Jump to content

tieroo

Members
 • Posts

  550
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tieroo

 1. tieroo

  tieroo

 2. O tym trzeba było myślec Kiedy PSPD pod swoimi barwami wpuściło Ciechana do rywalizacji. Teraz się mleko rozlało. W sumie masz racje uczestnik podpisujac ze akceptuje regulamin, sam decyduje sie na: Walcze w Żywcu i nigdzie indziej, lub odpuszczam i walcze gdzie indziej. A jak sie komuś nie podoba .....
 3. A widzisz i to jest inny problem. Czy musza być takie nagrody. Ja startowałem w konkursach dla rywalizacji nie dla nagrody. Od kilku lat sedziuje w najwiekszym konkursue w UK. Tam nagrody sa symboliczne, nie ma calego tego "nadęcia". W sumie sama armosfera konkursu to jeden wielki piknik piwowarów domowych. Ba nawet ogranizator potrafi wygrac kilka kategorii lub nawet konkurs. Sam konkurs jest organizowany siłami piwowarów i wolentariuszy bez wielkiego wsparcia sponsorow, a jest wiekszy od żywieckiego. Po rozmowach z nimi jestem przekonany, ze najwazniejsza jest sama wygrana, a nagroda to dodatek a nie cel. A jakoś u nas......
 4. Ja naliczyłem 6. To mało ? Są teraz bo pojawiły się pieniądze i łatwa okazja zrobienia kasy / reklamy. A gdzie były te browary 2-3 lata temu ? Część nie istniała ;-) A reszta nie wiedziała o istnieniu piwowarów domowych.
 5. Mieszasz sie w zeznaniach. Przeczytaj swoją pierwsza wypowiedź potem moja odpowiedź, nic nie pisałeś o wielkości browarów Ale odpowiadając Ci na to co napisałeś - a Ciechan to wypadł krowie z pod ogona ? Myślę ze szerokością dystrybucji dorównał GŻ i w tym problem.
 6. primo : A dlaczego tak uważasz ? Zakaz dotyczy promocji/reklamy piwa przy użyciu wizerunku Grand Championa. czyli IMO np. Gdybyś Ty lub Marek wygrał GC to nie powinno być problemu tak długo dopóki nie zdecydowalibyście się użyć nazwiska zwyciężcy na butelce Waszego piwa lub dodając w materiałach sprzedażowo/reklamowych mocną wzmianke na ten Po primo popatrz na nasze zdjęcie profilowe na FB. Tam jest cała ekipa. Jak dla mnie gdyby Patrycja lub Wojtek wygrali? My nie możemy sie pochwalić informacja ? Musimy zdjąć ze strony i FB zdjecia i informacje o Patrycji lub Wojtku ?
 7. Oczywiście że robi !!!!!!! Troche jak ZUS dla społeczeństwa. Nie wazne co robi, ważne że robi A wracając do sedna taki zapis eliminuje wszystkich piwowarów domowych ktorzy obecnie sa na scenie craft. Bo wysyłając piwo natychmiast łamią regulamin. Ba nawet nie chodzi o wlascicieli czy piwowarów. A o zwyklych pracowników tych browarów ktorzy by chcieli wysłać piwo na konkurs.
 8. W takim razie mam dobre wieści Sare Heid wroci jeszcze tej zimy
 9. Eliminacje się odbyły. Poziom na eliminacjach był bardzo wysoki.
 10. Po pierwsze zależy jak długo gotowałeś "herbatkę", jeżeli zaparzałeś 5 minut to alfakwasy nie zostały poddane izomeryzacji. Goryczkę która wyczuwałeś przed fermentacją pochodziła pewnie właśnie z olejków. Zawiesina drożdży skutecznie powoduje zbieranie olejków i garbników, proces ten szczególnie często jest zauważalny podczas dojrzewania po refermentacji. Większość gorzkiego znajduje się w zbitych drożdżach na dnie butelki. W wypadku fermentacji i cichej którą opisujesz właśnie tak się stało. Dlatego nie zalecane jest chmielenie na zimno w trakcie fermentacji, a dopiero na cichej. Drożdże nie oblepiają chmielu, który ma szansę więcej oddać.
 11. Już to gdzieś dzisiaj pisałem. To nie tak, goryczka odczuwalna po chmieleniu na zimno nie powstaje z izomeryzacji alfakwasów, a jedynie z pozostających np. olejków eterycznych które są wypłukiwane. Dlatego goryczka jest mocniej odczuwalna, a nie jest zwiększona ( w pomiarach laboratoryjnych nie powinno być jej więcej. Najprostszy eksperyment z olejkami, ugryź pomarańczę lub cytrynę przez skórkę, będzie gorzka, nawet bardzo.
 12. Korzystając z dobrodziejstw nowych technologii i tego forum, chciałbym podrzucić informację, że poszukujemy osoby chętnej by dołączyć do naszego zespołu. Jeżeli ktoś jest powyższym zainteresowany, proszę o kontakt na maila tomek(małpa)pracowniapiwa.pl pozdrawiam Tomek
 13. Oddam gęstwę Danstar Windsor, Danstar Nothingam - Kraków, szczegóły na PW
 14. tieroo

  PSPD

  PSPD to przede wszystkim wspaniali ludzie, większość (tych co miałem okazję poznać) z nich to niesamowite osobowości, które nie tylko są świetnymi piwowarami ale i kompanami do rozmowy, czy organizacji różnych imprez związanych nie tylko z piwem. Faktem jest, że PR dopiero nadrabia zaległości powstałe w pierwszych latach działania, ale robi to w szybkim tempie i kierunku. Jeżeli zastanawiasz czy warto się dołączyć, ja odpowiem warto. Warto nie dla korzyści w strefie rabatów, gratisów, ale właśnie by właśnie poznać tych ludzi i z nimi zacząć działać.
 15. Z Polaków w Polsce 2 osoby ja i Kopyra, jest jeszcze jedna osoba z naszym obywatelstwem mieszkająca w Kanadzie. Więc w sumie faktycznie to 3 osoby.
 16. tieroo

  # 310 Brown Ale

  Napisałeś że to ostatnie z piw angielskich, ale patrząc na parametry to wyszła CI wersja na sterydach i bliżej mu do wersji amerykańskiej. Mimo ze same składniki i proces wyglądają.
 17. Tak wcześniej: ważył, śrutował, zacierał, wysładzał, Warzenie pochodzi od wrzenia, czyli procesu w której brzeczka zaczyna wrzeć, a dodany chmiel oddaje to co najlepsze. Potocznie całość nazywa się warzeniem piwa.
 18. No ja nie wierze w trzepanie fermentorem. Zaprzestałem takich zabobonnych praktyk po pierwszych granatach. U mnie do tej pory sprawdza się najlepiej wiertarka i mieszadło z tworzywa PP do reakcji chemicznych. Zwiększyłem odfermentowanie średnio o 1 BLG,,a przy barleywine i RIS-ach nawet i o 2, stosując te same drożdże i te same zasypy i schematy zacierania.
 19. tieroo

  # 308 Bitter

  U mnie nigdy żaden z wyspiarskich szczepów nie schodził poniżej 3,5. Często kończyły 4-4,5 , przegazowanie nasterowało w butelkach po 9-10 miesiącu, czyli jednak się budziły, ale kto by pił stare bittery
 20. słodycz nie wyszła z karmeli, 10 to nie dużo. Raczej to będzie zamiana na carafe bez łuski i być może modyfikacja wody, choć eksperymentów z - 10 g CaCO3, nie robiłem więc w tym względzie się nie wypowiem Przeglądam już krótyś opis warzenia i fermentacji i generalnie masz niskie niepodfermentowanie, jak napowietrzasz brzeczkę przed zadaniem drożdży ?
 21. tieroo

  # 308 Bitter

  London Ale III u mnie zawsze były zawsze bardzo czystymi drożdżami, dawały mi bardzo zbalansowane piwa słodowo-chmielowe (oczywiście jeżeli tylko zasyp i chmiel były dobrze dobrane), zdecydowanie przyjemniejszy profil powstawał gdy fermentowałem w granicach 21-22. I drugie spostrzeżenie, piwo było zdecydowanie lepsze nie świeże a po 3-4 miesiącach, po czym po 6 drastycznie traciły.
 22. tieroo

  # 309 Quadrupel

  Ok dodałeś drożdże w niskiej temp, jak to teraz wygląda, albo jak wyglądał przebieg. Czy masz zaplanowaną górną temperaturę ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.