Jump to content

kurpik

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  kippis
 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Mikołaj
 1. Ja tak samo. czekam do poniedziałku może strona nie ruszyla z racji weekendu
 2. No i u mnie właśnie ten sam problem sie pojawił. Termometr źle pokazywał. Wyszło niskie odfermentowanie. z 13 blg zeszło tylko do 6. Piwo już zabutelkowałem, ale jestem ciekaw/mam nadzieję, że nie będzie z tego granatów...
 3. I właśnie tutaj jest problem! Dzięki wielkie! Okazało się że termometr zaniża temperaturę o ok 4 stopnie :\
 4. Podniosłem już i dalej nic. Może opiszę wszystko od nowa. Wstawiłem piwo Stout owsiany z zestawu Browamatora. Wyszła mi dość niska wydajność ale pomyślałem że trudno juz nic z tym nie zrobię. 16,5 litra o gęstości 13 blg. Fermentacja burzliwa trwała 10 dni. Ponieważ uznałem, że zakończyła sie pomyślnie od razu przelałem na cichą i dopiero wtedy sprawdziłem BLg - wyszło 7. Fermentacja burzliwa odbywała sie w 19 stop. C. Po 4 dniach fermentacji cichej stwierdziłem że Blg dalej jest równe 7 więc dodałem drożdże s04 dodałem ok 1/4l roztworu z cukru. Troche zamieszałem, ż
 5. No właśnie mi się też coś takiego pierwszy raz zdażyło. Mam już trochę piwek za sobą i póki co nigdy większych problemów z fermentacją nie miałem.
 6. Sprawdzałem, sprawdzałem nawet na roztworze cukru o różnych stężeniach i niby są różnice, ale nie podoba mi się to, że piwo jak dla mnie smakuje dobrze. A może być tak że był błąd pomiaru jak zlewalem piwo burzliwą i blg w rzeczywistości było wyższe? Wydaje mi się też dziwne to że po dodaniu nowych drożdży dalej nic nie schodzi.
 7. Własnie nie. Mierzę aerometrem i mi tak pokazuje cały czas. Ogólnie w smaku piwo jest ok. Może to z urządzeniem jest coś nie tak? W poniedziałek dla pewności skocze po nowy i porównam wyniki.
 8. Cześć, Mam problem ze stoutem owsianym. Odfermentował mi z 13 do 7Blg. Dodałem trochę roztworu cukru - nie ruszyło, nowe drożdże, te same co poprzednio s04 - nie ruszyło, zamieszałem w fermentorze - nie ruszyło. Nie mam już pomysłu a boje się tego butelkować. Co o tym myślicie?
 9. Odkopałem temat. Mam tą samą sytuację teraz z 13 zeszło do 7. Piwo już przelałem na cichą (po 1,5 tygodnia) i dalej nie schodziło nic. Dodałem nowe drożdże s04 i cały czas pokazuje 7 blg. Dodać troche roztworu z cukru? Odkopałem temat. Mam tą samą sytuację teraz z 13 zeszło do 7. Piwo już przelałem na cichą (po 1,5 tygodnia) i dalej nie schodziło nic. Dodałem nowe drożdże s04 i cały czas pokazuje 7 blg. Dodać troche roztworu z cukru?
 10. Odkopałem temat. Mam tą samą sytuację teraz z 13 zeszło do 7. Piwo już przelałem na cichą (po 1,5 tygodnia) i dalej nie schodziło nic. Dodałem nowe drożdże s04 i cały czas pokazuje 7 blg. Dodać troche roztworu z cukru?
 11. Cześć, Mam na imię Mikołaj. Domowym warzeniem piwa zainteresowałem się już kilka lat temu. Zrobiłem wtedy kilka piwek z brewkitów i z 2 piwka z zacieraniem. Po jakimś czasie znowu postanowiłem wrócić do warzenia piwa i tak oto od 1,5 roku zgłębiam tajniki piwowarstwa. W tym czasie powstały Świąteczne Belgian Dubbel, Triple IPA, Miodowe, Irish Red Ale a w tym momencie zaciera się American Wheat. Póki co może niedużo, ale z biegiem czasu na pewno poszerzę swój magazynek o kolejne style Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.