Jump to content

BROWAR KWARTA

Members
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About BROWAR KWARTA

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR KWARTA
 • Miasto
  józefosław/warszawa

Kontakt

 • Imię
  waldek

Recent Profile Visitors

1089 profile views
 1. Czy stan wpłat i otrzymania piwa będzie jakoś zaktualizowany w systemie ?
 2. Dziękuję za informację i pozdrawiam !
 3. Hej, wlp 644 słabo flokulują jak wynika z ich opisu. Można zebrać gęstwę czy są z tym jakieś problemy ?
 4. Czy te drożdże wlp644 dają dużo piany podczas fermentacji czy standardowo ? W jakich temperaturach fermentowałeś i jakie były Toje wrażenia ? Zbierałeś może gęstwę, słyszałem opinię, że prawie jej wcale nie ma i się nie zbija, gromadzi na dnie fermentora.
 5. Dzień dobry, Czy są jakieś nowe wiadomości w sprawie konkursu, czy się odbędzie, jeżeli tak to w jakim terminie i czy będzie jakiś system zgłoszeniowy uruchomiony ? Pozdrawiam serdecznie.
 6. Kroki postępowania u mnie są następujące: 1. Fermentacja cicha kilka do kilkunastu dni żeby się trochę wyklarowało. 2. Dodanie chmieli na zimno na około 3 dni w temperaturze około 17-18°C. 3. Cold crash w lodówce lub na zewnątrz i temperatury mogą być nawet od -5°C do 7°C i nic się nie stanie, preferuje temperatury bliskie 0 °C. 4. Butelkowanie w temperaturze cold crash ale ilość cukru dajesz w takiej ilości jak dla najwyższej temperatury fermentacji burzliwej. 5. Zostawienie piwa na nagazowanie w temperaturze około 17-20°C. 6. Delektowanie się swoim schłodzonym wcześniej piwem.
 7. Fermentację "cichą" zazwyczaj prowadziłem w temperaturach około 20 °C, a jeżeli dodawałem chmiel na zimno to oczywiście robiłem cold crash w temperaturze 5-7 °C.
 8. Zależy jakiej laski waniliowej używałeś. Te w marketach spożywczych ( Auchan, Biedronka, LIdl ) nie nadają się bo mają małą zawartość waniliny. Kup najlepiej w jakimś sklepie specjalistycznym z przyprawami laski waniliowe najlepiej typu bourbon z Madagaskaru albo Indonezji bo one mają o wiele większą zawartość waniliny ( przyjmuje się, że zawartość waniliny jest aż 2,1 -2,6 % ). Na te 10 litrów daj 2-3 przecięte laski waniliowe i zapewniam Cię, że będziesz pozytywnie zaskoczony Oczywiście to kosztuje ale to piwo domowe
 9. Mam za sobą kilkanaście warek z drożdżami FM53 i z moich obserwacji wynika, że w temperaturze fermentacji do około 25°C dają neutralne smaki, natomiast gdy podniesiesz temperaturę fermentacji powyżej 25°C to wychodzi delikatna fajna owocowość, a powyżej 30 °C jest już zecydowanie bardziej estrowe. Mi osobiście pasuje smak piwa na tych drożdżach przy temperaturze fermentacji około 25-28°C. Dla przykładu podaję parametry dla kilku piw fermentowanych na tych drożdżach: 1. temperatura fermentacji narastająco do 25°C, zacieranie 67°C, początkowe 12,2 Blg, końcowe 2,9 Blg, odfermentowanie 76,2 %, neutralne w smaku. 2. temperatura fermentacji narastająco do 28°C, zacieranie 67°C, początkowe 12,5 Blg, końcowe 3,8 Blg, odfermentowanie 69,6 %, bardzo ładnie delikatnie owocowe. 3. temperatura fermentacji narastająco do 35°C, zacieranie 67°C, początkowe 18,2 Blg, końcowe 5,0 Blg, odfermentowanie 72,5 %, za bardzo owocowe/estrowe. 4. temperatura fermentacji narastająco do 28°C, zacieranie 67°C, początkowe 12,0 Blg, końcowe 1,2 Blg, odfermentowanie 90,0 %, bardzo ładnie delikatnie owocowe. 5. temperatura fermentacji narastająco do 25°C, zacieranie 67°C, początkowe 17,6 Blg, końcowe 3,3 Blg, odfermentowanie 81,3 %, neutralne w smaku. 6. temperatura fermentacji narastająco do 25°C, zacieranie 67°C, początkowe 14,0 Blg, końcowe 1,7 Blg, odfermentowanie 87,9 %, neutralne w smaku. Odnośnie wyglądu piwa na tych drożdżach to przy piwach z pszenicą wychodziło opalizujące do lekko "mętnego", z płatkami owsianymi od dość "mętnego" do prawie błotnistego, a na słodach podstawowych idealnie klarowne.
 10. Proponuję użyć drożdży do miodów pitnych, są odporne na wysoki alkohol. Powinno się trochę odlać piwa i zrobić tzw matkę drożdżową którą doda się do części piwa żeby się zahartowała a potem do reszty piwa. Jest bardzo duża szansa, że piwo jeszcze dofermentuje.
 11. Mam uwarzone piwa na ten konkurs ale uważam, że zw względu na bezpieczeństwo i zdrowie organizatorów powinien być przełożony na późniejszy termin a w najgorszym przypadku odwołany. Piwa możemy wypić w zaciszu domowym Pozdrawiam serdecznie organizatorów i piwowarów !!!!!
 12. Bardzo słuszna decyzja !!!! Ważne jest zdrowie organizatorów !!!! To wszyscy którzy przygotowali piwa na konkurs ( ja także jestem wśród nich ) mają co pić :) Pozdrawiam organizatorów i uczestników !!!
 13. Słuszna decyzja, piwa mogą poczekać a zdrowie organizatorów jest najważniejsze ! Pozdrawiam serdecznie i czekam na nowy termin !
×
×
 • Create New...