Jump to content

Hasintus

Members
  • Posts

    815
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Hasintus last won the day on July 27 2020

Hasintus had the most liked content!

About Hasintus

  • Birthday 04/01/1966

Piwowarstwo

  • Nazwa browaru
    Hasintus
  • Rok założenia
    2006
  • Liczba warek
    64++
  • Miasto
    Komorów

Recent Profile Visitors

2186 profile views

Hasintus's Achievements

  1. Hasintus

    Hasintus

  2. Piłem jasne 100% peated od WiHuRy i wrażenie niesamowite: najpierw jakby przejechała beczka z roztopionym asfaltem, a potem spalona płyta główna z komputera w płynie . Jednak wypić się dało.
  3. Podobny, ale żeby był w litrowej szklanej butelce. No i żeby etykiety łatwo schodziły, babcia w tych butelkach potem robi przetwory
  4. Kurcze, a ja szukam takiego soku pomarańczowego z terminem 2 tygodnie
  5. Mamy pojęcie, nie mamy możliwości zmiany. Nie stać nas na taką etykiecierkę jaką maja browary regionalne (Gościszewo). Dlatetgo nie będzie krawatek i łatwo odmaczających etykiet z Atrezana jeszcze długo. Za to będzie dobre piwo.
  6. Bielok, Wszystkiego Najlepszego !
  7. Serdecznie dziękuję za życzenia.
  8. Aga, chyba najwyższy czas odwiedzić pewien browar pod Grodziskiem Mazowieckim. Po co wyważać już otwarte drzwi.
  9. Gratulacje dla zwycięzców. Ogromny szacun dla startujacych w Standart American Lager. Poziom bardzo wysoki, świetne przykłady stylu, który jest przecież przemysłowy i nie łatwy do wykonania w domu. Przy okazji dziekuję organizatorom za zaproszenie i świetnie przygotowany konkurs.
  10. Moje zielone to było American Wheat chmielone na jabłkowo-miętowo-cytrusowo - Citra, Calypso plus Mosaic i Calypso na zimno. Do tego na cichą skórka z limonki wrzucona do spirytusu (gdzieś wyczytałam, że olejki rozpuszczają się lepiej w alkoholu) a potem ten spirytus wlałam do fermentora. Ciekawy efekt - cała zieleń ze skórki przeszła do spirytusu i zrobił się zielony. Dla koloru w planach miałam dodanie likieru blue curaco, ale okazało się, że starczylo mi tylko na jedną butelkę. Z otchłani szafki wygrzebałam likier w kolorze zielonym o smaku melona i tak zabarwiłam piwo. W efekcie wyszedł świeży melon plus cytrusy, jabłka i mięta. Zaczynam żałować, że nie sędziowałem w "zielonych" Przy okazji gratulacje dla wszystkich.
  11. Jacer mógłbyś to wytłumaczyć? Bo zaczyna sie robic nie miło. No 6zł za 0,5l w knajpie to jest po kosztach albo lekka dopłata. Czy już się wycofali z tych cen? Akurat tak się składa, że Ty Jacer dokładnie wiesz ile kosztuje Artezan, bo Ci wysyłałem ofertę dla Famy i wiesz ze 6 zl to jeszcze jest z marżą, choć niewielką. Cena 6 zł na wszystkie piwa, na Widawę też jest w PDSL w każda pierwszą środę miesiąca. Właściciel wymyślił taką promocję aby przycągać klientów.
  12. Jacer mógłbyś to wytłumaczyć? Bo zaczyna sie robic nie miło. No 6zł za 0,5l w knajpie to jest po kosztach albo lekka dopłata. Czy już się wycofali z tych cen? Zakładając, że w KEGU jest 30 litrów to mamy 60 piw po 0,5L czyli 360PLN. W tej sumie z kosztem wytworzenia zmieścił by się nawet browar domowy więc nie zakładał bym, że są to ceny dumpingowe. Marża pub'u też z pewnością nie jest zerowa. To jeszcze policz ile godzin potrzebujesz na wyprodukowanie tego piwa w domu, dolicz stawkę godzinową, ZUS, akcyzę, 23% VAT, 50 zł na kega jednorazowego, koszt transportu. I okaże sie że się nie zmieścisz.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.