rajstopę i wrzucasz do wiadra z którego będziesz rozlewał, a do fermentora wkładasz drugi koniec wężyka tyle tylko że przez sitko ( sitko zatrzymuje wstępnie chmieliny i nie zapychają "smoka"). Pod fermentor możesz podłożyć coś z jednej strony żeby do konca wszystko zeszło. Ja tak robię od kilku warek i jest spoko, drugi plus to małe straty piwka bo w fermentorze zostaje bardzo mało płynu po takim zbiegu.
 5. mike83

  Blg końcowe a zawartość alkoholu

  No to już wiem. Dzięki za pomoc.
 6. Cześć, mam pytanie odnośnie korekty pomiaru balingometrem. Blg końcowe jakie pokazuje balingometr, dajmy na to wyszło nam 3 stopnie plato. Pytanie brzmi czy taki pomiar trzeba w jakiś sposób korygować przez wzgląd na zawartość alkoholu w przefermentowanym już piwie? Pytam bo chciałem obliczyć zawartość alkoholu w piwie i nie wiem czy to się w jakiś sposób koryguje aby pomiar był jak najbliższy prawdzie.
 7. Spróbuj wygotować to w ługu sodowym tak z 30 min. Tylko uważaj na oczy i skórę ...
 8. mike83

  Stelaż pod garnek do grzania gazem

  Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2 (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze. Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi.
 9. mike83

  Poręczna skrzynka na piwo 2×4

  To mi jakiś miesiąc temu pani przy kasie w lubelskim "Oszołomie" powiedziała 20 zł za kratę...dlatego kupiłem gdzie indziej
 10. mike83

  Black AIPA problem z fermentacja.

  To raczej nie wina temperatury. Mi ostatnio też na chwilę temperatura skoczyła na 74 przy IPIE 18 blg. Drożdże Us-05. Brzeczki 22 litry, fermentacja w 18 stopniach i zeszło mi do 4 blg po 2 tygodniach burzliwej. Przyczyna pewnie tkwi gdzie indziej, ale z racji tego że ja "świerzy" piwowar jestem to nie pomogę
 11. mike83

  [Kupie] StarSan HB

  Dzięki wielkie za akcję.
 12. Proponowałbym dołożyć jeszcze sklep homebeer.pl . Np. 5kg pale Ale zero srutowanego najtaniej wychodzi u nich...nie wiem jak reszta . Tak w ogóle to dobra robota z tą porównywarka
 13. mike83

  [Kupie] StarSan HB

  Jak jeszcze jest możliwość to i ja bym chciał 250 ml.
 14. mike83

  Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  Zamawiałem na wiosnę z tej strony. A więc te sadzonki to gołe korzenie oklejone mchem. Ja zamawiałem jak mieszkałem tam później busem do pl A i tak się część nie przyjęło. Trochę loteria. Ale próbuj.
×