Jump to content

Lich555

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Kacper

Piwowarstwo

 • Miasto
  Sułkowice
 1. Moim zdaniem zalecają gotować płatki położone luzem bo woda dokładniej wyciągnie z nich ekstrakt. Np. przy parzeniu sypanej herbaty (nie w torebkach) też zalecane jest ułożenie suszu jak najluźniej, by woda jak najlepiej objęła cały surowiec.
 2. Wydaje mi się, że jak ściśniemy te kwiatki w siatce to nie wyciągniemy z nich pełni smaku. Płatki kwiatów będą wypadać z tej siatki i będziemy mieli śmieci w tym. Rozumiem, że bez balona się nie obejdzie? W zwykłym pojemniku fermentacyjnym nie zrobimy tego? Nie jest to jakiś problem, pytam raczej z ciekawości Mógłbyś opisać jak zlewać ten osad z balona?
 3. Ok. Mógłbym prosić o ostateczną ocenę przetłumaczonych przepisów? 1.Mniszkowy cydr; źródło: https://beerandbrewing.com/dandelion-cyser/ 2.Wino mniszkowe; źródło: http://www.homebrewtalk.com/showthread.php?t=21095
 4. Nie, nie zamierazam łączyć tych przepisów. W pierwszym przypadku nie przelewał nigdzie, czyli fermentowało cały czas w pojemniku do fermentacji? Przy późniejszym przelaniu do butelek trzeba znów odczekać tydzień? Ty mówisz by zostawić dużo miejsca na gaz i pianę, a on mówi "then rack and top up with reserved pint of water and any additional required to reduce all but 1 inch of airspace" Mam takie zasadnicze pytanie. Da się zrobić używajac tylko tego? http://allegro.pl/pojemnik-fermentacyjny-30-wiadro-kran-rurka-gratis-i6500587898.html?reco_id=052d610c-27a0-11e7-a227-020a8722a376 Trzeba mieć
 5. 1."At the time of this writing, the cyser has dried to down to 1.002 and is wonderfully complex and surprisingly drinkable for being only 2 weeks old" Mam rozumieć, że fermentował on 2 tygodnie w pojemniku, najpierw kilka dni w pojemniku, a potem przelał go do butelek gdzie leżakował te 2 tygodnie? Z innego przepisu mam: 2."pour into a crock or plastic pail" gdzie wszystko fermentuje przez 3 dni, a potem "Strain and pour into a secondary fermentation vessel (bottle or jug). Add the raisins and fit a fermentation trap to the vessel.". Najpierw mam fermentować w zwykłym plastikowym wiadrze 3
 6. Co do tego "Pitch the yeast" to chodzi po prostu o to, żeby posypać cały zrobiony do tej pory roztwór i mieszać go, by drożdże rozprzestrzeniły się po całej objętości?
 7. Haha, dzięki wielkie Kupisz owe pożywki w Polsce? Jak je znaleźć w internecie? Jak się nazywają?
 8. Prosiłbym o nie spamienie w tym wątku. Pewnie wyjdę na chama. Nowy i jedzie po starych wyjadaczach, no ale kurcze. Popatrzcie na Wasze posty, a na temat. Jak to się trzyma? Ponawiam pytanie: Przepraszam. Nie piszą tam o drożdżach, a o cider yeast nutrient. Jak owy produkt nazywa się po polsku? Dalej piszą "Pitch the yeast and get your semi-compliant five-year-old to shake the fermentor to aerate. Lacking a five-year-old, shake it yourself". Mógłbym Was prosić o przetłumaczenie tego?
 9. Przepraszam. Nie piszą tam o drożdżach, a o yeast nutrient. Wiecie o co chodzi? Dalej piszą "Pitch the yeast and get your semi-compliant five-year-old to shake the fermentor to aerate. Lacking a five-year-old, shake it yourself". Mógłbym Was prosić o przetłumaczenie tego?
 10. Ja jednak będę uparty i będę chciał spróbować. Zapytam jeszcze tylko o 1 kwestię. Drożdże dodaje się tylko i wyłącznie w temp. pokojowej? Na tej stronie: https://beerandbrewing.com/dandelion-cyser/ autor pisze, że gotować płyn 30 minut, po 10 minutach gotowania dodać skórkę z cytryny, a po kolejnych 5 minutach drożdże. Dodaje on drożdże Safale US-05. Chyba, że autor miał na myśli PO gotowaniu (po tych 30 minutach). Choć nie wynika to z tego tekstu, gdyż dopiero później pisze co robić po zdjęciu z ognia.
 11. No... kłóciłbym się Korzystając z przepisów Pana Różańskiego (http://www.rozanski.ch/fitoterapia2.htm) nalewkę robimy z wódki (czyli ok. 40%). Różański jest BARDZO znany w środowisku fitoterapeutów, jest to pewne źródło, wierz mi. Z tego co widzę (http://www.warzenie.pl/pliki/szkolka.pdf) do zrobienia takiego pale ale trzeba dużo sprzętu. Słuchajcie, nie chcę na ten czas zajmować się piwowarstwem. Jedyny sprzęt na jaki mogę sobie teraz pozwolić to pojemnik fermentacyjny (takie wiaderko z rurką do CO2). Nie chcę zrobić jakiegoś wytrawnego trunku. Bardziej kręci mnie ta strona ziołowa niż piwn
 12. Ekstrakt z mlecza wiem jak zrobić. Powiedzmy, że w robieniu ziołowych rzeczy coś tam umiem. Mógłbyś podrzucić link na wspomniane przez Ciebie ale? Lepiej byłoby użyć alkoholu ok 40% do maceracji i pozwolić sobie wtedy na dolanie większej ilości ekstraktu do piwa. Jak dolejemy wtedy powiedzmy 20 ml (ok 4 łyżeczki?) takiego ekstraktu to będzie coś czuć z mlecza? Z tego co wiem to zależy również od surowca z jakiego zrobimy nalewkę. Korzeń ma bardziej gorzki smak niż kwiaty, choć przeważnie robi się z całego ziela (razem z korzeniami) lub z samych kwiatów wyskubanych lub nie z kwiatostanu.
 13. Jest to moje pierwsze piwo, które planuje zrobić. Prosiłbym o mówienie do mnie jak do idioty Czy z tego przepisu wyjdzie gazowane coś na smak piwa, czy powinienem tutaj coś dodać (wspomniany przez Ciebie słód jęczmienny? W jaki sposób to zrobić?)
 14. Witam. Planuję zrobić piwo z mniszka lekarskiego korzystając z tego przepisu: https://zielonyzagonek.pl/piwo-z-mniszka/ Co o nim sądzicie? Kolega (Bartek) pod spodem w komentarzach napisał, że jak będzie za mało cukru to piwo nie będzie miało gazu, a jak za dużo to rozsadzi butelkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.