Skocz do zawartości

asasyn

Members
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O asasyn

 • Urodziny 27.06.1988

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  18
 • Miasto
  Koszalin

Ostatnie wizyty

591 wyświetleń profilu
 1. asasyn

  [Sprzedam] StarSan 12x500ml

  Bardzo udana transakcja, kontakt bezproblemowy
 2. asasyn

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Po 100zl ale to są mniejszej niż typowe 19l.
 3. asasyn

  [Sprzedam] StarSan 12x500ml

  Jak jest jeszcze to chętnie wezmę jedno opakowanie. Odbiorę w Koszalin
 4. asasyn

  Fermentacja w lodówce

  Dzięki za info. Już myślalem, że nikt mi nie odpowie. To będę podnosił temp. tak na 3 oraz 4 dzień. a nie pod koniec drugiego tygodnia.
 5. asasyn

  Oddam / poszukuję gęstwę

  Chętnie przygarnę gęstwę po pszenicznym, fajnie ja by to były FM41, lub coś do IPA Koszalin, okolice.
 6. asasyn

  Fermentacja w lodówce

  Jak to jest z temperaturą fermentacji w lodówce. Powiedzmy drożdże us05, s04 (suchary obecnie) i ekstrakt tak około 15 blg Chodzi mi głównie o przebieg temperatury, staram się zaczynać od 15 stopni C później 16,17 pod koniec drugiego tygodnia. Jak powinien wyglądać rozłożenie temperatury fermentacji na 2-3 tygodnie ?
 7. asasyn

  Fermentacja w lodówce

  Dla pobrania gestwy i nie chcemy aby piwo stało z całym osadem. Pindin piwo klasyczne, a dokładnie https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg_(wersja_na_20l tylko na us05. Chmielenia na zimno jeszcze nie robię bo nie mam ani kosza ani hopstopera. Ale będę to robił, bo już mam wszystkie potrzebne materiały. To jeszcze potrzymać max do 4 tygodnie, w lodówce.
 8. asasyn

  Fermentacja w lodówce

  No dobra, teraz już wiem co mam zrobić z pustym wiaderkiem. A co z piwem po zalaniu na cichą, nadal w lodówce ma być na cichej czy już nie koniecznie ?
 9. asasyn

  Fermentacja w lodówce

  Mam pytanie Czy po zlaniu na cichą nadal jest potrzeba trzymania wiaderka w lodówce ?
 10. asasyn

  jaki taboret gazowy?

  Ja mam coś takiego https://allegro.pl/kuchenka-taboret-gazowy-zeliwny-podlaczenie-butli-i7448128580.html?reco_id=a6aca7aa-8aa5-11e8-82ab-ecf4bbd61b40&bi_c=Category&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco& Zwykły bez żadnych bajerów, odpalam go za pomocą zapalniczki do zniczy. Zużycie gazu ja jedną warke to 1.4kg gazu. 7 kg słodu, podgrzanie wody do zacierania, wysładzania, warzenia. A jak już gotowałem to od samego początku pogrzewałem, aż całość wysłodziłem. Moc palnika gdzieś tak na 70-80%.
 11. asasyn

  jakie butelki?

  Butelki które pierwszy raz do mnie trafiają, a zdarzają się takie zajechane, pleść i inne dziadostwo, lądują do dużego wiadra 50l. Wiadro zalewam wodą razem z pirosiarczynem sodu. Piro nie żałuję bo mam go pod sporym dostatkiem, więc zawsze daję tego tyle ile wlezie. Później kilka dni, etykiety same odchodzą. Gąbka z płynem do naczyń, małym pędzelkiem czyszczę dno w środku butelki. Sama szczotka nie wyczyści dobrze dna butelki. Później szczotkę do balonów zakładam na wiertarkę akumulatorową, chwila moment i jest butelka czysta. Później tylko płukanie, mam cienki wąż z wodą to wkładam do butelki, odwracam do góry dnem i wszystko ładnie się wypłukuję.
 12. asasyn

  warzenie na dworze (powietrzu)

  Bardzo fajna sprawa, praca na "powietrzu". Wcześniej warzyłem w kuchni, jest to wygodne, ale później w całym domu mamy bardzo miły zapach. Miły tylko dla mnie, nie dla innych domowników. Nawet otwarcie okna na oścież nie wiele pomogło. Obecnie wszystko wykonuje na dworze, razem z chłodzeniem, później przelanie i resztę czynności w domu. Wiadomo trzeba uważać w jakim otoczeniu się warzy, drzewa itp. Jedyny problem jaki napotkałem na swojej drodze to wiatr. Nawet przy niewielkim wietrze muszę czymś osłonić taboret w ok 70% od wiatru. Bo wiedzę jak wiatr zdmuchuje płomień, może nie tyle, że zgaśnie ale wydajność ogrzewania spada. Podsumowując, jestem na TAK dla warzenia na powietrzu
 13. asasyn

  Mieszadło Magnetyczne DIY

  Ja zrobiłem tak jak jest na filmiku i regulacja obrotów bardzo dobrze działa. Może się przyda.
 14. asasyn

  Kapslownica jak jest najlepsza

  Długość całego "korpusu" wynosi 30mm, gniazdo do kapslowania ma głębokość 15mm. W środku tego gniazda jest zrobiony wklęsły stożek szerokości 12mm i głębokości 3mm. Mierzyłem wszystko suwmiarką, więc będzie bardzo mały błąd pomiarowy. Czyli zostaje "+ -" 10mm na gwint... powinno się udać. Tylko trzeba uważać żeby nie przewiercić na wylot i podczas robienia gwintu.Ja osobiście przyspawałem punktowo w 6 punktach i trzyma się elegancko. Jak miałbym robić to jeszcze raz to bym to i tak przyspawał, chwila moment i jest stabilnie. Kapslownica "stołowa" za kilkanaście złotych, bajka
 15. asasyn

  Kapslownica jak jest najlepsza

  Ja mam zrobioną stołową z kapslownicy młotkowej. Tylko, że ja wykorzystałem podstawę pod wiertarke stołową. I przyspwalem glowicę na stałe. Jutro mogę zmierzyć czy jest na tyle miejsca aby tam zrobić otwór i nagwintować go.
×