Jump to content

Stefkowy Dzwoniec

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Stefek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

534 profile views
 1. Mały off topic na temat CO2. Gdzie kupiłeś butlę i osprzęt? Gdzie ją nabijasz? Gazem technicznym czy są punkty ze spożywczym? Jaką najlepiej pojemność kupić? Jaki reduktor i skąd? Jak podpinasz do fermentora? Co prawda nie mam unitanka, ale chciałbym podpiąć CO2 do Chronicala 14g BME, żeby móc szybciej butelkować i zmniejszyć utlenienie przy schładzaniu i butelkowaniu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że butla musi mieć płaskie dno (tlenową kupiłem z okrągłym) a reduktor pozwalać ustawić ciśnienie 2-2.5 psi czyli około 0.15 bar. W przyszłości pewnie tę samą butlę wykorzysta
 2. Wszystkie osprzęty triclampowe zamawiam z aliexpress.
 3. Miałem w planach wymienić tę apę na coś nowego (przy okazji odbierając zamówienie z CP), ale jak widać się nie udało. Przy okazji, czy ktoś jest chętny na gęstwę po https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/drozdze/gorna_fermentacja/wyeast_xl_3278_belgian_lambic_blend i/lub https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/drozdze/gorna_fermentacja/wyeast_xl_roeselare_ale_blend. Niestety nie są oznaczone, więc oddaję "w ciemno". Nie pilnowałem też sterylności pomiędzy pobieraniem próbek z obydwu. Jak dla mnie są bardzo podobne do siebie. Zrobiłem na nich 2 piwa na tym samym zasypie i gotowaniu (j
 4. Piwo było opisane jako "grzeczne", bo miałem jego 2 wersje, z których jedna była mega stajnią, a druga była delikatna (na tle pierwszej). Pamiętasz, co było napisane na kapslu? Bo jestem przekonany, że dałem właśnie tę grzeczniejszą wersję z obawy, że ekstremalna moze być źle odebrana. Choć tu problem może być z tym, że aromat brettów się zmienia w czasie, bo gdy ostatnio próbowałem tej ekstremalnej wersji, to była właśnie ugrzeczniona. Przynajmniej dzięki temu opisowi było większe zaskoczenie:) Może przy następnej wizycie podrzucę jeszcze to piwo i jego drugą wersję.
 5. Stosuję taki prosty "sterownik" http://allegro.pl/regulator-mocy-temperat-5-5kw-grzalka-keg-prd1-i7033157922.html. Jest też tańsza wersja dla mniejszej mocy. No i można też kupić podobne urządzonka do samodzielnego montażu.
 6. Nie ma przeciwwskazań poza tym co pompujesz wraz z powietrzem przez pompkę, więc można założy jakiś filtr co by nie pompować mikrobów z powietrzem. W warunkach domowych jest to pewnie nieistotne.
 7. Zagadka rozwiązana. Przy podpiętym kamieniu tlen uciekał "bokiem". Zgaduję, że jest to jakiś zawór bezpieczeństwa na wypadek gdyby był problem z maską tlenową lub rurką. Wystarczyło, że zatkałem wylot palcem i juz przy 2-3 l/min tlen przelatywał przez kamień.
 8. Tak. Pokazuje ciśnienie. Odpowiadający mu przepływ jest poprawny gdy jest podłączona maska tlenowa. Dlatego miałem nadzieję, że ktoś może zmierzył przepływomierzem relację ciśnienie-przepływ na kamieniu 0.5 mikrona z centrum piwowarstwa. Prawdopodobnie i tak niedługo przesiądę się na kamień wpinany za płytowym wymiennikiem ciepła, więc może wtedy przy okazji dokupię przepływomierz. A propos, ktoś może polecić gdzie w miarę blisko Polski kupić taki kamień lub przepływomierz (do tej pory trafiłem tylko na amazon.com i aliexpress)?
 9. Mam reduktor jak na załączonym obrazku.
 10. A jakie ciśnienie wytwarza ta pompka? U mnie dopiero przy ciśnieniu ok. 0,8 bar zaczyna się tlen przeciskać.
 11. Czyli swoje piwo mogłem zakategoryzować jako "tortowy ale" "Tortowości" nie było w piwie zrobionym z tego samego zestawu słodów, więc to drożdże, chmiel lub modyfikacja wody mogły stworzyć ten efekt, raczej nie słody. A teraz zapomniana degustacja (zapisana na telefonie, bo nie miałem dostępu do komputera): Browar Domowy Hoppy Pony - American Weizen Zamglone, piana niska grubopęcherzykowa, kolor słomkowy. Zapach cukierkowy, owocowy. Goryczka chyba wyższa niż 10 ibu. Smak słodko-chmielowy, Ogólnie udane.
 12. Napisałem w moim poście, że nie mam przepływomierza, a jedynie reduktor. Wystarczy ustawić na 3 l/min przy zakmniętym wyjściu i będzie pokazywał, że niby płyną 3 l/min. ale wcale nie płyną bo wylot jest zamknięty.
 13. Czy ktoś kto ma zarówno przepływomierz, reduktor i kamień 0,5 mikrona mógłby się podzielić informacją jakie ciśnienie odpowiada jakiemu przepływowi, np. dla 1 bar? Mam naniesione na reduktorze przepływy w l/min. ale one chyba dotyczą przepływu, gdy nie mam podpiętego kamienia. Wydaje mi się, że z kamieniem przepływ jest mniejszy.
 14. Możliwe. Raczej nie jestem w stanie odróżnić aldehydu od alkoholu. Jeśli to był aldehyd, to idący bardziej w stronę farby emulsyjnej. Coś podobnego mam chyba w jednym ze swoich piw, tylko tam trudno mi odgadnąć czy to nie chmiele i ich goryczka.
 15. Degustacja Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Roggenbier Aromat: Pierwsze skojarzenie: Paulaner. Goździki w spirytusie. Wygląd: Klarowne, piana znikoma, kolor "koniakowy brąz". Smak: Przyjemnie lekko kwaskowe, pełne, śliskie/gładkie, nagazowanie średnie w stronę wysokiego, lekko alkoholowe. Ogólne wrażenie: Fajne piwo. Gdyby nie było tak alkoholowe, to byłoby super. edit: piwo zabutelkowane 2.9.2017
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.