Skocz do zawartości

rayavaldek

Members
 • Zawartość

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O rayavaldek

 • Urodziny 14.06.1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR KWARTA
 • Miasto
  józefosław

Kontakt

 • Imię
  waldek

Ostatnie wizyty

397 wyświetleń profilu
 1. rayavaldek

  16-17.11.2018 XII Pomorski Konkurs Piw Domowych

  Czy dopuszczalny będzie porter z użyciem słodów dymionych ?
 2. Dzień dobry, Proszę o informację czy aktualizacja za dokonaną płatność za udział w konkursie jest aktualizowana na stronie logowania na bieżąco ? Bo wpłaciłem ponad tydzień temu a pokazuje nadal brak wpłaty.
 3. Dzień dobry, Czy wiadomo kiedy będzie regulamin, i system do rejestracji piw ?
 4. Ja robiłem na nich ostatnio trzy piwa, w temperaturach 25 i 35 °C i jestem zadowolony e efektów.
 5. rayavaldek

  Fermentum Mobile - FM53 Kveik

  Domyślam się, że masz na myśli czy odczuwane są różnice wynikające z fermentacji w różnych temperaturach ? Mi smakują zarówno te fermentowane w około 25 °C i te w 35 °C, te drugie są może bardziej estrowe,owocowe ale ta różnica jest jak dla mnie naprawdę minimalna bo są dodane przecież chmiele które są u mnie na pierwszym planie. Może gdyby ktoś chciał zrobić eksperyment i porównać piwo ale bez dodatków chmieli to może byłyby te różnice bardziej odczuwalne. Ja w każdym razie jestem zadowolony z tych drożdży. Dodam, że są bardzo żarłoczne bo fermentacja burzliwa kończy się właściwie po 2-3 dniach, i blg ( mierzone spławikiem ze skalą odczytu co 0,1 Blg ) nie spada. Podczas fermentacji żadnych zapachów siarkowodorów nie uświadczyłem.
 6. rayavaldek

  rayavaldek

 7. rayavaldek

  Fermentum Mobile - FM53 Kveik

  PIWA ZROBIONE NA FM53 KVEIK: 1. Pszeniczne, zacierane w 67 °C, fermentowane w około 25 °C, z 12,2 Blg zeszło do 2,9 Blg, neutralne w smaku, bez żadnych rozpuszczalników, nieprzyjemnych alkoholi. 2. Pszeniczne ciemne, zacierane w 65 - 67 °C, fermentowane w około 25 °C, z 12,5 Blg zeszło do 3,8 Blg, neutralne w smaku, bez żadnych rozpuszczalników, nieprzyjemnych alkoholi. 3. AIPA, zacierane w 67 °C, fermentowane w około 35 °C, z 18,2 Blg zeszło do 5 Blg, owocowe w zapachu, bez żadnych rozpuszczalników, nieprzyjemnych alkoholi.
 8. Ja też nie będę brał udziału w konkursie i nie tylko ze względu na bałagan organizacyjny ( który czasami się zdarza i można przymknąć na to oko ) ale ze względu na odpowiedź SARENKI ( cytuje powyżej ) na moje pytanie czy w piwie owocowym pszenicznym mogą być nuty bananów i goździków czy powinno być raczej neutralne ? Zadałem zwyczajne pytanie a dostałem taką odpowiedź i potraktowany zostałem jak potencjalny oszust. Nie jestem zbytnio wrażliwy ale nie będę uczestniczył w konkursie w którym uczestników z góry podejrzewa się o oszukiwanie. Współczuje Sarence takiego podejścia do ludzi i spojrzenia na świat. Pozostawiam to dalej bez komentarza i kończę dyskusję.
 9. rayavaldek

  16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Dzień dobry, Kiedy można spodziewać się metryczek eliminacyjnych ? Pozdrawiam.
 10. Lepiej nie pytaj bo cytując sarenkę na moje pytanie wcześniej możesz usłyszeć, że " Generalnie wszystko polega na wzajemnym zaufaniu, uczciwości i nie da się w konkursach piwowarskich wykluczyć nieuczciwości - ktoś może przecież przelać piwo renomowanego browaru i zakapslować" :):):):) pozdrawiam serdecznie
 11. Hej, mam pytanie czy są już metryczki eliminacyjne z session ipa bo nie mogę znaleźć.

  Waldemar Wach

  1. kantor

   kantor

   Cześć,

   Metryczki są ale nie wiem czy zastały wysłane/opublikowane

  2. rayavaldek

   rayavaldek

   dziękuje za odpowiedź i będą czekał cierpliwie. Będą wysłane na maila czy w jakiś inny sposób przekazane ?

  3. kantor

   kantor

   W sumie to nie wiem, chyba miały być upublicznione wszystkie i miały być wysyłane kody ich piw do piwowarów

 12. rayavaldek

  19.05.2018 II Krakowski Konkurs Piw Domowych

  Dzień dobry, Ale gdzie mogę znaleźć metryczkę eliminacyjną session ipa ? pozdrawiam serdecznie
 13. rayavaldek

  19.05.2018 II Krakowski Konkurs Piw Domowych

  Dzień dobry, Czy wiadomo kiedy będą metryczki z session ipa ?
 14. rayavaldek

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Dziękuję za recenzję, faktycznie piwo jako było świeże było o wiele lepsze i całkowicie zgadzam się, że wyszło zdecydowanie za słodkie i w odbiorze nie jest wytrawne.
×