Jump to content

kurpik

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  kippis
 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Mikołaj
 1. Ja tak samo. czekam do poniedziałku może strona nie ruszyla z racji weekendu
 2. No i u mnie właśnie ten sam problem sie pojawił. Termometr źle pokazywał. Wyszło niskie odfermentowanie. z 13 blg zeszło tylko do 6. Piwo już zabutelkowałem, ale jestem ciekaw/mam nadzieję, że nie będzie z tego granatów...
 3. I właśnie tutaj jest problem! Dzięki wielkie! Okazało się że termometr zaniża temperaturę o ok 4 stopnie :\
 4. Podniosłem już i dalej nic. Może opiszę wszystko od nowa. Wstawiłem piwo Stout owsiany z zestawu Browamatora. Wyszła mi dość niska wydajność ale pomyślałem że trudno juz nic z tym nie zrobię. 16,5 litra o gęstości 13 blg. Fermentacja burzliwa trwała 10 dni. Ponieważ uznałem, że zakończyła sie pomyślnie od razu przelałem na cichą i dopiero wtedy sprawdziłem BLg - wyszło 7. Fermentacja burzliwa odbywała sie w 19 stop. C. Po 4 dniach fermentacji cichej stwierdziłem że Blg dalej jest równe 7 więc dodałem drożdże s04 dodałem ok 1/4l roztworu z cukru. Troche zamieszałem, żeby jeszcze napowietrzyć (wiem że może to źle, ale staram sie to chociaż trochę odratować) i podniosłem temp w pokoju do ok 22 stopni. To wszystko zrobiłem w czwartek i do tej pory nic sie nie ruszylo. Jak dla mnie to jakaś czarna magia. Boję się zabutelkować bo nie chcę granatów. Dziwne jest to, że piwo w smaku jest dobrei smakuje tak jak powinno, nie jest nadto słodkie i nie smakuje tak jakby było nie odfermentowane. Balingomierz też sprawdzałem niby pokazuje dobrze. pozdrawiam, Mikołaj
 5. No właśnie mi się też coś takiego pierwszy raz zdażyło. Mam już trochę piwek za sobą i póki co nigdy większych problemów z fermentacją nie miałem.
 6. Sprawdzałem, sprawdzałem nawet na roztworze cukru o różnych stężeniach i niby są różnice, ale nie podoba mi się to, że piwo jak dla mnie smakuje dobrze. A może być tak że był błąd pomiaru jak zlewalem piwo burzliwą i blg w rzeczywistości było wyższe? Wydaje mi się też dziwne to że po dodaniu nowych drożdży dalej nic nie schodzi.
 7. Własnie nie. Mierzę aerometrem i mi tak pokazuje cały czas. Ogólnie w smaku piwo jest ok. Może to z urządzeniem jest coś nie tak? W poniedziałek dla pewności skocze po nowy i porównam wyniki.
 8. Cześć, Mam problem ze stoutem owsianym. Odfermentował mi z 13 do 7Blg. Dodałem trochę roztworu cukru - nie ruszyło, nowe drożdże, te same co poprzednio s04 - nie ruszyło, zamieszałem w fermentorze - nie ruszyło. Nie mam już pomysłu a boje się tego butelkować. Co o tym myślicie?
 9. Odkopałem temat. Mam tą samą sytuację teraz z 13 zeszło do 7. Piwo już przelałem na cichą (po 1,5 tygodnia) i dalej nie schodziło nic. Dodałem nowe drożdże s04 i cały czas pokazuje 7 blg. Dodać troche roztworu z cukru? Odkopałem temat. Mam tą samą sytuację teraz z 13 zeszło do 7. Piwo już przelałem na cichą (po 1,5 tygodnia) i dalej nie schodziło nic. Dodałem nowe drożdże s04 i cały czas pokazuje 7 blg. Dodać troche roztworu z cukru?
 10. Odkopałem temat. Mam tą samą sytuację teraz z 13 zeszło do 7. Piwo już przelałem na cichą (po 1,5 tygodnia) i dalej nie schodziło nic. Dodałem nowe drożdże s04 i cały czas pokazuje 7 blg. Dodać troche roztworu z cukru?
 11. Cześć, Mam na imię Mikołaj. Domowym warzeniem piwa zainteresowałem się już kilka lat temu. Zrobiłem wtedy kilka piwek z brewkitów i z 2 piwka z zacieraniem. Po jakimś czasie znowu postanowiłem wrócić do warzenia piwa i tak oto od 1,5 roku zgłębiam tajniki piwowarstwa. W tym czasie powstały Świąteczne Belgian Dubbel, Triple IPA, Miodowe, Irish Red Ale a w tym momencie zaciera się American Wheat. Póki co może niedużo, ale z biegiem czasu na pewno poszerzę swój magazynek o kolejne style Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.