Skocz do zawartości

rayavaldek

Members
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O rayavaldek

 • Urodziny 14.06.1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR KWARTA
 • Miasto
  józefosław/warszawa

Kontakt

 • Imię
  waldek

Ostatnie wizyty

448 wyświetleń profilu
 1. rayavaldek

  08.12.2018 I Konkurs Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego

  Dzień dobry, Dokonałem wpłaty przez system Evenea ale nie wpisałem w tytule swojego nazwiska ani adresu mailowego. Co mogę teraz zrobić żeby nie płacić dwa razy bo po fakcie doczytałem się w regulaminie, że bez tego opisu będzie to traktowane jako darowizna.
 2. rayavaldek

  Oddam / poszukuję gęstwę

  Tak z ciekawości to co się stało, że gęstwa nie ruszyła ? Bo rozumiem, że zwykłe z startera mogły nie ruszyć ale gęstwa....
 3. rayavaldek

  Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06

  Dzień dobry, Czy w poszczególnych stylach jest jakaś tolerancja odnośnie Blg ?
 4. rayavaldek

  Fermentum Mobile - FM28 Habit opata

  Witaj, Mam pytanie jak przebiegała Ci fermentacja na tych drożdżach FM28, czy była szybka, w jakiej temperaturze, jak szybko odfermentowało i do ilu, jakie dała efekty smakowe itp ?
 5. rayavaldek

  08.12.2018 I Konkurs Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego

  W związku z przełożeniem konkursu do kiedy należy wnieść opłatę i do kiedy należy dosłać piwo ?
 6. rayavaldek

  16-17.11.2018 XII Pomorski Konkurs Piw Domowych

  Czy dopuszczalny będzie porter z użyciem słodów dymionych ?
 7. Dzień dobry, Proszę o informację czy aktualizacja za dokonaną płatność za udział w konkursie jest aktualizowana na stronie logowania na bieżąco ? Bo wpłaciłem ponad tydzień temu a pokazuje nadal brak wpłaty.
 8. Dzień dobry, Czy wiadomo kiedy będzie regulamin, i system do rejestracji piw ?
 9. Ja robiłem na nich ostatnio trzy piwa, w temperaturach 25 i 35 °C i jestem zadowolony e efektów.
 10. rayavaldek

  Fermentum Mobile - FM53 Kveik

  Domyślam się, że masz na myśli czy odczuwane są różnice wynikające z fermentacji w różnych temperaturach ? Mi smakują zarówno te fermentowane w około 25 °C i te w 35 °C, te drugie są może bardziej estrowe,owocowe ale ta różnica jest jak dla mnie naprawdę minimalna bo są dodane przecież chmiele które są u mnie na pierwszym planie. Może gdyby ktoś chciał zrobić eksperyment i porównać piwo ale bez dodatków chmieli to może byłyby te różnice bardziej odczuwalne. Ja w każdym razie jestem zadowolony z tych drożdży. Dodam, że są bardzo żarłoczne bo fermentacja burzliwa kończy się właściwie po 2-3 dniach, i blg ( mierzone spławikiem ze skalą odczytu co 0,1 Blg ) nie spada. Podczas fermentacji żadnych zapachów siarkowodorów nie uświadczyłem.
 11. rayavaldek

  rayavaldek

 12. rayavaldek

  Fermentum Mobile - FM53 Kveik

  PIWA ZROBIONE NA FM53 KVEIK: 1. Pszeniczne, zacierane w 67 °C, fermentowane w około 25 °C, z 12,2 Blg zeszło do 2,9 Blg, neutralne w smaku, bez żadnych rozpuszczalników, nieprzyjemnych alkoholi. 2. Pszeniczne ciemne, zacierane w 65 - 67 °C, fermentowane w około 25 °C, z 12,5 Blg zeszło do 3,8 Blg, neutralne w smaku, bez żadnych rozpuszczalników, nieprzyjemnych alkoholi. 3. AIPA, zacierane w 67 °C, fermentowane w około 35 °C, z 18,2 Blg zeszło do 5 Blg, owocowe w zapachu, bez żadnych rozpuszczalników, nieprzyjemnych alkoholi.
 13. Ja też nie będę brał udziału w konkursie i nie tylko ze względu na bałagan organizacyjny ( który czasami się zdarza i można przymknąć na to oko ) ale ze względu na odpowiedź SARENKI ( cytuje powyżej ) na moje pytanie czy w piwie owocowym pszenicznym mogą być nuty bananów i goździków czy powinno być raczej neutralne ? Zadałem zwyczajne pytanie a dostałem taką odpowiedź i potraktowany zostałem jak potencjalny oszust. Nie jestem zbytnio wrażliwy ale nie będę uczestniczył w konkursie w którym uczestników z góry podejrzewa się o oszukiwanie. Współczuje Sarence takiego podejścia do ludzi i spojrzenia na świat. Pozostawiam to dalej bez komentarza i kończę dyskusję.
 14. rayavaldek

  16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Dzień dobry, Kiedy można spodziewać się metryczek eliminacyjnych ? Pozdrawiam.
×