Jump to content

BROWAR KWARTA

Members
 • Content Count

  219
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR KWARTA
 • Miasto
  józefosław/warszawa

Kontakt

 • Imię
  waldek

Recent Profile Visitors

1218 profile views
 1. Ja po 2-3 tygodniach wyrzucam gęstwę. Używam tylko świeżutkiej gęstwy bo ma to ogromny wpływ na fermentację i jakość gotowego piwa.
 2. Cześć, Czyli jakie style będą na Krakowskim KPD ?
 3. Hej Rozumiem, że w stylu New England Imperial India Pale Ale goryczka według opisu 30+ to gdzie są górne widełki ? Pozdrawiam serdecznie !
 4. Zrobiłem teraz na tych drożdżach dwa saisony: 1. Saison, z 14 Blg zszedł do 1,5 Blg, zacierany w 64°C, temperatura fermentacji od 18-25°C przez 2 tygodnie, na starterze. Pachnie bardzo bardzo bardzo bananowo i można pomylić z ciemnym weizenem Ciemnym bo dałem 8 % monachijskiego o 0,9 % karmelowego 600 na kolor. 2. Saison, z 14,5 Blg zszedł do 1,5 Blg, zacierany w 64°C, temperatura fermentacji od 18-25°C przez 2 tygodnie. Zrobiony na gęstwie po w/w piwie i już nie jest taki bananowy
 5. Dzień dobry, Chciałbym wysłać piwa w kilku kategoriach i jak mam je oznaczyć żeby wiadomo było jakie to piwo bo nie ma żadnych etykiet informacyjnych wygenerowanych z systemu.
 6. Mieszkam też w Józefosławiu, jeżeli aktualne to wezmę wszystko i odwdzięczę się domowym piwem
 7. Zapach delikatnej cebulki lekko osłabł ale nadal go czuję Już nie jest taki intensywny a nawet przyjemny idący w lekką naftę Inne osoby które degustowały to piwo wcale nie czuły tych zapachów
 8. Informację o drożdżach WLP644: 1. Amerykańska pszenica, 12 Blg zeszło do 2 Blg, odfermentowanie 83 % 2. Hazy Ipa SH Sabro, 12 Blg zeszło do 1,8 Blg, odfermentowanie 85 % 3. Hazy Ipa Citra Mosaic, 17 Blg zeszło do 3 Blg, odfermentowanie 82 % 4. Hazy Ipa Galaxy Simcoe, 14,8 Blg zeszło do 2,5 Blg, odfermentowanie 83 %
 9. "Rok czekać to jednak daleko". Ja swoje trójniaki pije dopiero po 2-4 latach, a dwójniak na 11 lat i jeszcze go nie ruszyłem Dwójniak po roku nie nadaje się do picia w porównaniu z takim wystanym kilka lat dłużej
 10. Nie zaglądać, nie otwierać, kontrolować temperaturę.
 11. Cześć, Czy wiadomo kiedy będą metryczki piw które dostały się do finału zamieszczone w systemie ?
 12. Chmiel Mosaic 2019 po otwarciu torebki pachniał bardzo ładnie a w piwie w smaku dał mi armaty cebuli, mieliście taki przypadek ?
 13. Ja osobiście nie używam gęstwy starszej niż 2 tygodnie. A na Twoje pytanie odpowiadam - wylać Pozdrawiam serdecznie.
 14. Hej, czyli konkursu raczej nie będzie, czy można liczyć na jakąś informację zwrotną ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.