Skocz do zawartości

Stefkowy Dzwoniec

Members
  • Zawartość

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Kontakt

  • Imię
    Stefek

Piwowarstwo

  • Miasto
    Wrocław

Ostatnie wizyty

250 wyświetleń profilu
  1. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Miałem w planach wymienić tę apę na coś nowego (przy okazji odbierając zamówienie z CP), ale jak widać się nie udało. Przy okazji, czy ktoś jest chętny na gęstwę po https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/drozdze/gorna_fermentacja/wyeast_xl_3278_belgian_lambic_blend i/lub https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/drozdze/gorna_fermentacja/wyeast_xl_roeselare_ale_blend. Niestety nie są oznaczone, więc oddaję "w ciemno". Nie pilnowałem też sterylności pomiędzy pobieraniem próbek z obydwu. Jak dla mnie są bardzo podobne do siebie. Zrobiłem na nich 2 piwa na tym samym zasypie i gotowaniu (jeśli dobrze pamiętam) i różniły się głównie poziomem kwaśności.
  2. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Piwo było opisane jako "grzeczne", bo miałem jego 2 wersje, z których jedna była mega stajnią, a druga była delikatna (na tle pierwszej). Pamiętasz, co było napisane na kapslu? Bo jestem przekonany, że dałem właśnie tę grzeczniejszą wersję z obawy, że ekstremalna moze być źle odebrana. Choć tu problem może być z tym, że aromat brettów się zmienia w czasie, bo gdy ostatnio próbowałem tej ekstremalnej wersji, to była właśnie ugrzeczniona. Przynajmniej dzięki temu opisowi było większe zaskoczenie:) Może przy następnej wizycie podrzucę jeszcze to piwo i jego drugą wersję.
  3. Stefkowy Dzwoniec

    Gotowanie brzeczki tylko przy pomocy grzałek nurkowych

    Stosuję taki prosty "sterownik" http://allegro.pl/regulator-mocy-temperat-5-5kw-grzalka-keg-prd1-i7033157922.html. Jest też tańsza wersja dla mniejszej mocy. No i można też kupić podobne urządzonka do samodzielnego montażu.
  4. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    Nie ma przeciwwskazań poza tym co pompujesz wraz z powietrzem przez pompkę, więc można założy jakiś filtr co by nie pompować mikrobów z powietrzem. W warunkach domowych jest to pewnie nieistotne.
  5. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    Zagadka rozwiązana. Przy podpiętym kamieniu tlen uciekał "bokiem". Zgaduję, że jest to jakiś zawór bezpieczeństwa na wypadek gdyby był problem z maską tlenową lub rurką. Wystarczyło, że zatkałem wylot palcem i juz przy 2-3 l/min tlen przelatywał przez kamień.
  6. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    Tak. Pokazuje ciśnienie. Odpowiadający mu przepływ jest poprawny gdy jest podłączona maska tlenowa. Dlatego miałem nadzieję, że ktoś może zmierzył przepływomierzem relację ciśnienie-przepływ na kamieniu 0.5 mikrona z centrum piwowarstwa. Prawdopodobnie i tak niedługo przesiądę się na kamień wpinany za płytowym wymiennikiem ciepła, więc może wtedy przy okazji dokupię przepływomierz. A propos, ktoś może polecić gdzie w miarę blisko Polski kupić taki kamień lub przepływomierz (do tej pory trafiłem tylko na amazon.com i aliexpress)?
  7. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    Mam reduktor jak na załączonym obrazku.
  8. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    A jakie ciśnienie wytwarza ta pompka? U mnie dopiero przy ciśnieniu ok. 0,8 bar zaczyna się tlen przeciskać.
  9. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Czyli swoje piwo mogłem zakategoryzować jako "tortowy ale" "Tortowości" nie było w piwie zrobionym z tego samego zestawu słodów, więc to drożdże, chmiel lub modyfikacja wody mogły stworzyć ten efekt, raczej nie słody. A teraz zapomniana degustacja (zapisana na telefonie, bo nie miałem dostępu do komputera): Browar Domowy Hoppy Pony - American Weizen Zamglone, piana niska grubopęcherzykowa, kolor słomkowy. Zapach cukierkowy, owocowy. Goryczka chyba wyższa niż 10 ibu. Smak słodko-chmielowy, Ogólnie udane.
  10. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    Napisałem w moim poście, że nie mam przepływomierza, a jedynie reduktor. Wystarczy ustawić na 3 l/min przy zakmniętym wyjściu i będzie pokazywał, że niby płyną 3 l/min. ale wcale nie płyną bo wylot jest zamknięty.
  11. Stefkowy Dzwoniec

    Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

    Czy ktoś kto ma zarówno przepływomierz, reduktor i kamień 0,5 mikrona mógłby się podzielić informacją jakie ciśnienie odpowiada jakiemu przepływowi, np. dla 1 bar? Mam naniesione na reduktorze przepływy w l/min. ale one chyba dotyczą przepływu, gdy nie mam podpiętego kamienia. Wydaje mi się, że z kamieniem przepływ jest mniejszy.
  12. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Możliwe. Raczej nie jestem w stanie odróżnić aldehydu od alkoholu. Jeśli to był aldehyd, to idący bardziej w stronę farby emulsyjnej. Coś podobnego mam chyba w jednym ze swoich piw, tylko tam trudno mi odgadnąć czy to nie chmiele i ich goryczka.
  13. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Degustacja Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Roggenbier Aromat: Pierwsze skojarzenie: Paulaner. Goździki w spirytusie. Wygląd: Klarowne, piana znikoma, kolor "koniakowy brąz". Smak: Przyjemnie lekko kwaskowe, pełne, śliskie/gładkie, nagazowanie średnie w stronę wysokiego, lekko alkoholowe. Ogólne wrażenie: Fajne piwo. Gdyby nie było tak alkoholowe, to byłoby super. edit: piwo zabutelkowane 2.9.2017
  14. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Browar Domowy Hoppy Pony - Sour Milk Forest Fruit Saison Wygląd: czerwone, rubinowe, przezroczyste, piana znikoma, wysycenie niskie Aromat: sok porzeczkowy Smak: soczek, alkoholu nie czuć w ogóle, Odczucie: wysycenie średniowysokie. Goryczka dość długa. Ogólne wrażenie: Pijalność wysoka, odczucie łączące słodkość i kwaśność, które bardzo podbija pijalnośc i chce się brać kolejny łyk. Wszyscy byli zachwyceni.
  15. Stefkowy Dzwoniec

    Piwny depozyt - Wrocław

    Browar Domowy Hoppy Pony - American Rye Saison Wygląd: Piana drobnopęcherzykowa, obfita, znaczy szkło. Jasne, raczej przezroczyste. Aromat: multiwitamina, "saisonowe siano", Smak: Czuć alkohol (trochę fuzle), owoce, słodycz. Odczucie: wysycenie średniowysokie. Goryczka dość długa. Ogólne wrażenie: Przyzwoite piwo, trochę zbyt alkoholowe jak dla mnie, czuć że saison i że american. Nie byłem w stanie wyczuć pomarańczy.
×