Jump to content

adamek35

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Miasto
  Rze

Recent Profile Visitors

311 profile views
 1. a czym można wykonać pasywację? W przypadku grzałki wydaje mi się, że da radę wypłukać antoxa, gorzej jak jest więcej zakamarków. Z tego co pamiętam to sprawek oferował trawienie Tylko nie wiem czy z pasywacją czy bez.
 2. Tak otrzymałem, dzięki ;). Czy dno i grzałki mogę potraktować i wytrawić antoxem?
 3. Cześć, miałem robić kadź zacierną oraz warzelną, ale chyba zdecydowałem się na HERMS. Mam kega 50L DIN, myślałem, żeby dokupić jeszcze jednego 50L. Mam delikatny problem z wyborem gara na kadź warzelną. Patrząc po cenach garnków, myślałem wybrać keg 100l za 330 zł. Trochę boję się, że przy mniejszych 20L warkach nie przykryję grzałek. Niestety kegów 70L lub podobnych, ew. garnków w rozsądnej cenie nie widziałem. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, pisaliście o FD do kadzi zaciernej. Niestety kupiłem w ciemno wcześniej FD od użytkownika z forum (@sprawek) o takich wymiarach: otwory 0,75x20 co 20x6,5mm. Czy nie będę miał problemów z przepływem i filtracją? Nada się to FD do HERMSa? Czy próbował ktoś zastosować rurkę karbonową jako spiralę przez którą płynie brzeczka w HLT? Swoją drogą, jak macie gary np. 50L to nie ma problemów z uwarzeniem małej 20L warki?
 4. Niestety blog padł, jest szansa na reaktywację?
 5. Kabelki to nie problem ;-) Teraz to już w ogóle zastanawiam się nad podłączeniem całości. Znalazłem umowę podłączenia prądu, mam w domu podłączoną "siłę", ale w umowie znalazłem "maksymalny pobór mocy ustala się na 1,5/4,5kW przy prądzie znamionowym zabezpieczenia przelicznikowego 25A". Czy to oznacza, że na jednej fazie teoretycznie mogę mieć maks 1,5kW, a na całośc 4,5kW ? A znalazłem dokładnie, moc zainstalowana 6 kW, oświetlenie 1,5kW, a siła 4,5 kW. Do domu idzie przewód YAKY 4x35. Wygląda na to, że na sile nie podłączę 4 grzałek, a najprawdopodobniej tylko 2 (2x2kW) ?
 6. Skoro jest to wątek grzałki różne zagadnienia to zapytam ;-) Zakupiłem 4 grzałki, ale nie przemyślałem do końca ich montażu. Chcę zbudować keg do zacierania z 2 grzałkami oraz keg do warzenia także z 2 grzałkami. Myślałem, żeby całość podpiąć pod 3 fazy z wykorzystaniem craftbeerpi i przekaźników ssr. Niestety do końca sobie tego nie przemyślałem, jak to rozwiązać? 2 grzałki pod 1 faze i 1 ssr, a dwie pod osobne fazy i ssr ? Teraz tak myślę, że to jest i tak lipa, bo potrzebuję chyba 3 kega do zagrzania wody do wysładzania.
 7. CZy wie ktoś gdzie jeszcze można kupić grzałki? Niestety kolejne zamówienie idzie bardzo wolno, a chętnie kupiłbym do KEGa DIN przynajmniej 4 sztuki
 8. Brałem z Chin, wszystko pasowało( dekle , złączki) a brałeś może zawory? Ja miałem dekle bez zaworów, zamówione zawory jeszcze mi nie przyszły, ale przekręciłem zawór z tej chińskiej podróbki dekla do oryginalnego dekla i była lipa. Zawór okazał się nieszczelny. Najprawdopodobniej dlatego, że w podróbce otwór w deklu jest troszkę większy, a w oryginalne mniejszy. Pytanie czy te zawory, które idą do mnie będą pasowały i będą szczelne.
 9. Cześć, czy głowice ball lock są rozbieralne, jak tak to jak je rozebrać? http://images75.fotosik.pl/347/812f4ad94bcc0ee1.jpg Czy jest tam jakaś uszczelka w środku? Wg. tego http://www.piwo.org/uploads/monthly_09_2016/post-17378-0-72390200-1474610923.jpgchodzi mi o wyciągnięcie części 3001, bo tam niby ma być uszczelka 3002. Tylko jak to zrobić? Próbowałem pchać w ten przycisk tak jakbym zakładał szybkozłączkę, ale bezskutecznie.
 10. Napiszę dla potomności Zamówiłem pokrywę, szybkozłączki (2 pary) oraz zawory z ali. Pokrywa, różni się od oryginalnej wyglądem i górną konstrukcją, rozmiarowo wygląda na taką samą, jednak po założeniu z przodu robi się szpara i widać gumowego oringa. Oryginalne pokrywy lepiej leżały. Zawory bezpieczeństwa wyglądają na ok - chociaż nie wiem jak wyglądał oryginał. Szybkozłączki niestety to trochę porażka. Dwie bardzo ciężko wchodzą, a kolejne dwie wchodzą tylko z użyciem siły, a potem jest problem ze ściągnięciem. Drugi raz jakbym kupował, to kupiłbym tylko używaną pokrywę i zawory.
 11. Też chce kupić, ale nie znalazłem nic taniej niż 99 zł + wysyłka
 12. Właśnie o wszystkim miałem pisać, gdy zobaczyłem, że koleś leci w kulki... Po zapytaniu e-mailowym o wysyłkę, zmienił aukcję z 45 zł na 50 zł, oraz ze 100 sztuk na 50 sztuk...
 13. @burymichu to proszę zrób tak jak chcesz, ale Ty przeprowadź akcję. Jeżeli ja mam poświęcić swój czas i swoje pieniądze, to robię to tak jak mi jest najwygodniej i najszybciej. Zatem jak chcesz inaczej robić, to proszę bardzo dopisz mnie do listy. Nie pamiętam w jakiej cenie były te preformy. Teraz są w cenie 50 zł + 20 zł kurier.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.