Skocz do zawartości

daniol88

Members
 • Zawartość

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar w piwnicy
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  21
 • Miasto
  Siedlce

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Ostatnie wizyty

596 wyświetleń profilu
 1. Do zasypu 95% pszenicy lepiej użyć filtru z oplotu czy rurkowego?
 2. daniol88

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Tani śrutownik do ręcznego śrutowania. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7285326120
 3. daniol88

  Tropical Yerba Mate IPA

  Fajny esperyment połączenia Yerba Mate i piwa. Sam chętnie bym spróbował takiego trunku. Mi się wydaje, że nie maszco obawiać efektu przeczyszczającego przy ilość 250g na 20l piwa. Co do sposobu dodania Yerba Mate brałeś pod uwagę przyrządzić terere? Ja gdybym robił takie piwo przygotował bym terere i dodał tak całość na cichą na kilka dni(2-3). A jak chcesz chmielić ? Ile IBU? Podejrzewam, że Yerba Mate może podnieść odczucie goryczy. Warto to uwzględnić. Jesteś pewny, że to miałeś na myśli? Nie chodziło Ci o słód albo płatki pszeniczne?
 4. daniol88

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Po 2 i pół tygodnia fermentacji pierwszy raz otworzyłem fermentor i nie wiem czy to infekcja czy drożdże? Jest to APA z dodatkiem żyta. Drożdże HotHead. Z wiadra pachnie ładnie/owocowo. Prośba o pomoc. Co sądzicie?
 5. Najlepszym rozwiazaniem jest kupienie/zrobienie chłodnicy. Ja swoją drugą warkę chodziłem z chmielem w wanie i na balkonie. Goryczka nie wyszła za najlepsza. Od razu postanowiłem wykonać chłodnice. W miedzyczasie zrobiłem 2 warki chmieląc w worku/rajstopie/hopspider.
 6. Niedługo otwarcie sezonu warzelnego i robię plany. Naszła mnie ochota na piwo Braggot i zastanawiam się czy miód i brzeczkę fermentować osobno czy razem. W tamtym roku robiłem miód pitny tyle że drożdżami winnymi. Zrobił bym podobnie i teraz ale boję się, że te drożdże nie zjedzą cukrów z brzeczki a sam miód. Jak wy radzicie?
 7. Gdybym teraz kupował hop spider kupił bym największy jaki wejdzie do gara. Ja kupiłem popularny 7x29cm do 18l gara i nie używam. Przełom tak mi oblepia hop spider, że jak go wyjmowalem to uwięziona w nim brzeczka nie chciała wypłynąć. Być może przy większej warce i koszu hop spider taki problem nie występuje.
 8. Utrzymanie prawidłowej temperatury podczas fermentacji to podstawa. Przekonałem się osobiście, że najlepiej fermentować w dolnej granicy pracy drożdży. Poźniej jak drożdze podniosą temperaturę dbam o to by nie spadła. Wahania temperatury o 8C to stres dla drożdży, a takie nie robią dobrego piwa. Prawdopodobnie zaprzestaną pracy nim dobrze ją zaczną.
 9. To mnie trochę zniechęciło do robienia BW na nich. W takim razie poczekam z warzeniem na niższe temperatury.
 10. Mam pytanie odnośnie drożdży FM53 Voss Kveik. Czy nadają się do użycia do APA, IPA, Barley wine? Czy robiąc APA 10-12 blg około 15l mogę zadać drożdże bez startera?
 11. daniol88

  Danstar Belle Saison

  Zalecana temperatura fermentacji 17-21°C. Producent podaje 15-35°C. Ja mam warunki, aby fermentować 22-23°C. Pytanie czy jest sens? Czy po takiej temperaturze fermentacji piwo będzie pijalne?
 12. daniol88

  Pas grzewczy do utrzymania temperatury zacieru?

  Próbowałem czegoś podobnego. Pas grzewczy i zaizolowany fermentor karimatą. Szczerze mówiąc pas mi wiele nie dał bo spadek temperatury był podobny w przypadku jego zastosowania jak i bez niego. Ostatecznie przypaliła mi się trochę karimata. Możesz spróbować, może u Ciebie sprawdzi się to lepiej.
 13. Jeśli chcesz piwo bardziej klarowne to można. Piwo pszeniczne może być również mgliste. Więc zależy jak chcesz. Może pomóc, ale nie gwarantuje braku problemów. Spokojnie piwowarzy warzą 100% pszeniczne przy Grodziskim i daje radę. Mi jak filtracja stanie( zdarzyło mi się tylko przy życie) sprawdziłem temperaturę i następnie decydowałem czy podgrzewać czy mieszać. Po zayrzymaniu filtracji nacinanie złoża w niczym mi nie pomogło. Jeśli to już twoja, któraś warka z zacieraniem podstawiając w poprzedniej (np. na brewness )otrzymane litry piwa oszacuj jaką miałeś wydajność. Podstaw ją w tym przepisie i zwiększ podstawowe słody do tego co chcesz uzyskać.
 14. Poczytałem komentarze i widzę, że masz raccje co do tych pasków oh z ali. Albo nie działają albo odczyt pomiaru jest bardzo słaby. Szkoda, że w naszym kraju interesujący nas zakres ph można zamówić tylko w sklepach piwowarskich.
 15. W takim razie wybieram paski do mierzenia ph. Może rozróżnie jakoś te kolory.
×