Jump to content

daniol88

Members
 • Posts

  112
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar w piwnicy
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Siedlce

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

1577 profile views

daniol88's Achievements

 1. Dzieki za filmik. Poczytałem też zagraniczne fora i okazuje się, że wiele osób warzy cimne piwa na tych drożdżach i sobie chwali. Smak jednak jest inny niż na klasycznych drożdżach i nie każdemu musi smakować. Pozostaje samemu wypróbować.
 2. Nadają się te drożdże do piw ciemnych? Robił ktoś na nich stout albo RIS?
 3. Proszę o waszą opinię. Czy drożdże Lallemand Voss Kveik nadają się do fermentacji amerykańskiej pszenicy, FES oraz RIS. Nie chodzi mi o bycie w stylu tylko o zrobienie smacznego piwa. Czy taki pomysł nie ma sensu?
 4. Jat to przeczytałem to się zdziwiłem. Gdybym w nazwie lub opisie przeczytał Torrified to bym nie zadawał takiego pytania. Widzę jednak, że jest coś takiego. https://twojbrowar.pl/pl/pszeniczne/435-prazona-pszenica-torrified-wheat.html Mi chodzi o coś takiego: http://piwoszarnia.pl/pszenica-prazona-05kg-strzegom-p-196.html
 5. Przez prostą pomyłkę mam pszenicę prażoną zamiast jęczmienia palonego. Chciałem uważyć Dry stout i teraz nie jestem pewny czy mogę użyć pszenicy prażonej zamiast jęczmienia palonego? Czy będzie to duża róznica? Złożenie kolejnego zamówienia w sklepie to kilka dni, a chciałbym warzyć jutro.
 6. Próbował może ktoś warzyć ciemne piwo np. Dry Stout na drożdżach Danstar Belle Saison? Czy takie piwo ma szansę wyjść pijalne?
 7. Może już starczy tego offtop'u? Proszę o rady czy mój zasyp ma sens? Nie chcę, aby piwo nie wyszło zbyt wodniste lub wytrawne.
 8. Dzięki Bogi za swoją wersję. Przyda się na przyszłość, ale obecnie 4% to trochę za dużo. Na razie chcę uwarzyć niskoalkohowe około 2%.
 9. Chciałbym uwarzyć dla żony niskoalkohowy sweet stout. Przeglądając receptury i wzorując się na nich stworzyłem własną. Czy ma ona sens? Założenia to: - około 2% alkoholu - w miarę słodke piwo Planuję warkę na 12l. Moja wydajność 75%. Szacowane blg 8.5. Zacieranie bardziej na słodko 68C. Pale Ale 0.8 kg (39.6%) Monachijski 0.6 kg (29.7%) Carafa III special 0.2 kg (9.9%) Crystal II 0.12 kg 5.9% Fawcett - Pale Chocolate 0.1 kg (5%) Laktoza 0.2 kg (9.9%) Na 60 min Kent Goldings13g, co da około 15 IBU. Drożdże słabo odfermentujące np. S 04. Proszę o uwagi i sugestię. A może ktoś posiada sprawdzoną recepturę na Niskoalkoholowy Sweet Stout?
 10. Szukam właśnie sprzętu wiertatki/wkrętarki, krórego używał bym w domu i do śrutowania słodu. Jest sens kupować wiertarkowkrętarke akomulatorową? Czy tylko sieciowa da radę? Zastanawiałem się nad czymś takim: https://allegro.pl/oferta/parkside-wkretarko-wiertarka-psbsa-20-li-a1-7886287948?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare Napięcie znamionowe: 20 V (prąd stały) Znamionowa prędkość obrotowa biegu jałowego: 1. bieg: n0 0 - 440 min-1 2. bieg: n0 0 - 1650 min-1 Częstotliwość udaru: 0 - 26400 min-1 Maks. moment obrotowy: 45 Nm
 11. Jeśli drożdże uwodniłeś i dwa dni tak trzymałeś to wszystkie padły z głodu.
 12. Ja noszę fermentor 4 piętra do piwnicy. Przed przenoszeniem wyjmuję rurkę później zakładam. Co do zakażenia powietrzem zaciagnietym przez rurkę mnie to nie przekonuje. Ja bym szukał innej przyczyny. Zamias wody w rurce stosuje alkohol 40%.
 13. Złym pomysłem jest tak szybkie przelewanie piwa do drugiego fermentora. Może to spowodować zwolnienie/zatrzymanie fermentacji.
 14. Cześć gdzie na Mokotowie i kiedy można odebrać? Jestem zdecydowany na zakup jak za 3 dyszki :)

   

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.