Jump to content

Poziomka

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Zbigniew

Piwowarstwo

 • Miasto
  Warszawa
 1. Aha, Ja normalnie po cichej to prosto z kranika rozlewałem do butelek, a teraz jeszcze raz przelewać z kubła do kubła, to nie napowietrzy się zbytnio? Myślałem że patent z pończochą jest jakoś z kranikiem i rozlewaniem do butelek... Nie no przed rozlewem wypadało by odfiltrować... nie tylko chmieliny ale też różnego rodzaju farfocle pofermentacyjne... Ja przeprowadzam fermentację w fermentorze bez kranika (burzliwa + cicha, bez przelewania); po skończonej fermentacji i chmieleniu na zimnej przelewam przez pończochę do fermentora z kranikiem. Po jakimś czasie butelkuję. Czyli nie odfiltrowujesz martwych drożdży między cichą a burzliwą? to czym się różni jedna od drugiej?
 2. Aha, Ja normalnie po cichej to prosto z kranika rozlewałem do butelek, a teraz jeszcze raz przelewać z kubła do kubła, to nie napowietrzy się zbytnio? Myślałem że patent z pończochą jest jakoś z kranikiem i rozlewaniem do butelek...
 3. Kurcze, nie wyobrażam sobie tej pończochy Nie mogę znaleźć żadnego filmu jak to się robi
 4. Hej, Jak myślicie, czy przy chmieleniu na zimno, przelewając do kubła z kranikiem z burzliwej na cichą, można zamontować od razu filtrator z oplotu żeby nie bawić się w żadne pończochy czy inne patenty i rozlewać przefiltrowane piwo, czy jednak metal z fermentatora źle wpłynie na piwo podczas fermentacji?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.