Jump to content

tieroo

Members
 • Posts

  550
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About tieroo

 • Birthday 01/22/1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Chabrowe Wzgórze
 • Rok założenia
  2000
 • Liczba warek
  80
 • Miasto
  Wieliczka

Kontakt

 • Imię
  Tomek
 • Strona www
  http://www.4stronypiwa.pl
 • Skype
  tieroo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tieroo's Achievements

 1. tieroo

  tieroo

 2. O tym trzeba było myślec Kiedy PSPD pod swoimi barwami wpuściło Ciechana do rywalizacji. Teraz się mleko rozlało. W sumie masz racje uczestnik podpisujac ze akceptuje regulamin, sam decyduje sie na: Walcze w Żywcu i nigdzie indziej, lub odpuszczam i walcze gdzie indziej. A jak sie komuś nie podoba .....
 3. A widzisz i to jest inny problem. Czy musza być takie nagrody. Ja startowałem w konkursach dla rywalizacji nie dla nagrody. Od kilku lat sedziuje w najwiekszym konkursue w UK. Tam nagrody sa symboliczne, nie ma calego tego "nadęcia". W sumie sama armosfera konkursu to jeden wielki piknik piwowarów domowych. Ba nawet ogranizator potrafi wygrac kilka kategorii lub nawet konkurs. Sam konkurs jest organizowany siłami piwowarów i wolentariuszy bez wielkiego wsparcia sponsorow, a jest wiekszy od żywieckiego. Po rozmowach z nimi jestem przekonany, ze najwazniejsza jest sama wygrana, a nagroda to dodatek a nie cel. A jakoś u nas......
 4. Ja naliczyłem 6. To mało ? Są teraz bo pojawiły się pieniądze i łatwa okazja zrobienia kasy / reklamy. A gdzie były te browary 2-3 lata temu ? Część nie istniała ;-) A reszta nie wiedziała o istnieniu piwowarów domowych.
 5. Mieszasz sie w zeznaniach. Przeczytaj swoją pierwsza wypowiedź potem moja odpowiedź, nic nie pisałeś o wielkości browarów Ale odpowiadając Ci na to co napisałeś - a Ciechan to wypadł krowie z pod ogona ? Myślę ze szerokością dystrybucji dorównał GŻ i w tym problem.
 6. primo : A dlaczego tak uważasz ? Zakaz dotyczy promocji/reklamy piwa przy użyciu wizerunku Grand Championa. czyli IMO np. Gdybyś Ty lub Marek wygrał GC to nie powinno być problemu tak długo dopóki nie zdecydowalibyście się użyć nazwiska zwyciężcy na butelce Waszego piwa lub dodając w materiałach sprzedażowo/reklamowych mocną wzmianke na ten Po primo popatrz na nasze zdjęcie profilowe na FB. Tam jest cała ekipa. Jak dla mnie gdyby Patrycja lub Wojtek wygrali? My nie możemy sie pochwalić informacja ? Musimy zdjąć ze strony i FB zdjecia i informacje o Patrycji lub Wojtku ?
 7. Oczywiście że robi !!!!!!! Troche jak ZUS dla społeczeństwa. Nie wazne co robi, ważne że robi A wracając do sedna taki zapis eliminuje wszystkich piwowarów domowych ktorzy obecnie sa na scenie craft. Bo wysyłając piwo natychmiast łamią regulamin. Ba nawet nie chodzi o wlascicieli czy piwowarów. A o zwyklych pracowników tych browarów ktorzy by chcieli wysłać piwo na konkurs.
 8. W takim razie mam dobre wieści Sare Heid wroci jeszcze tej zimy
 9. Eliminacje się odbyły. Poziom na eliminacjach był bardzo wysoki.
 10. Po pierwsze zależy jak długo gotowałeś "herbatkę", jeżeli zaparzałeś 5 minut to alfakwasy nie zostały poddane izomeryzacji. Goryczkę która wyczuwałeś przed fermentacją pochodziła pewnie właśnie z olejków. Zawiesina drożdży skutecznie powoduje zbieranie olejków i garbników, proces ten szczególnie często jest zauważalny podczas dojrzewania po refermentacji. Większość gorzkiego znajduje się w zbitych drożdżach na dnie butelki. W wypadku fermentacji i cichej którą opisujesz właśnie tak się stało. Dlatego nie zalecane jest chmielenie na zimno w trakcie fermentacji, a dopiero na cichej. Drożdże nie oblepiają chmielu, który ma szansę więcej oddać.
 11. Już to gdzieś dzisiaj pisałem. To nie tak, goryczka odczuwalna po chmieleniu na zimno nie powstaje z izomeryzacji alfakwasów, a jedynie z pozostających np. olejków eterycznych które są wypłukiwane. Dlatego goryczka jest mocniej odczuwalna, a nie jest zwiększona ( w pomiarach laboratoryjnych nie powinno być jej więcej. Najprostszy eksperyment z olejkami, ugryź pomarańczę lub cytrynę przez skórkę, będzie gorzka, nawet bardzo.
 12. Korzystając z dobrodziejstw nowych technologii i tego forum, chciałbym podrzucić informację, że poszukujemy osoby chętnej by dołączyć do naszego zespołu. Jeżeli ktoś jest powyższym zainteresowany, proszę o kontakt na maila tomek(małpa)pracowniapiwa.pl pozdrawiam Tomek
 13. Oddam gęstwę Danstar Windsor, Danstar Nothingam - Kraków, szczegóły na PW
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.