Jump to content

chochlik

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. Cześć

   

  Nasza strona www.browarkarczewski.pl odpalona. Zapraszamy do zapoznania się z treścią. I przesyłanie konstruktywnych uwag :-)

 2. @dziedzicpruski w Twojej opinii pasowałby do braggota? Tak by podkręcić aromaty miodowe?
 3. Również chętnie bym skorzystał - jedyny problem jakie ilości i cena
 4. Też się muszę pochwalić, dziś dostałem przesyłkę, brakło tylko Hallertau.
 5. Pozwolę sobie odkopać ten wątek, bo mam podobny problem. Stałem się posiadaczem kilku beczek w których chciałem przechowywać słód (z uszczelką, na zamknięcie). W beczkach przechowywany był silny kwas w formie suchej, nie miał on bezpośrednio kontaktu z beczką bo był pakowany w worki, jest jednak jedno ale... Beczki trzymam zamknięte i zawsze po otworzeniu czuć silny odrzucający zapach. Myłem NaOH w dużym stężeniu, potem neutralizowałem wodą z kwaskiem cytrynowym i przemywałem wodą. Po wysuszeniu nie było śladu po tym irytującym zapachu, jednak po szczelnym zamknięciu i ponownym otwarciu znowu czuć tą nieprzyjemną woń. Prawdopodobnie dam sobie z tymi beczkami spokój - bo mam już na nie inne zastosowanie, jednak zastanawiam się czy ktoś zna jakąś skuteczną metodę pozbywania się niechcianych woni z plastikowych pojemników?
 6. Witam, bylbym zainteresowany. To sa puste skrzyneczki?
 7. Zaktualizowałem listę z pierwszego posta, brakuje jednego przelewu - za chwilę nadam przesyłki i biorę się za warzenie wiec jak przelew się pojawi to paczka zostanie nadana nie wcześniej jak wieczorem. Pozdrawiam
 8. Dzięki za zrozumienie i nie, nie pogryzą Cię bo już rano nadałem opłacone rezerwacje - szczegóły w pierwszym poście. Na chwilę obecną nie widzę, nowych przelewów więc ewentualne nadania paczek dopiero wieczorem. @Zohan cieszę się, że paczka doszła. Pozdrawiam
 9. Zaktualizowałem pierwszy post. Jutro nadaje paczki, które zostały już opłacone i mam komplet danych do przelewu. Oczekuję również na potwierdzenie księgowania i wysyłam resztę. Mam cichą nadzieję, ze jutro uda zakończyć się wysyłkę. @pingwin71 - dzięki za info - cieszę się, że doszło
 10. Dzięki za dobre słowo. Wreszcie spakowałem wszystko - info w pierwszym poście. Szczerze powiem, mam dość. Dziś jeszcze ogarnę listy przewozowe i wysyłam - o ile rzecz jasna dojdą zaległe przelewy. Pozdrawiam
 11. Jeżeli pytasz o to z jakiego materiału są butelki to jest on taki sam jak materiał oryginalnego baniaka Star San'u HB (HDPE).
 12. Pierwsze paczki zostały nadane (status w pierwszym poście). Nadal brakuje kilku przelewów, jeśli taki stan rzeczy się utrzyma uruchomiona będzie lista rezerwowa.
 13. W mojej ocenie poszło chyba dobrze, aczkolwiek jeszcze daleko do podsumowań. Po dwóch tygodniach w 6-8 stopni gdzie BLG spadło z 12,5 do 9 za radą @Undeath podniosłem temperaturę do 8-10 stopni. Po kolejnych dwóch tygodniach BLG spadło do 3,25 (mierzone Refraktometrem) po korekcie, balingometr miał odczyt miedzy 3 a 4 BLG. Próbę powtórzyłem po trzech dniach bez jakichkolwiek zmian w gęstości. Dlatego zrobiłem przerwę diacetylową (ok 14 stopni na 2 dni) - tutaj tez nie było zmian w gęstości. Wczoraj piwko zlane znad drożdży i się lageruje na zewnątrz (teraz w okolicy 0 stopni). Co do samych cech tejże cieczy: Bardzo klarowne, jak pils ze sklepowej półki (korzystałem z mchu), brak estrów, obawiałem się ze po takim czasie z drożdżami mogą się pojawić jakieś zapachy drożdżowe/chlebowe ale nic takiego nie wyczułem. Ogrzałem próbkę by ułatwić sobie zadanie i nadal żadnych niepokojących zapachów. W smaku słodowe i dość mocno goryczkowe. Coś więcej to chyba za miesiąc będzie można powiedzieć.
 14. Zaktualizowałem listę rezerwacji - będzie ona odświeżana wieczorem (i prawdopodobnie w południe). Szacowany czas dostawy StarSanu do mnie to 13 grudzień (środa). W pierwszej kolejności będę wysyłał do osób, które dokonały płatności. W pierwszym pości pojawią się informację o statusie pakowania/wysyłki pełnych butelek.
×
×
 • Create New...