Jump to content

komo

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by komo

 1. Dzięki Panowie W takim razie zrobię zasyp 100% pale ale.
 2. Dlaczego wyrzucić wiedeński i monachijski? Co do chmielenia to chyba masz rację, wrzucę 100g Amarillo na chłodzenie i na zimno po 100g Citry i Cascade.
 3. Cześć, w przyszłym tygodniu planuję uwarzyć Session IPA i ułozyłem taką recepturę: Ilość - 40L BLG - 12 IBU - ok. 40 Słody: - Pale Ale - 7kg - Monachijski Jasny - 1kg - Wiedeński - 0,4kg Zacieranie: 68C - 60min Gotowanie: 60' - 40g Centennial (alfa kwasy 9,4%) 20' - 20g Amarillo (alfa kwasy 7,8%) 0' - 50g Amarillo (alfa kwasy 7,8%) Fermentacja: Drożdże:US-05 (2 paczki sucharów) Temperatura: 15-17C na burzliwej, ok. 18 cicha Chmielenie na zimno 3dni przed rozlewem: 50g Citra 50g Cascade Z chmieli posiadam aktualnie: Amarillo i Centennial po 200g oraz Citra i Cascade po 100g. Jakieś sugestie odnośnie receptury? Coś zmodyfikować? Zastanawiam się nad większą ilością chmielu na cichą. Chciałbym uzyskać dość lekką ipkę ale z mocnym aromatem owocowym, cytrusowym.
 4. Dzięki To chyba jednak pójdę w metodę na zimno na ostatnie godziny fermentacji. Potestuję po ilu godzinach w wodzie będzie odpowiedni kolor.
 5. Dzięki za tabelkę z odcieniami. Dobrze wiedzieć Nikt nie ma doświadczenia z tym kiedy dodawać? Osobiście najbardziej skłaniam się do wrzucenia tego na ostatnie 5 min gotowania.
 6. Super. Ktoś jeszcze chętny na zamówienie? Fajnie by było podzielić koszty wysyłki na trochę więcej osób.
 7. Podepnę się pod temat. Ma ktoś jakieś doświadczenie w kwestii dodawania klitorii ternateńskiej w celu barwienia piwa na niebiesko? Lepiej dać na 5 min gotowania, whirpool czy może na ostatni dzień fermentacji? Ilościowo planuję dać tak jak było napisane wyżej 1,25g/l.
 8. Są jacyś chętni na ponowne zamówienie preform z Litwy? ( http://www.geoshop.lt/index.php?route=product/product&path=20_26&product_id=285#.XO-Urhb7RhF ) Wziąłbym kilka sztuk ale koszty wysyłki trochę wysokie i z chęcią podzieliłbym je z kimś Mogę zorganizować całą akcję jeżeli byliby chętni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.