Skocz do zawartości

daniol88

Members
 • Zawartość

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar w piwnicy
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  19
 • Miasto
  Siedlce

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Ostatnie wizyty

555 wyświetleń profilu
 1. Najlepszym rozwiazaniem jest kupienie/zrobienie chłodnicy. Ja swoją drugą warkę chodziłem z chmielem w wanie i na balkonie. Goryczka nie wyszła za najlepsza. Od razu postanowiłem wykonać chłodnice. W miedzyczasie zrobiłem 2 warki chmieląc w worku/rajstopie/hopspider.
 2. Niedługo otwarcie sezonu warzelnego i robię plany. Naszła mnie ochota na piwo Braggot i zastanawiam się czy miód i brzeczkę fermentować osobno czy razem. W tamtym roku robiłem miód pitny tyle że drożdżami winnymi. Zrobił bym podobnie i teraz ale boję się, że te drożdże nie zjedzą cukrów z brzeczki a sam miód. Jak wy radzicie?
 3. Gdybym teraz kupował hop spider kupił bym największy jaki wejdzie do gara. Ja kupiłem popularny 7x29cm do 18l gara i nie używam. Przełom tak mi oblepia hop spider, że jak go wyjmowalem to uwięziona w nim brzeczka nie chciała wypłynąć. Być może przy większej warce i koszu hop spider taki problem nie występuje.
 4. Utrzymanie prawidłowej temperatury podczas fermentacji to podstawa. Przekonałem się osobiście, że najlepiej fermentować w dolnej granicy pracy drożdży. Poźniej jak drożdze podniosą temperaturę dbam o to by nie spadła. Wahania temperatury o 8C to stres dla drożdży, a takie nie robią dobrego piwa. Prawdopodobnie zaprzestaną pracy nim dobrze ją zaczną.
 5. To mnie trochę zniechęciło do robienia BW na nich. W takim razie poczekam z warzeniem na niższe temperatury.
 6. Mam pytanie odnośnie drożdży FM53 Voss Kveik. Czy nadają się do użycia do APA, IPA, Barley wine? Czy robiąc APA 10-12 blg około 15l mogę zadać drożdże bez startera?
 7. daniol88

  Danstar Belle Saison

  Zalecana temperatura fermentacji 17-21°C. Producent podaje 15-35°C. Ja mam warunki, aby fermentować 22-23°C. Pytanie czy jest sens? Czy po takiej temperaturze fermentacji piwo będzie pijalne?
 8. daniol88

  Pas grzewczy do utrzymania temperatury zacieru?

  Próbowałem czegoś podobnego. Pas grzewczy i zaizolowany fermentor karimatą. Szczerze mówiąc pas mi wiele nie dał bo spadek temperatury był podobny w przypadku jego zastosowania jak i bez niego. Ostatecznie przypaliła mi się trochę karimata. Możesz spróbować, może u Ciebie sprawdzi się to lepiej.
 9. Jeśli chcesz piwo bardziej klarowne to można. Piwo pszeniczne może być również mgliste. Więc zależy jak chcesz. Może pomóc, ale nie gwarantuje braku problemów. Spokojnie piwowarzy warzą 100% pszeniczne przy Grodziskim i daje radę. Mi jak filtracja stanie( zdarzyło mi się tylko przy życie) sprawdziłem temperaturę i następnie decydowałem czy podgrzewać czy mieszać. Po zayrzymaniu filtracji nacinanie złoża w niczym mi nie pomogło. Jeśli to już twoja, któraś warka z zacieraniem podstawiając w poprzedniej (np. na brewness )otrzymane litry piwa oszacuj jaką miałeś wydajność. Podstaw ją w tym przepisie i zwiększ podstawowe słody do tego co chcesz uzyskać.
 10. Poczytałem komentarze i widzę, że masz raccje co do tych pasków oh z ali. Albo nie działają albo odczyt pomiaru jest bardzo słaby. Szkoda, że w naszym kraju interesujący nas zakres ph można zamówić tylko w sklepach piwowarskich.
 11. W takim razie wybieram paski do mierzenia ph. Może rozróżnie jakoś te kolory.
 12. Jak sądzicie co lepiej kupić do mierzenia ph? paski PH http://s.aliexpress.com/qyQZBzQV?fromSns=Wiadomości czy PH Metr http://s.aliexpress.com/JzAvUnUZ?fromSns=Wiadomości Czy paski lub ph metr podany przezemnie nadaje się do celów piwowarskich?
 13. Filtrator rurkowy vs. oplot 1. Czy na rurkowym można osiągnąć lepszą wydajność? Podobno można drobniej zmielić słód. 2. Co się sprawdzi lepiej przy filtrowaniu żyta(50% zasypu)?
 14. Jak sądzicie, ktory sposób wysładzania na raty czy ciągły pozwala na otrzymanie lepszej wydajności?
 15. daniol88

  Śrutownik Biowin

  Ja kupiłem i jestem zadowolny. Tylko ja śrutuję ręcznie i nie duże ilości bo robię warki 10-12 litrów. Jeśli zamierzasz mechanicznie śrutować to bym zastanowił się nad jakimś innym.
×