Jump to content

Niejan

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

260 profile views
 1. Kupię GF Micro Pipework jeśli komuś zalega ... Chodzi o taki zestaw rurek: https://twojbrowar.pl/pl/grainfather/2424-gf-micro-pipework.html Ewentualnie GF Bottom overflow pipe do obcięcia: https://twojbrowar.pl/en/grainfather/2209-gf-bottom-overflow-pipe.html?search_query=grainfather&results=60
 2. hopspidera wsadzam do zmywarki i odpada kwestia mycia więc też dorzuciłbym te 40 zł
 3. Miał kilka kegów, długo leżały na forum ale już wszystko sprzedał.
 4. Wlasnie zaczely przychodzić Przy okazji zobaczyłem, że maja jakas 10ta rocznice i troche okazji
 5. Jest taka opcja ale przesyłki z Ali mam już ponad miesiąc opóźnione i nie chodzi tylko o moje. Ciekawe kiedy się odkopią, jak przyjdzie na jesień będzie dobrze ...
 6. Ładna kolumna ale też wygląda na wysoką. Mogę prosić o zmierzenie wysokości nad blatem, do najwyższego punktu kranu, emblematy można zdjąć ?
 7. Niestety, u mnie max 46 cm Pewnie będę musiał sam zrobić kolumnę ...
 8. Całkiem spoko, przypomina mi knedliki w Czeskim Cieszynie U mnie problem jest taki, że mam mało miejsca więc muszę jeszcze zapytać jaka wysokość całkowita od podstawy do najwyższego punktu (co wystaje nad blatem).
 9. Jak w temacie kupię kolumnę z kranami lub bez, może być do remontu.
 10. cold crash - w kegu, tyle, ze wczescniej robilem w fermentorze w lodówce, teraz w kegu w lodówce. Rozwiązanie z pojemnikiem na zimna wodę będzie działać tylko jeśli chcemy utrzymać temperaturę, bo działa jeśli woda zdąży się schłodzić między uruchomieniami pompki. Przy schładzaniu trzeba będzie dodać do pojemnika lodu.
 11. Ja trzymam fermentor przy kegatorze, do którego wsadziłem pojemnik z zimną wodą i rurki od fermentora. Fermentuję w 19C, temp w pokoju ponad 21C (na oko), na 2-3h pompka włącza się na 1 min. Temperatura w lodówce 7,5 C.
 12. Mam już kilka kegów i wszystkie były kupione w stanie 'roboczym'. Wychodzę z założenia, że i tak muszę je dokładnie wymyć i zdezyfenkować, niezależnie od źródła. Dlatego wezmę od tadeo68. Dla pewności przepompuję pirosiarczyn sodu przez pół godz, powinno wystarczyć ?
 13. Rozważam 2 opcje : albo tani jak np od tadeo68 i dokladnie umyć i odkazić albo w stanie idelanym - regenerowany albo nowy, np taki: https://twojbrowar.pl/pl/kegowanie/2657-keg-19l-mangrove-jack-s.html Jeśli wydawać fortunę nie lepiej dołożyć te 100 zł i wziąć nowy? Ma ktość doświadczenie z tymi jackami?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.